Na Slovensku v sobotu počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19 překročil hranici 3000, kterou ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský považuje za kritickou v souvislosti se zajištěním zdravotní péče. Podle dnešních informací úřadů byl i v první víkendový den vysoký přírůstek nakažených koronavirem a oproti pátku vzrostl počet úmrtí pacientů s covidem.
K třítisícové hranici hospitalizovaných se Slovensko těsně přiblížilo už v pátek. Národní centrum zdravotnických informací dnes oznámilo, že během soboty bylo do nemocnic přijato dalších sedm pacientů s covidem, čímž jejich celkový počet stoupl na 3004.
Na jednotkách intenzivní péče nyní leží 270 nemocných, z nichž 258 potřebuje umělou plicní ventilaci.
Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že v případě překročení hranice 3200 hospitalizovaných bude země na prahu humanitární katastrofy. Během dřívější silné druhé vlny koronavirové nákazy bylo v nemocnicích přes 3800 covidových pacientů; v zemi tehdy pomáhali zdravotníci ze zahraničí a několik covidových pacientů ve vážném stavu ze Slovenska převzaly k další léčbě Německo a Polsko.
Podle dnešních údajů národního centra v sobotu v pětimilionové zemi přibylo 7727 nakažených koronavirem. Je to sice méně než páteční denní maximum 9171 infikovaných, ale jde stále o vysoký počet vzhledem k tomu, že bylo provedeno o zhruba 6000 PCR testů méně. Celkový počet nákaz potvrzených PCR testy podle národního centra do dneška vystoupil na 610.140.
V souvislosti s covidovým onemocněním v sobotu na Slovensku zemřelo 43 lidí, tedy o šest víc než v pátek. Celkově v zemi evidují 13.861 těchto úmrtí.
Po úterním dni klidu platí pro dnešek další výstraha před bouřkami v Česku. Podle meteorologů mohou způsobit výraznější komplikace, například výpadky proudu. Stále není vyloučeno zvýšení výstrahy na nejvyšší stupeň.
Na jedné lodi se o víkendu sešlo mnoho osobností českého šoubyznysu. Hosté přišli blahopřát Karlu Šípovi, který měl v neděli kulaté 80. narozeniny. Kdo všechno si nenechal ujít plavbu po Vltavě?
Osobní život Hynka Čermáka se podruhé v rozmezí několika měsíců stal předmětem zájmu. Po rozpadu manželství se řeší nová partnerka charismatického herce. On sám se rozhodl do debaty zásadně přispět. Odhalil totiž, co je jeho milá zač.
Pavel Novotný před víkendem definitivně potvrdil, že má v plánu nastoupit do vězení k trestu v délce tři měsíce za porušení podmínky. Jedním z lidí, kteří se s řeporyjským starostou dostali v poslední době do křížku, byl Felix Slováček. Co hudebník říká odsouzení syna slavného baviče?
Bouřlivé je zatím počasí v úvodních červnových dnech. Meteorologové už přitom tuší, jak bude ve zbytku šestého kalendářního měsíce. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se zatím neočekává nástup tropického léta.
Výplatní termíny důchodů už se letos jednou upravovaly. Nyní se chystá druhá fáze změny, která se bude týkat klientů žijících v zařízeních sociálních služeb. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
O víkendu začalo letošní léto, v jehož závěru uplyne rok od nečekaného úmrtí Karla Heřmánka. Legendární herec a principál Divadla Bez zábradlí by dnes mohl být pyšný i na dalšího syna. Nejmladší z jeho potomků se totiž také rozhodl vydat v otcových šlépějích.
Úterý se sice obejde bez bouřek, ale nikoliv bez varování před nimi. Meteorologové v nové výstraze varují před středečními bouřkami, které mohou být i velmi silné. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Mimořádně tragická nehoda se v úterý ráno stala u Kolárova v okrese Komárno v Nitranském kraji na jihu Slovenska. Srážka tří vozidel si vyžádala čtyři oběti na lidských životech. Dalších devět osob utrpělo zranění. Příčina nehody je předmětem vyšetřování.
Česká hokejová reprezentace sice zažila na květnovém mistrovství světa v hokeji neúspěch, když skončila už ve čtvrtfinále, ale realizační tým v čele s hlavním trenérem Radimem Rulíkem bude pokračovat ve své práci. Český hokej to v úterý oznámil na sociálních sítích.
Pod hlavičkou StarDance se letos uskuteční něco jiného, na co nejsou lidé zvyklí. Na obrazovce žádná show nepoběží, televize s ní vyrazí po Česku za fanoušky. V úterý odhalila identitu třetího tanečního páru, který se vrací na parket.
Další pár z českého šoubyznysu do toho praštil. Moderátor Petr Vágner na sociální síti prozradil, že dlouholetou přítelkyni Silvii pojal za manželku. Novomanželé podle jeho slov absolvovali hned dva obřady.