Nehoda uzavřela dálnici D10, kde zemřel člověk. Stála i D3

Náledí nebo mlha dnes ráno v některých regionech Česka zkomplikovaly dopravu. Policie zaznamenala na zledovatělých silnicích řadu nehod, kvůli kterým ráno uzavřela i dálnice D10 na Mladoboleslavsku a D3 ve směru z Tábora do Prahu. Hromadná nehoda uzavřela také silnici u Cvikova na Českolipsku. Při ranních nehodách se několik lidí zranilo a jeden člověk zemřel. Obětí byla žena, která šla zřejmě k nehodě pomoci.

Kolona na dálnici

Tragické následky měla jedna z nehod na dálnici D10 na Mladoboleslavsku. Na zledovatělé vozovce se mezi 48. a 50. kilometrem stalo šest dopravních nehod, z toho dvě ve směru na Prahu a čtyři v opačném směru na Liberec. Při jedné z nehod ve směru na Liberec zemřela žena. "Vystoupila z vozu a zastavila před dopravní nehodou, která se stala před ní. Měla na sobě reflexní vestu a zřejmě se šla zeptat osádky, zda něco nepotřebuje. Tuto ženu srazil další projíždějící řidič. Měla velmi závažná poranění a přímo na místě zemřela," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Kolik aut na D10 přesně havarovalo, mluvčí neuvedla. Dálnice byla ale v obou směrech uzavřena. Provoz na Prahu byl podle Suchánkové před 8:30 částečně obnoven. V opačném směru je kvůli vyšetřování smrtelné nehody dál uzavřena. Na dálnici se vytvořily kolony, v nichž uvízlo i několik autobusových spojů.

V jihočeském kraji byly hůře sjízdné silnice podle policistů hlavně v severní části regionu. Dálnici D3 ve směru z Tábora do Prahy kvůli náledí ráno policisté zavřeli. Při hromadné nehodě několika vozidel na D3 na Táborsku utrpělo ráno zranění pět lidí. Všechny záchranáři převezli do nemocnice.

Náledí bylo po ránu místy také na silnicích Vysočiny a policie tam vyjížděla po ránu k několika dopravním nehodám. Většina byla na Havlíčkobrodsku, kde auta havarovala u Havlíčkova Brodu, Rozsochatce, Havlíčkovy Borové a Stříbrných Hor. Další nehoda byla u Herálce na Žďársku.

Kluzké silnice ztížily dopravu také v Libereckém kraji. U Cvikova na Českolipsku kolem 7:00 bourala dvě osobní auta a dodávka, dva lidé byli při tom zraněni. Silnice tam kvůli tomu byla zhruba dvě hodiny uzavřená, ve zhruba 9:30 bylo místo již průjezdné kyvadlově. Další nehody byly ráno mezi Českou Lípou a Novým Borem, v Jablonci nad Nisou autobus srazil chodkyni, kterou záchranáři s vážným zraněním převezli na traumacentrum do liberecké nemocnice. V libereckém traumacentru skončili i oba zranění z nehody u Kunratic u Cvikova.

V Královéhradeckém kraji policisté varovali řidiče před mlhou na dálnici D11 a na Jičínsku. Lokálně mohou být podle silničářů mrznoucí mlhy také na Vsetínsku. K větší opatrnosti nabádají policisté a silničáři ale také v dalších regionech ČR, tamní silnice jsou však s větší opatrností sjízdné.

V Praze se dokončuje dohoda o koalici

02.02.2023 18:36 Aktualizováno Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Piráti a STAN v Praze finalizují dohodu o magistrátní koalici, o…

Spojenci by měli v podpoře Ukrajině projevit víc odvahy, řekl Pavel AFP

02.02.2023 18:14 Zvolený český prezident Petr Pavel v rozhovoru s francouzskou agenturou AFP řekl, že spojenci by…

Vláda chce prověřit marže zemědělců, potravinářů a řetězců

02.02.2023 18:08 Vláda chce prověřit ceny u zemědělců, potravinářských podniků a obchodních řetězců. Cílem je…

ANO pošle dopis Pavlovi, chce v něm shrnout problémy společnosti

02.02.2023 12:45 Opoziční hnutí ANO chystá dopis zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi. Chce v něm mimo jiné shrnout…

ČSÚ: Výdaje na bydlení rostly poprvé za poslední roky více než příjmy

02.02.2023 12:42 Výdaje na bydlení se loni domácnostem poprvé za posledních deset let zvedly rychleji než jejich…

ANO bude prosazovat neděli jako den jednodenních voleb

02.02.2023 12:36 Aktualizováno Opoziční hnutí ANO bude v souvislosti s vládními zákony na úpravu voleb ve Sněmovně navrhovat, aby…

Politologové: Pavel nyní připravuje politickou scénu na své budoucí…

02.02.2023 12:25 Je běžné, že zvolení, ale ještě neinaugurovaní prezidenti vstupují do kontaktů s jinými hlavami…

Za zapojení do bojů na Ukrajině muž opět dostal 20 let vězení

02.02.2023 12:19 Za zapojení do bojů na Ukrajině v řadách separatistů mezi lety 2016 a 2020 dnes soud znovu uložil…

VZP: Lidé neznají cenu léčby hrazené z pojištění

02.02.2023 11:36 Lidé neznají cenu léčby hrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Všeobecná zdravotní pojišťovna …

Počasí v Česku komplikuje dopravu, omezilo provoz na D1

02.02.2023 09:08 V Česku se po středečním sněžení na některých místech vyjasnilo a teploty klesly pod nula stupňů…

Související:

Nejnovější