Nehoda tří aut zablokovala dnes vpodvečer na Novojičínsku na čtyři hodiny provoz na dálnici D1 ve směru z Přerova na Polsko. Zavinil ji muž, který po nezaplacení na čerpací stanici prchal před policií. Čtyři lidé, včetně viníka, se zranili. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová. Nehoda se stala nedaleko Bravantic okolo 17:00, provoz byl na dálnici obnoven před 21:00.
"Řidič na území Olomouckého kraje nezaplatil na čerpací stanici a chtěl ujet. Policisté jej pronásledovali za hranici našeho kraje. Při snaze ujet policii, řidič narazil do dalších dvou automobilů a pak havaroval," uvedla mluvčí. Dodala, že ani jedno vozidlo, které na Novojičínsku havarovalo, nebyl policejní vůz. "Okolnosti nehody nyní vyšetřují novojičínští policisté," řekla.
Na webu policie uvedla, že u řidiče pronásledovaného vozidla byl pozitivní orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. "Dalšími okolnostmi nehody se zabývají novojičínští kriminalisté, kteří událost prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení," sdělila.
Nehoda se stala okolo 17:10 nedaleko Bravantic na Novojičínsku. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři na místě ošetřili čtyři osoby. Všichni zranění byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. "Šestapadesátiletý muž utrpěl středně těžké poranění hlavy. O rok mladší žena lehké poranění ruky. Oba přepravila sanitka do ostravské fakultní nemocnice," řekl mluvčí.
Dodal, že zranění trupu, hrudníku a břicha utrpěl i cizinec, u kterého záchranáři neznají věk. Podle informací ČTK právě cizinec se snažil policistům ujet a nehodu zavinil. I jeho sanitka převezla do fakultní nemocnice. Čtvrtým zraněným pak byl osmnáctiletý mladík. "Utrpěl lehké poranění dolní končetiny. Sanitka jej odvezla do nemocnice v Novém Jičíně," doplnil Humpl.
Bývalý pražský arcibiskup Dominik Duka je od víkendu opět hospitalizován, informovalo arcibiskupství v pondělí. Zdravotní známého klerika je vážný, uvedli jeho spolupracovníci bez bližších podrobností.
Zdravotní problémy bývalého prezidenta Miloše Zemana neberou konce. V pondělí byl někdejší politik opět hospitalizován, přijala ho motolská nemocnice v Praze. Rodina se v týdnu chystá vyjádřit ke zdravotnímu stavu exprezidenta.
Unikly detaily koaliční smlouvy, kterou dnes podepíší zástupci hnutí ANO, SPD a Motoristů. Dokument je výsledkem jednání o vzniku příští vlády, v jejímž čele by měl stanout předseda ANO Andrej Babiš.
Policie od pondělního rána zasahuje v pražském sídle Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Podle státního zastupitelství panuje podezření z trestné činnosti související s veřejnými zakázkami. Zadrženy byly téměř dvě desítky lidí.
Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i hned na začátku listopadu. Kamila Nývltová prozradila, že je těhotná. Do mateřských povinností se bude muset vrhnout po hlavě. Nečeká totiž jenom jednoho potomka, ale rovnou dva.
Na jednom ze železničních koridorů v Česku jsou už od nedělního večera hlášeny problémy. Kvůli krádeži kabelů došlo k výraznému omezení provozu, regionální dopravu zajišťují autobusy. Na obnovení provozu pracuje Správa železnic.
Dobré zprávy mají meteorologové na začátku nového, prvního ryze listopadového týdne. Slibují totiž malé babí léto, odpolední maxima vylezou až na 15 stupňů. V druhé polovině týdne už se má ochladit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Írán hodlá obnovit zničená jaderná zařízení, řekl prezident Masúd Pezeškján v neděli státním médiím. Nová zařízení mají demonstrovat ještě větší sílu. Pezeškján přesto tvrdí, že Teherán nechce mít jaderné zbraně. Na jeho slova upozornil web Times of Israel.
Princ Andrew přijde i o poslední čestnou armádní hodnost. Britské ministerstvo obrany na tom pracuje podle pokynů krále Karla III., prozradil ministr John Healey. Labouristický politik uvedl, že se řídí přáním panovníka a staršího bratra zdiskreditovaného Andrewa.
Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš v nedělním videu potvrdil, že zástupci hnutí ANO, SPD a Motoristů v pondělí podepíší koaliční smlouvu. Babiš zároveň reagoval na kritiku toho, že koaliční smlouvu budou podepisovat všichni poslanci trojice uskupení. Vyjádřil se i k odeslání programového prohlášení do datové schránky Pražského hradu.
Michaela Ochotská se momentálně připravuje na příchod druhého potomka, ale boj musí svádět i ohledně prvorozeného syna. Chlapcův otec by totiž rád snížil výši výživného, ale dohodnout se s exmanželkou se mu nedaří. Ve věci tak rozhoduje soud.
Ve středočeských Neratovicích vykolejil v neděli kolem poledne vlak. Provoz na trati musel být zastaven, cestující musí jezdit náhradní autobusovou dopravou. S omezením se počítá až do nedělního večera.