Vrcholové části Krkonoš během dnešního rána pokryl poprašek sněhu. Ukazují to on-line kamery na serveru humlnet. Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku, uvedli vlekaři na webu. V Krkonoších je to první sníh nadcházející zimy.
Podle údajů na webu horské služby ráno u hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů padal déšť se sněhem a bylo okolo nuly. Na Sněžce sněžilo a teplota klesla na minus 1,3 stupně Celsia, vyplývá z dat měřící stanice České poštovny. Vítr na Sněžce zhruba hodinu po půlnoci v nárazu dosáhl rychlosti zhruba 112 km/h, téměř hranice orkánu, která je 118 km/h.
Loni přišel první sníh na hřebeny Krkonoš 12. října, o rok dřív 14. října a například první sníh zimy 2018/2019 napadl v Krkonoších 24. září.
Hranice sněhu byla dnes ráno okolo 1100 metrů nad mořem. "Během rána ve vrcholových částech Krkonoš napadl asi centimetr sněhu, v ranních hodinách se ochladilo. Jde o poprašek, v nejbližších hodinách, maximálně dnech, roztaje. Sníh v Krkonoších není v tuto dobu výjimečný. Výjimečné je, když v září napadne sníh i v údolích, to se stává jednou za 15 až 20 let, ale k tomu letos nedošlo," řekl dnes ČTK Štěpán Dunka z Horské služby Krkonoše.
Dnes má být podle meteorologů v Královéhradeckém kraji zataženo až oblačno, místy, postupně na většině území přeháňky nebo občasný déšť, nad 1100 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Později odpoledne mají srážky slábnout a oblačnost se má protrhávat. Nejvyšší denní teploty budou mezi 10 až 13 stupni Celsia, na horách pět až osm stupňů. Vítr by měl navečer částečně slábnout.
Silný vítr zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku také v sobotu. Může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Když je horní úsek lanovky mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lanovka na Sněžku je v letní sezoně, od 1. května do 30. září, v provozu v závislosti na počasí od 08:00 do 19:00. Kabinová lanovka na Sněžku má dva úseky, dolní z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu a horní z Růžové hory na Sněžku.
Sněžka s výškou 1603 metrů nemá podle zástupců Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) ve středoevropském prostoru obdoby. Má tvar trojbokého jehlanu, který ční nad krkonošské hřebeny volně do atmosféry. Proto je klima navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské, často ani neodráží celkový ráz počasí v Krkonoších.
Děti se mi povedly, může si říkat Bolek Polívka. Hned několik potomků si vybralo stejnou profesi jako on. Zatímco mnohdy rodiče odrazují ratolesti od toho, aby je následovaly, v tomto případě je to úplně jinak.
Michal Suchánek si v osobním životě zvyká na novou roli. Od srpna je totiž dědečkem, protože jeho dcera Berenika se stala maminkou, což už nějaký čas není žádným tajemstvím. Suchánek však dostal možnost se k rodinné novince vyjádřit až nyní.
Helena Vondráčková obětovala život kariéře v hudebním průmyslu, ale i osudové lásky se nakonec dočkala, když se potkala s Martinem Michalem. Manžel populární zpěvačky si na ni v okamžiku, kdy přeskočila jiskra, myslel už dlouho.
Britský král Karel III. vyjádřil hlubokou soustrast nad úmrtím svého drahého bratrance, norského krále Haralda V., který zemřel ve věku 89 let.
Norský král Haakon nastupuje na trůn jako v pořadí čtvrtý panovník moderní éry své země. Na panovnické křeslo přichází v momentě, kdy jeho rodinu zasáhly dva rozsáhlé skandály. Sám nový král se přitom v minulosti po dlouhá léta potýkal s tím, aby vůbec přijal svou roli člena královské rodiny a veřejný status s tím spojený.
Bratři Andrew a Tristan Tateovi požádali soud na Floridě o propuštění na kauci, aby se mohli bránit proti vydání do Velké Británie, kde čelí obviněním ze znásilnění a obchodování s lidmi. Obě známé osobnosti sociálních sítí se dostavily k jednání v vězeňských úborech a s pouty na rukou.
Mladší sestra legendární country zpěvačky Dolly Partonové, Stella Partonová, zveřejnila na sociálních sítích dojímavou vzpomínku, v níž odhalila detaily z posledních dnů slavné umělkyně. Zpěvačka, která zemřela ve věku 80 let krátce po diagnostikování rakoviny, nabídla lékařům vyzkoušení experimentálních léků. Tento krok učinila s nadějí, že získané poznatky z její léčby pomohou v budoucnu ostatním pacientům bojujícím s touto zákeřnou nemocí.
Právní tým americké zpěvačky a herečky Seleny Gomez podal návrh na zamítnutí žaloby ze strany investorů společnosti Wondermind. Herečka podle svých právníků tvrdí, že že do případu „nikdy“ neměla být zatažena.
Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.
Norský královský palác oznámil, že zdravotní stav devětaosmdesátiletého krále Haralda V. se výrazně zhoršil. Norský panovník leží v univerzitní nemocnici v Oslu ve velmi vážném stavu. Vzhledem k nepříznivému vývoji zrušili členové královské rodiny své plánované programy a shromáždili se u panovníkova lůžka.
Lidé to většinou chtějí absolvovat jen jednou, ale Veronika Žilková si to zažila hned třikrát. Řeč je o svatbě. Známá herečka musí v poslední době odrážet dotazy ohledně dalšího manželství. Svůj postoj musí zdůrazňovat i současnému partnerovi.
Televizní diváci se brzy mohou těšit na Štefana Margitu. Nepůjde ale tentokrát o koncert či operní představení, operní pěvec má být hlavní postavou nového dokumentu. Margita nyní odhalil své pocity z nedávného natáčení.