Na Ukrajině v pátek přibylo rekordních 37.351 potvrzených případů

Ukrajina
Ukrajina, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 29. ledna 2022 10:22
Sdílej:

Na Ukrajině v pátek přibylo 37.351 potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, což je třetí denní rekord v řadě.

Počet infikovaných od začátku pandemie v zemi překročil hranici čtyř milionů a celkový počet úmrtí spojených s nemocí covid-19 překročil hranici 100.000. Vyplývá to z údajů, které dnes oznámilo ministerstvo zdravotnictví.

Ve středu testy na Ukrajině potvrdily tehdy rekordních 32.393 infikovaných, ale během následujícího dne jich přibylo ještě víc, 34.408. Od začátku pandemie v zemi s přibližně 40 miliony obyvatel zdravotnické úřady zaznamenaly 4,02 milionu nakažených.

V souvislosti s chorobou covid-19, kterou koronavirus vyvolává, v pátek zemřelo dalších 149 pacientů. Celkový počet těchto úmrtí od začátku pandemie se tím na Ukrajině zvýšil na 100.031.

Stalo se
Krimi
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Dobře to dopadlo. Policie našla pohřešovaného chlapce ze Zlínska

Dobrá zpráva přišla během čtvrtého dne pátrání po dvanáctiletém chlapci ze Zlínska. Policie v neděli odpoledne bez dalších podrobností informovala, že školáka našla. Strážci zákona se ale budou případem zabývat i nadále. 

Sport
Pavel Nedvěd a Dara Rolins

Selhání Pavla Nedvěda. Favorit odmítl post reprezentačního trenéra

Blíží se Vánoce a fanoušci fotbalové reprezentace čekali, zdali se s předstihem dočkají nejlepšího možného dárku. Spekulovalo se totiž o možném angažmá trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského na lavičku národního týmu. Sešívaní to ale zatrhli. Pavel Nedvěd tak zatím ve svém největším úkolu ve funkci reprezentačního manažera selhává. 

Domácí
Andrej Babiš

Austrálií otřásla tragédie. Babiš i Fiala vyjádřili účast

Nového i končícího českého premiéra zasáhla zpráva o tragické střelbě v australském Sydney, kterou nepřežilo nejméně 12 lidí. Podle Andreje Babiše (ANO) došlo k odpornému a ničím neospravedlnitelnému teroristickému činu. Petr Fiala (ODS) označil útok za akt čirého zla. 

Zahraničí
Australská policie zasahuje proti střelcům na Bondi Beach. (14.12.2025)

Tragický útok v Austrálii. Střelci zavraždili několik lidí na oblíbené pláži

Australská policie zasahuje při útoku na populární pláži Bondi v Sydney ve státě Nový Jižní Wales. Potvrzeno je přes 10 obětí, zraněni byli i nejméně dva strážci zákona. Útočili dva lidé. Jeden z pachatelů má být po smrti, druhého se podařilo zadržet. Policie již potvrdila, že cílem útoku byla místní židovská komunita.