Nehoda dodávky a kamionu uzavřela dnes ráno v obou směrech dálnici D1 u Říčan nedaleko Prahy, neprůjezdná byla zhruba čtyři hodiny. Do částí havarovaných aut narazily další vozy, vše se podle policie obešlo bez vážnějších zranění.
Záchranná služba podle středočeské mluvčí Moniky Novákové ošetřila jednoho muže s otřesem mozku a převezla ho do vinohradské nemocnice. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony a provoz houstl i na objízdných trasách.
Událost se stala kolem 05:00 na 12. kilometru ve směru na Brno. "Úlomky z dopravní nehody se dostaly do protisměru, kde do nich narazila další vozidla," řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Truxa. Na 14. kilometru v druhém směru hasiči zasahovali u úniku nafty z kamionu. "Máme tam kontejner na přečerpávání ropných látek," uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková. Kolem 9:00 byl podle policie provoz na dálnici obnoven, nejdříve ve směru na Brno a poté i na Prahu.
Nehoda způsobila v ranní špičce značné dopravní komplikace. Kolem 08:00 se kolona ve směru na Prahu táhla od místa nehody zhruba ke 29. kilometru D1. V opačném směru sahala k šestému kilometru. Řidiči museli počítat s hustším provozem v okolních obcích. Například v Říčanech byla ráno tradičně zácpa nejen na frekventované silnici 101 vedoucí k dálnici, ale i na menších silnicích a v ulicích města. Motoristé tam zajížděli při hledání alternativních tras pro cestu do Prahy. Dopravní kolaps nastal zejména v ulicích Jizerská a Na Obci.
Na objízdné trasy mimo dálnici byly odkláněny také autobusy. Do potíží se dostali hlavně cestující v linkovém autobusu do Tábora, který u nehody uvízl.
Karlovarský festival má patřit především filmovým hvězdám, ale každoročně je také událostí, kterou si nenechávají ujít osobnosti českého šoubyznysu. Jinak tomu nebylo ani letos. A takový Felix Slováček teď má doma co vysvětlovat.
Monika Absolonová je už několik let nezadaná, což vede k domněnce, že o nápadníky nemá nouzi. Přesto se neví o tom, že by si někdo ukradl její srdce pro sebe. Sama zpěvačka nyní prozradila, jak to momentálně má s láskou.
Meteorologové v pátek připomněli platné varování před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Nadále také upozorňují na nebezpečí požárů na jižní Moravě. Vyplývá to ze sdělení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ještě více než dva měsíce nás dělí od začátku další řady StarDance, ale mnozí lidé spjatí s touto televizní show už vědí, že tentokrát budou na parketu chybět. Patří k nim i úřadující vítězka, která přiznala jisté zklamání ze své absence.
Karlos Vémola v posledních dnech opět plní stránky médií. A zdaleka nejde jen o jeho avizovaný návrat do klece. Řeší se totiž další románek známého zápasníka. Dokonce už se objevily informace o identitě tajemné ženy, se kterou byl viděn.
Pražští policisté ve čtvrtek večer zasahovali na jedné z ubytoven, kde došlo k útoku. Jeden z napadených zemřel, další utrpěl zranění. Po smrti je také útočník, jehož zneškodnili zasahující policisté. Případem se tak zabývá i policejní inspekce.
V Česku se dnes očekávají další silné bouřky, platí proto příslušná výstraha. Podle meteorologů mohly první bouře udeřit už nad ránem. Naprosto vyloučen není ani výskyt supercel.
Z českého šoubyznysu nepřicházejí neustále jen dobré zprávy. Smůla se lepí na paty například Ondřeji Brzobohatému, jenž nedávno oznámil rozpad dalšího manželství. Tentokrát se rozvádí s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Ve svém okolí má nicméně jednu ženu, která se ho vždycky zastane.
Poslaneckou sněmovnou otřásá další poměrně nečekaná kauza. Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) je podle nejnovějších informací podezřelý z domácího násilí, takže byl policisty vykázán z vlastního domu. Případ se nadále prověřuje.
Ornella Koktová si v první polovině letošního roku neužila moc klidu. Alespoň během letních prázdnin se influencerka dočkala odpočinku, protože celá rodina vyrazila na dovolenou.
Soukromý život populárního Štěpána Kozuba se před několika týdny poměrně hodně řešil, protože se objevily zvěsti o jeho možném rozchodu s další partnerkou. Sám herec na spekulace dlouho nereagoval. Nakonec zveřejnil fotku, která vydá za tisíc slov.
Není žádným tajemstvím, že Dorotě Nvotové byla před několika měsíci diagnostikována rakovina prsu v počátečním stadiu. Nyní se úspěšná slovenská herečka svěřila, že se potýká s další nevyléčitelnou nemocí.