Na D5 před Prahou bourala dvě nákladní auta, spolujezdkyně zemřela

Záchranná služba, ilustrační foto
Záchranná služba, ilustrační foto, foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 5. května 2022 11:36 | akt. 5. května 2022 15:33
Sdílej:

Dálnici D5 před Prahou dnes dopoledne zablokovala nehoda dvou nákladních aut. Srážku nepřežila spolujezdkyně z jednoho vozu, záchranářům se ji nepodařilo oživit. Další člověk utrpěl mnohočetná poranění. Dálnice ve směru do Prahy byla déle než tři hodiny zcela neprůjezdná, následně se podařilo obnovit provoz nejdříve jedním a poté i druhým jízdním pruhem, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.

Auta bourala po 10:00 na 8. kilometru ve směru do metropole, neprůjezdný úsek byl mezi Loděnicí a Rudnou. Všechny jízdní pruhy tam byly uzavřené kvůli záchranným pracím, řekla ČTK dopoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Moniky Novákové si nehoda vyžádala jedno úmrtí a jedno zranění. "Žena i přes snahu lékaře a záchranářů zraněním podlehla, muž utrpěl mnohočetná poranění a byl převezen do motolské nemocnice," dodala Nováková.

Zhruba ve 13:45 se podařilo obnovit provoz levým jízdním pruhem. Zcela průjezdná byla dálnice kolem 15:00.

Stalo se
Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Britská BBC si vystřelila z vévodkyně Meghan

Vévodkyně Meghan se dočkala nečekané zmínky v oblíbeném britském seriálu EastEnders, který vysílá stanice BBC. Jméno manželky prince Harryho padlo v pondělní epizodě v souvislosti s jednou z postav, která právě přišla o práci. Bea Pollard navrhla své přítelkyni Honey Mitchell, že by mohla „vyrábět džem jako Meghan“, zatímco spolu probíraly různé možnosti výdělku po hádce na pracovišti.

Počasí
Ilustrační fotografie.

Změna počasí je tady. Víkend přinese sníh i mrazy

V Česku panovalo v posledních dnech poměrně teplé únorové počasí. Právě začínající víkend přinese návrat zimy. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na většině území má o víkendu sněžit. 

České celebrity
Pavel Nedvěd a Dara Rolins

Svatba Dary Rolins a Pavla Nedvěda. Zpěvačka jí nevěnuje moc pozornosti

V československém šoubyznyse by případná svatba Dary Rolins a Pavla Nedvěda byla velkou událostí. Lidé ji vyhlížejí, vždyť už došlo na zásnuby. Jenže populární zpěvačka vysílá rozporuplné signály. V aktuálním rozhovoru dala najevo, že se k veselce moc neupíná. 

Sport
Metoděj Jílek

Zlatý Jílek. Rychobruslař jasně triumfoval na deseti kilometrech

Bylo jasné před touto olympiádou v Miláně a Cortině d'Ampezzo, že teprve devatenáctiletý český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek bude patřit mezi největší medailové naděje české olympijské výpravy. A tyto předpovědi se vyplňují do puntíku. Po stříbru na pěti kilometrech získává na svých prvních olympijských hrách i zlato po dalším fenomenálním výkonu na desetikilometrové trati.