Letošní velké muslimské pouti do Mekky se bude moci zúčastnit milion věřících ze Saúdské Arábie a ciziny, oznámila dnes místní vláda. V předchozích dvou letech Rijád kvůli pandemii covidu-19 povolil účast jen několika tisícům lidí. Podle televize Al-Džazíra se pouť uskuteční v červenci.
I letos ale budou pro účastníky poutě, zvané hadždž, platit opatření proti šíření covidu-19. Všichni budou muset být očkováni proti této nemoci a přijet budou smět jen lidé mladší 65 let. Cestující z ciziny budou muset mít při vstupu do země negativní PCR test starý nejvýše 72 hodin.
Loni se velké poutě v Mekce mohlo účastnit jen 60.000 občanů Saúdské Arábie či cizinců žijících v této zemi. O rok dříve tamní vláda povolila vstup jen tisíci lidí. Před pandemií se poutě účastnilo většinou kolem dvou milionů věřících.
Cesta do Mekky je jedním z pilířů islámu, alespoň jednou za život ji má vykonat každý muslim, jestliže mu to zdraví dovolí. Miliony muslimů z celého světa vykonávají buď velkou pouť hadždž, která se koná každý rok ve stanoveném datu, nebo malou pouť umra. Tu lze podniknout kdykoliv. Pouť je symbolickým napodobením posledního putování proroka Mohameda.
Fanoušci populární show StarDance od minulého týdne znají všechny hvězdné soutěžící, kteří se na podzim utkají v letošní řadě, i složení poroty. Česká televize již představuje i profesionální tanečníky. Zatím ale netušíme, koho bude který z nich doprovázet po parketu.
Čeští politici v posledních hodinách reagovali na výsledky parlamentních voleb v Maďarsku, kde končí éra Viktora Orbána v premiérském úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) poblahopřál Peteru Magyarovi k vítězství a vyzval ho ke konstruktivní spolupráci obou zemí.
Českou hudební scénou otřásla velmi smutná zpráva v úvodu nového kalendářního týdne. Ve věku úctyhodných 90 let zemřel známý kapelník a hudebník Václav Hybš, jenž svého času spolupracoval s největšími hvězdami populární hudby u nás.
Hudební festival Coachella 2026 se stal dějištěm velkého návratu Justina Biebera, který se v sobotu představil jako jedna z hlavních hvězd letošního ročníku. Dvaatřicetiletý zpěvák ovládl hlavní pódium v kalifornském Indiu, přičemž největší oporou mu v publiku byla jeho manželka Hailey Bieber.
U příležitosti blížícího se stého výročí narození zesnulé královny Alžběty II. se v Buckinghamském paláci otevírá dosud největší výstava mapující její ikonický styl. Expozice s názvem „Queen Elizabeth II: Her Life in Style“ nabízí pohled do šatníku panovnice, která svou módou nejen reprezentovala, ale také strategicky komunikovala se světem.
Život popové princezny Britney Spears se v těchto dnech odehrává ve dvou extrémně odlišných rovinách. Zatímco v Hollywoodu vypukl nelítostný boj o to, která z hvězd první velikosti ztvární zpěvačku v chystaném velkorozpočtovém životopisném filmu, samotná Britney čelí reálné hrozbě vězení. Čtyřiačtyřicetiletá matka dvou dětí byla minulý měsíc zatčena v Kalifornii kvůli podezření z řízení pod vlivem alkoholu a drog.
Přípravy na nejsledovanější svatbu roku vrcholí a slavné družičky Taylor Swift se rozhodly, že svůj velký den zpěvačce okoření dojemným překvapením. Selena Gomez, Gigi Hadid a další blízké přítelkyně popové hvězdy údajně připravují speciální video, které se bude promítat během svatební hostiny. Taylor a její snoubenec, hvězda NFL Travis Kelce, by si měli své „ano“ říct již letos v létě.
Televizní hvězda Kelly Osbourne se i přes nedávný rozchod se snoubencem Sidem Wilsonem nevzdává naděje na nalezení opravdové lásky. Jedenatřicetiletá dcera zesnulého rockera Ozzyho Osbourna ukončila vztah s otcem svého syna teprve minulý měsíc, a to jen půl roku po zásnubách. Navzdory životním ranám však v blízkém okolí stále vidí důkazy, že šťastný konec je možný.
Napětí v rodině Beckhamových se nadále nedaří uklidnit. Nejstarší syn slavného páru, čtyřiadvacetiletý Brooklyn Beckham, dal v uplynulých dnech jasně najevo, že o usmíření s rodiči Davidem a Victorií nemá zájem. Zatímco své tchánům, Nelsonovi a Claudii Peltzovým, veřejně blahořečí, své vlastní příbuzné v příspěvcích na sociálních sítích zcela ignoruje.
Britská královská rodina má možná nové hvězdy a zdá se, že Harry s Meghan už nejsou pro její budoucnost nezbytní. Zatímco se v kuloárech proslýchá, že by manželé ze Sussexu po letech strávených v USA možná stáli o návrat do palácových struktur, realita v Británii se mezitím dramaticky změnila. To, co v roce 2017 začalo jako hollywoodská pohádka o americké herečce a britském princi, se rychle proměnilo v sérii sporů a mediálních útoků, které pár od rodiny vzdálily.
Svět showbyznysu a motorsportu zasáhla zpráva o novém hvězdném páru. Americká televizní celebrita Kim Kardashian a britský pilot formule 1 Lewis Hamilton oficiálně potvrdili svůj vztah prostřednictvím sociálních sítí. Udělali tak stylově v japonském Tokiu, kde Hamilton předvedl své řidičské umění v ikonickém červeném Ferrari F40.
Návrat kontroverzního rappera Kanyeho Westa, vystupujícího pod jménem Ye, rozděluje veřejnost i hudební průmysl na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco v americkém Los Angeles minulý týden triumfoval a jeho dvě show na stadionu SoFi vydělaly astronomických 33 milionů dolarů, ve Velké Británii narazil na nekompromisní odpor úřadů, který vyústil v úplný zákaz vstupu do země.