Na západ Česka dorazí odpoledne silné bouřky

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 9. září 2022 10:46
Sdílej:

Odpoledne a večer se mohou v západní polovině republiky objevit silné bouřky s přívalovým deštěm, nárazy větru a menšími kroupami, uvedli meteorologové. Aktuální výstraha meteorologů platí od 13:00 do 20:00 a týká se Prahy, Středočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého kraje a téměř celého Jihočeského kraje.

"Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek se srážkovými úhrny kolem 30 milimetrů, menšími kroupami kolem jednoho centimetru a nárazy větru kolem 20 metrů za sekundu (72 kilometrů v hodině)," uvedli meteorologové. Bouřky přecházely přes Česko také ve středu a ve čtvrtek.

Přívalový déšť může rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečné mohou být kroupy a blesky, stejně jako padající nebo poletující předměty. Obezřetní by měli být také řidiči.

Témata:
Stalo se
Počasí
Déšť, mraky.

Deštivé červnové počasí trápí Česko. Nejvíce má pršet na východě

V Česku sice druhým týdnem pokračuje meteorologické léto, ale již v úterý se počasí pokazilo. Znovu totiž začalo pršet. Meteorologové očekávají, že místy spadnou za 48 hodin i desítky milimetrů srážek. 

České celebrity
Pavel Vítek a Janis Sidovský

Pavel Vítek nemůže oslavit výročí. Zpěvák se dává dohromady v nemocnici

Letošní červen zatím není pro Pavla Vítka šťastným měsícem. Podle nejnovějších informací totiž skončil v nemocnici, údajně kvůli problémům se srdcem. Životní partner zpěváka ale uklidnil fanoušky vyjádřením, v němž zmínil i to, kdy se Vítek vrátí na pódia. 

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Princ Harry chce přivézt Meghan a děti zpět do Británie!

Britský princ Harry doufá, že během několika následujících týdnů přivede svou manželku Meghan Markle a obě děti zpět do Anglie. Důvodem plánované červencové cesty je propagace her Invictus Games, které se budou příští rok konat v Birminghamu.

Světové celebrity
Katie Price

Katie Price se chce pomstít manželovi, spojila se s jeho ex!

Britská celebrita Katie Price podle informací z jejího okolí plánuje odvetu vůči svému manželovi Lee Andrewsovi, který momentálně pobývá ve vězení v Dubaji. Pětinásobná matka se nedávno vrátila z krizové cesty do Spojených arabských emirátů, kde se pokoušela vnést do celé situace jasno, přičemž po příletu do Velké Británie byla spatřena bez snubního prstenu.