Vítězem ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek se stal poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Rozhodlo o tom téměř 2500 hlasů od čtenářů serveru Bankovnipoplatky.com. Poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky obdržel 24 procent hlasů. Druhý v pořadí se umístil poplatek za potvrzení o zůstatku úvěru za účelem jeho splacení s dvaceti procenty a třetí místo obsadil poplatek za změnu oznámením banky s 19 procenty hlasů.
"Výsledky ankety přesně zobrazují nálady klientů, kterým přijde absurdní platit za výběr z bankomatu vlastní banky. Právě proto, že klienti už tento poplatek u nových smluv neplatí nebo tento poplatek neuplatňují nové banky na trhu. Tento poplatek je o to absurdnější, že stále přežívá u tzv. starých smluv o vedení běžného účtu. Mnoho lidí tak ani neví, že tento poplatek platí, ale přitom nemusí, pokud by uzavřeli novou smlouvu," komentoval výsledky ankety její zakladatel Patrik Nacher.
Ačkoliv se tento poplatek už u nově uzavíraných smluv prakticky nevyskytuje, stále ho platí desítky tisíc lidí, kteří mají uzavřeny staré smlouvy u svých běžných účtů. Právě v těchto smlouvách přetrvává i poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Poplatek pět korun vybírá podle serveru stále UniCredit Bank nebo ČSOB. Na začátku hlasování vybírala poplatek pět korun i Česká spořitelna, která však tento poplatek v průběhu ankety zrušila.
Poplatek za potvrzení o zůstatku úvěru za účelem jeho splacení, které obnáší vytisknutí jednoho listu papíru, činí až 500 korun. Poplatek lze najít v sazebníkách bank pod pojmem 'vyhotovení bankovní informace či potvrzení na vlastní žádost klienta'. Za vystavení potvrzení na žádost tak klient uhradí u UniCredit Bank 500 Kč, u Monety 200 korun, u Raiffeisenbank 500 korun a u Hypoteční banky rovněž 500 korun, uvedl server. Banky se ospravedlňují, že jsou zpoplatněná potvrzení vystavována na vlastní žádost klienta. Ve skutečnosti klientovi nic jiného nezbývá, pokud potřebuje splatit předčasně úvěr například v případě prodeje nemovitosti.
Poplatek za změnu oznámením banky se platí například při mimořádné splátce části hypotečního úvěru.
Právě dnes začíná meteorologická zima, ale oproti předchozímu týdnu, který přinesl sníh i do nížin, se oteplí. Přes den bude vždy nad nulou, mrznout má jedině v noci. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
I stále ještě úřadující premiér Petr Fiala (ODS) čelí dotazům, proč Česko pořád nemá novou vládu, v jejímž čele by měl stanout Andrej Babiš (ANO). Důvod je podle Fialy jediný, vyřešit ho musí sám Babiš. Končící předseda vlády se také vyjádřil k problematice státního rozpočtu.
Lucie Bílá se během posledního listopadového víkendu konečně odhodlala a prozradila, jaká polízanice potkala ji a především jejího partnera Radka Filipiho. Svalovec musel náhle podstoupit vážný operační zákrok. Všechno naštěstí dobře dopadlo.
Ruský prezident Vladimir Putin se příští týden setká s americkým mírovým vyjednavačem Steven Witkoffem, potvrdil Kreml. Moskva zároveň odsoudila ukrajinský útok na ropné tankery v Černém moři. Při námořní operaci byly zasaženy dvě lodě, které jsou považovány za součást ruské stínové flotily.
Miroslav Etzler pořádně vyděsil fanoušky jen krátce předtím, než se poprvé objevil v nové inscenaci na jedné z pražských divadelních scén. Oblíbeného herce postihl kolaps, po kterém skončil v nemocnici.
Právě dnes začíná letošní advent a do Vánoc nezbývá ani měsíc. Meteorologové se proto rozhodli lidem nastínit, jak velká je pravděpodobnost, že právě tam, kde žijí, budou svátky bílé, tedy se sněhovou pokrývkou.
Venezuela reagovala na vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, který prohlásil vzdušný prostor nad jihoamerickou zemí za zcela uzavřený. Ministerstvo zahraničí označilo jeho slova za další extravagantní, nelegální a neospravedlnitelnou agresi proti venezuelskému lidu, uvedla BBC.
Češi a Slováci si v listopadu připomněli události sametové revoluce, která umožnila, že dnes máme svobodu slova. Paľo Habera se rozhodl využít této možnosti na jednom z koncertů a pustil se do kritiky slovenského premiéra Roberta Fica. Dočkal se ale reakce.
Kyjev podnikl úspěšnou námořní operaci v Černém moři. Ukrajinské námořní drony zasáhly dva ropné tankery z ruské stínové flotily. Jde o nejnovější úspěch Ukrajinců v jejich snahách o omezení výdělků Moskvy z obchodu s ropou, který je zásadní pro financování probíhající války.
Už druhý týden tráví Patrik Hezucký v nemocnici, ale mnoho lidí vyhlíželo poslední listopadový pátek. Zaznívaly totiž hlasy, že by před víkendem mohl být propuštěn do domácího léčení. Z toho by jistě měl radost i jeho parťák Leoš Mareš. Nakonec se ale opět musel za kolegou vydat do nemocnice.
Motoristé trvají na vládním angažmá poslance Filipa Turka, který by se podle posledního návrhu měl nakonec stát ministrem životního prostředí. Předseda strany Petr Macinka v pořadu Za pět minut dvanáct na televizi Nova řekl, že neexistují důvody, které by bránily jmenování Turka do funkce.
Již zítra vypukne meteorologická zima, ale první prosincový víkend bude paradoxně teplejší než poslední listopadový. Vyplývá to z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).