Silné bouřky hrozí v průběhu noci na zítra v západní části České republiky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne platit hodinu po půlnoci. Meteorologové o tom informovali v úterý před polednem.
Výstraha bude platit od jedné v noci do sedmé hodiny ráno pro Prahu, Plzeňský a Karlovarský kraj a značné části Středočeského, Jihočeského a Ústeckého kraje.
Tato #vystraha upravuje územní platnost výstrahy před vysokými teplotami na zítřek a přidává varování před nočními bouřkami.Vzhledem k pokračujícímu teplému počasí zůstává beze změny v platnosti výstraha před nebezpečím požárů.https://t.co/nTWw2WXMuA pic.twitter.com/zL2hkjlEas
— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) July 11, 2023Meteorologové uvedli, že od západu bude přes Česko postupovat pásmo bouřek s nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h, krátkodobým intenzivním deštěm, případně také kroupami. Vítr podle nich může lámat stromy.
V platnosti zůstává také varování před vysokými teplotami pro západní část republiky a jižní Moravu. V celé zemi je pak nadále aktuální nebezpečí vzniku a šíření požárů.
Bývalý manžel Jennifer Lopez zveřejnil šokující obvinění poté, co zpěvačka a herečka přiznala, že nikdy nebyla „opravdově milována“. J.Lo se nedávno v rozhovoru otevřeně vyjádřila ke svému milostnému životu. Když dostala přímou otázku, zda ji někdy někdo „skutečně miloval“, odpověděla záporně.
Kelly Osbourne sdílela srdcervoucí vzkaz, který věnovala svému zesnulému otci Ozzymu Osbourneovi. Stalo se tak poté, co rodinu zasáhla další zničující ztráta. Její slavná matka Sharon Osbourne odhalila, že o víkendu zemřel jejich milovaný rodinný pes Elvis.
Zpěvačka Dua Lipa a britský herec Callum Turner, známý z filmů Fantastická zvířata nebo seriálu Vládcové nebes, jsou zasnoubení. V otevřeném rozhovoru se Turner podělil o plány na svatbu a prozradil i hlavní pravidlo, které udržuje jejich vztah silný, i když jsou často na opačných stranách světa.
William (43), princ z Walesu, navštívil 17. října Londýnskou záchrannou službu (London Ambulance Service). Udělal to krátce předtím, než jeho děti odjedou na podzimní školní prázdniny. Cílem jeho návštěvy bylo vyjádřit podporu záchranářům a seznámit se s programy duševní pohody, které jsou poskytovány pracovníkům záchranných složek.
Tučným písmem je v kronice československé populární hudby vyznačené dnešní datum 21. října. Na den přesně před 73 lety se v Bratislavě narodil Miro Žbirka. Oslavit zvládl ještě 69. narozeniny, jen několik týdnů po nich ale nečekaně zemřel.
Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) zaskočil občany tím, když se během jednání o nové vládě, kterou jeho hnutí sestavuje jako vítěz voleb, rozhodl odjet na dovolenou. Babiš nicméně zdůraznil, že "maká" i během osobního volna.
Malý chlapec, který ještě ani nechodí do školy, v pondělí pořádně vyděsil své blízké. Pětiletý hoch se ztratil na Příbramsku během procházky s prarodiči. Příběh má naštěstí dobrý konec, který potvrdila policie.
Poslední týdny ve vrcholné politice zbývají končící předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Šéfka jedné ze stran koalice Spolu už dlouho před volbami řekla, že nebude obhajovat poslanecký mandát. Detailně ale důvody svého rozhodnutí vysvětlila až nyní.
Legendární Pavel Trávníček patří ke slavným říjnovým oslavencům. Známého herce, který již na konci tohoto týdne oslaví půlkulaté 75. narozeniny, mohli lidé v uplynulých dnech zastihnout na otevření lázní v centru Prahy. A ukázalo se, jak se Trávníček cítí po letošní operaci srdce.
Ivana Gottová v létě zklamala fanoušky svého zesnulého manžela, když oznámila, že muzeum na Bertramce se - alespoň pro tuto chvíli - neotevře. Exponáty pro expozici ale musela mít připravené. A podle nejnovějších informací se přinejmenším některé artefakty dočkají své chvíli slávy.
Víkend skončil teprve o půlnoci, ale lidé už se mohou klidně těšit na ten příští. Bude totiž speciální. Změna času ho prodlouží o rovných 60 minut. Ještě více mohou být v očekávání školou povinné děti.
I v následujícím období do poloviny listopadu bude v Česku převládat podzimní počasí, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na horách ale může padat sníh, přičemž pokrývka už by se mohla i udržet.