Náčelník generálního štábu Řehka navštívil Ukrajinu

Karel Řehka
Karel Řehka, foto: Army.cz
ČTK 30. srpna 2022 12:10
Sdílej:

Náčelník generálního štábu Armády České republiky Karel Řehka navštívil Ukrajinu, uvedlo dnes velení ukrajinské armády na facebooku. Delegace českých ozbrojených sil v napadené zemi navštívila i Černihiv a Charkov, který je nedaleko ruských hranic a frontové linie.

"Cením si zapojení a pomoci České republiky, účinné podpory armády, vysoké úrovně vojenské spolupráce i pohostinnosti, se kterou Češi vyšli vstříc běžencům z Ukrajiny," řekl k návštěvě svého protějšku náčelník ukrajinského generálního štábu Valerij Zalužnyj.

Řehka podle ukrajinského generálního štábu uvedl, že zkušenost Ukrajiny z války s Ruskem je pro členské země NATO neocenitelná. "Vidět válku na vlastní oči vydá za roky teorie a vojenských cvičení. Realita mě utvrdila v tom, že naše pomoc Ukrajině nesmí polevit," citovala Řehku na svém twitteru česká armáda.

Česká republika dosud Ukrajině poskytla vojenský materiál za 3,8 miliardy korun. Pomáhá také raněným vojákům, uvedla minulý týden ministryně obrany Jana Černochová. Podrobnosti o podobě darů, které na Ukrajinu putují, ministerstvo obrany z bezpečnostních důvodů tají. Podle dostupných informací byly na Ukrajině v uplynulých měsících nasazeny vrtulníky, tanky, houfnice nebo raketomety, které přišly z Česka.

Stalo se
České celebrity
Michaela Nosková

Svatba Michaely Noskové. Muzikálová hvězda je opět vdaná

Svatbu neutajíte. Přesvědčila se o tom i muzikálová zpěvačka Míša Nosková, která vstoupila do svého druhého manželství. Když veselku uspořádáte v samém srdci Prahy, uchováte si takové tajemství jen těžko. 

Zahraničí
Donald Trump

Trump podle dokumentu FBI zřejmě věděl, co Epstein dělá

V USA se objevil dokument, podle kterého řekl americký prezident Donald Trump před dvaceti lety policistovi, že každý ví, co dělá sexuální delikvent Jeffrey Epstein. Jde o dokument FBI zveřejněný ministerstvem spravedlnosti, upozornila britská stanice BBC. 

Světové celebrity
James Van Der Beek

Zemřel herec James Van Der Beek, podlehl rakovině

Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC. 

Světové celebrity
Fotografie, které zachycují Andrewa ve velmi kontroverzních pózách

Britská policie vydala nové prohlášení o obvinění Andrewa

Britská policie vydala zásadní prohlášení týkající se obvinění z nevhodného chování Andrewa Mountbattena-Windsora. Policie potvrdila, že ve spolupráci s prokuraturou (Crown Prosecution Service) provede posouzení informací, které naznačují možné zneužití pravomoci veřejného činitele. Cílem tohoto postupu je zjistit, zda existuje podezření ze spáchání trestného činu a zda bude nutné zahájit plnohodnotné vyšetřování.