Na Masarykově náměstí ve Slaném se dnes po poledni zřítil vánoční strom. Může za to větrné počasí, nebo růstová vada kmene, uvedlo město na facebooku. Pád stromu nikoho nezranil ani nezpůsobil škody.
Policisté událost prověřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Zkoumají, zda byl strom správně ukotvený. Úkony trestního řízení ale zatím nebyly zahájeny, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.
V Česku dnes platí výstraha meteorologů před silným větrem. Podle Richterové je pravděpodobné, že za pád stromu může vítr. "Policisté ale prověřují i to, zda byl strom správně ukotven," dodala. Na místě pracuje kriminalistický technik a bude možná přivolán znalec.
Slaný rozsvítilo vánoční strom v sobotu, zřítil se dnes kolem 12:30. "Větrné počasí, možná skrytá růstová vada kmene vánočního stromu pravděpodobně způsobila jeho sesutí. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo ani ke škodám na majetku," napsala radnice na facebooku. Instalaci zajišťovali zaměstnanci technických služeb, město s nimi situaci řeší. "Pád stromu bude předmětem dalšího šetření," dodala radnice.
Výstraha před silným větrem na většině území Česka platí do dnešní půlnoci. V nárazech může foukat rychlostí až kolem 70 kilometrů v hodině.
V Česku se dnes ráno mohly po svátečním úterý opět otevřít obchody. Na podzim už se jejich provozovatelé nebudou muset podřizovat zákonu, letos je to ale ještě čeká.
Karibikem se nadále prohání hurikán Mellissa. Na Jamajce udeřil jako nejsilnější bouře v historii této země. Informace o případných obětech na životech či škodách zatím nejsou k dispozici. Hurikán ve středu ráno doputoval na Kubu.
Koaliční smlouvu hodlají uskupení zastoupená v nové vládě podepsat na začátku příštího týdne, uvedl pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu v pravidelném hlášení. Podle jeho slov se má nyní jednat o sněmovním jednacím řádu.
Jaromír Jágr dal v říjnu razítko na pokračování hokejové kariéry, když poprvé naskočil do této extraligové sezóny. Sám se v minulosti nechal slyšet, že dítě by chtěl až ve chvíli, kdy pověsí brusle na hřebík. Touží ale vůbec po rodině jeho současná partnerka?
Policie od neděle vyšetřuje nález dvou osob bez známek života v autě v Orlové na Karvinsku. Šlo o muže a ženu. Podle dosavadních závěrů vyšetřování měl muž zastřelit někdejší partnerku a poté spáchat sebevraždu.
Hvězda reality show Kim Kardashian se objevila v pořadu Good Morning America, kde poskytla aktuální informace o svém překvapivém zdravotním stavu. Šokující diagnózu mozkové aneuryzmy odhalila během jedné z epizod Kardashianových. Tvůrkyně značky Skims, které je 45 let, uvedla, že po obdržení výsledků podstoupila „spoustu dalších skenů mozku“ v Cedars-Sinai Medical Center, kde ji vyšetřoval celý tým specialistů.
Uplynuly dva roky od nečekané smrti herce Matthewa Perryho, který v říjnu 2023 zemřel po neúmyslném předávkování ketaminem. Jen rok před svou smrtí přitom Perry v rozhovoru pro People uvedl, že se po dlouholetém boji s alkoholismem a závislostí na opioidech cítí „bezpečně střízlivý“. Herec, známý především jako Chandler Bing ze seriálu Přátelé, však byl upřímný ohledně své vlastní smrtelnosti.
Lady Sarah McCorquodaleová, sestra zesnulé princezny Diany, se zotavuje po vážném zranění, které si přivodila po pádu z koně. Její bratr Charles Spencer prozradil, že teta princů Williama a Harryho byla v nemocnici „dlouhou dobu“. Tato informace vyšla najevo během Spencerova vystoupení v podcastu Rosebud s Gylesem Brandrethem.
Popová hvězda Britney Spears nebyla opilá během svého večera, který minulou středu skončil virálním videem s nebezpečnou jízdou. To alespoň tvrdí manažer restaurace, který ji obsluhoval. Zpěvačka večeřela s kamarádkou v podniku Red O v kalifornském Westlake, než byla natočena, jak jede chaoticky domů, což vyvolalo vážné znepokojení.
David a Victoria Beckhamovi budou mít brzy za sousedy Blaira Raymonda Jamese a jeho manželku Melanii Adams. Jsou to zakladatelé Bondi Sands, světově nejprodávanější samoopalovací značky, kterou si oblíbila i Kylie Jenner. Slavný pár získal tyto movité sousedy poté, co manželé koupili pozemek hned vedle jejich sídla v Cotswolds za neuvěřitelných 16,5 milionu liber.
Princ Andrew a Sarah Fergusonová se opět ocitají v centru mediálního zájmu, protože v souvislosti s možným stěhováním vznesli jeden zásadní požadavek. Rozvedený pár, který spolu dlouhodobě žije, údajně požaduje dva oddělené domy místo jednoho velkého sídla, pokud mají opustit Royal Lodge.
Rockovou skupinu KISS zasáhla další tragická zpráva jen několik dní po smutečním obřadu za kytaristu Ace Frehleyho. Zemřel dlouholetý vedoucí jejich ochranky Danny Francis, který podlehl dlouhé a náročné bitvě s rakovinou jater. Úmrtí kolegy oznámil spoluzakladatel kapely Paul Stanley.