Muž střílel v domě ve Slaném, incident se obešel bez zranění

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie., foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 1. listopadu 2022 20:27
Sdílej:

Zásahová jednotka zadržela v pondělí ve Slaném na Kladensku čtyřiačtyřicetiletého muže, který střílel v rodinném domě. Jeho družka stihla utéct, incident se obešel bez zranění. Policisté našli v domě různé druhy nelegálně držených zbraní a munici. Za nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování hrozí muži až tři roky vězení, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Michaela Richterová.

Oznámení o střelbě přijali policisté v podvečer na tísňové lince 158. Hlídky zajistily okolí domu a střelce zadržela zásahová jednotka za pomoci donucovacích prostředků. Policisté v domě našli různé druhy zbraní a nábojů. Vzhledem k tomu, že muž není držitelem zbrojního průkazu, byly veškeré zbraně držené nelegálně.

Policisté podle mluvčí již zahájili úkony trestního řízení kvůli nedovolenému ozbrojování a nebezpečnému vyhrožování.

Stalo se
Zahraničí
Ilustrační fotografie.

Boje v Gaze by se mohly zastavit. Hamás souhlasí s návrhem Witkoffa

Palestinské hnutí Hamás souhlasí s posledním návrhem příměří v Pásmu Gazy a propuštěním části rukojmích, uvedl zdroj z Hamásu pro britskou stanici BBC. Návrh egyptských a katarských mediátorů má vycházet z červnového rámce předloženého americkým speciálním vyslancem Stevem Witkoffem. 

České celebrity
Jitka Boho

Jitka Boho má štěstí na muže. O novém vztahu ale mluvit nechce

Už pěkných pár dní se šušká o nové lásce v českém šoubyznyse, přičemž předmětem těchto spekulací jsou Jitka Boho a Lukáš Langmajer. Důkazy o jejich vztahu se sice zdají být neprůstřelné, ale modelka stále mlží. 

Zahraničí
Volodymyr Zelenskyj opět jednal v Bílém domě. (18.8.2025)

Trump si volal s Putinem, Zelenskyj je připraven s ruským protějškem jednat

Bezpečnostní záruky pro Ukrajinu, možnost summitu Zelenskyj–Putin a diplomatická přítomnost Evropy u klíčových jednání – to byly hlavní body večerní schůzky v Bílém domě, které se účastnili americký prezident Donald Trump, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři. Podle Keira Starmera panovala jednota, Emmanuel Macron vyzdvihl ochotu USA spolupracovat. Trump si během večera vyhradil čas na telefonát s ruským vládcem Vladimirem Putinem.

Počasí
Ilustrační foto

Kolísavý ráz počasí má pokračovat, vyplývá z výhledu

Už i do prvních dvou týdnů nadcházejícího školního roku vidí meteorologové v dlouhodobém výhledu. V tuto chvíli předpokládají, že na přelomu srpna a září budou v Česku panovat nadprůměrné teploty.