Návštěvnost koupališť je letos dobrá, lidé ale méně utrácejí

Návštěvnost koupališť přes léto je podle Asociace bazénů a saun ČR dobrá, lidé ale více než dříve rozmýšlejí, kdy se k vodě vypraví. Méně také utrácejí za občerstvení, přestože se ho provozovatelé snažili zdražit minimálně. Zvýšení cen ale mimo jiné přinesla výměna plastových obalových materiálů za ekologičtější. ČTK to dnes řekl předseda představenstva asociace Pavel Košnar.

Koupaliště, ilustrační fotografie.

Lidé o prázdninách na koupaliště podle Košnara chodí. Než vyrazí, dobře si ale prostudují předpověď počasí na celý den. "Pokud má být teplé slunečné počasí jako dnes nebo včera (úterý), kapacity se plní dobře," uvedl. V případě, kdy ale lidé zjistí například po poledni přeháňku a celodenní vstup by tak nemuseli plně využít, už si návštěvu rozmyslí a návštěvnost je kolem 75 procent, doplnil.

V tuzemsku znovu v těchto dnech panují horka. Dnes překročí nejvyšší odpolední teploty v nižších polohách 31 stupňů Celsia, ve čtvrtek mohou v části země podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu dosáhnout až 35 stupňů. V pátek tropické počasí vydrží už jen na jihovýchodě republiky. Na dalších místech se před víkendem výrazně ochladí, někde až ke 20 stupňům, zároveň může vydatně pršet.

V souvislosti s vysokou inflací a rostoucími životními náklady provozovatelé koupališť podle Košnara sledují menší zájem o doplňkové služby. "Před kiosky se netvoří dlouhé fronty jako v minulosti," řekl. Přestože na mnoha místech je to zakázané, návštěvníci si podle Košnara nosí svačiny z domova.

Košnar dále uvedl, že provozovatelé bazénů v rámci asociace se domluvili na minimálním zvýšení cen občerstvení. I zde ale čelí vyšším nákladům, mimo jiné kvůli zákazu plastových obalů. Ekologičtější kompostovatelné nádobí i šestkrát dražší, upozornil.

Česká republika do dvou měsíců zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček. Počítá s tím zákon o omezení dopadu vybraných plastových výrobků na životní prostředí, který v úterý podepsal prezident Miloš Zeman. Norma měla v souladu s předpisy Evropské unie začít platit už loni, bývalá Sněmovna ale nestihla legislativu do konce volebního období projednat. Většina gastronomických zařízení se ovšem podle zjištění ČTK už dříve na změnu připravila a postupně plastové nádobí nahradila.

Témata: koupaliště

Peterková je obžalována za lhaní o úmrtích po očkování, hrozí jí osm let…

27.09.2022 20:48 Státní zástupce obžaloval pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou z toho, že lhala o úmrtích seniorů po…

Vláda zatím nepočítá s růstem platových tarifů od ledna

27.09.2022 17:54 Vláda zatím nepočítá s tím, že by od ledna zvýšila platové tarify zaměstnancům veřejné a státní…

Na podporu sociálního bydlení půjde z evropských peněz více než miliarda…

27.09.2022 16:56 Aktualizováno Přes 1,1 miliardy korun je připraveno ve dvou dnes vyhlášených výzvách z evropských peněz na…

V Karlových Varech se sestavila koalice ANO, Karlovaráků a Spolu

27.09.2022 16:23 V Karlových Varech vznikne koalice vítězného ANO, Karlovaráků a Spolu. Strany už podepsaly…

Dodavatelé energií začali zohledňovat úsporný tarif

27.09.2022 15:49 Dodavatelé energií již začali odběratelům zohledňovat státní příspěvek přes takzvaný úsporný tarif.…

Premiér Fiala je nemocný, zrušil dnešní a středeční program

27.09.2022 15:12 Premiér Petr Fiala (ODS) zrušil kvůli virovému onemocnění svůj dnešní a středeční program. ČTK to…

Kauza Čapí hnízdo: Vlastnickou strukturu Farmy jsem neznal, řekl soudu…

27.09.2022 14:34 Aktualizováno U pražského městského soudu dnes v kauze kolem dotace pro Čapí hnízdo vypovídal auditor Rostislav…

Kontroly na hranicích se SR reflektují migrační realitu, řekl Lipavský

27.09.2022 14:28 Aktualizováno Obnovení kontrol na hranicích se Slovenskem nemá podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského …

V Česku teď pracuje přes 87.700 uprchlíků z Ukrajiny

27.09.2022 14:16 V Česku teď pracuje přes 87.800 lidí z Ukrajiny s uprchlickým vízem k dočasné ochraně. Nejvíc z…

Čekáme každoroční očkování, covid zřejmě už nezmizí, říká viceprezident…

27.09.2022 14:07 Virus nového typu koronaviru je tak široce rozšířený, že zřejmě už nezmizí. Očkování proto bude…

Související:

Nejnovější