Nejbližší příbuzní a přátelé se za zavřenými dveřmi rozloučili s Hanou Zagorovou

Umělečtí kolegové, přátelé a další pozvaní hosté se dnes v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně rozloučili se zpěvačkou Hanou Zagorovou, která zemřela ve věku 75 let minulý pátek. Zádušní mše se na přání zesnulé konala jen pro uzavřený okruh lidí. Veřejnost se bude moci s populární zpěvačkou, jejíž kariéra protnula několik desetiletí, rozloučit ve středu v pražském Divadle Kalich.

Hana Zagorová

Do kostela dnes kolem poledne přicházeli lidé známí především ze showbusinessu v čele se zpěvaččiným manželem Štefanem Margitou. Přišli i další operní pěvci Adam Plachetka nebo Eva Urbanová či houslista Pavel Šporcl. Z dalších muzikantů přišli třeba Ondřej Brzobohatý nebo Vašo Patejdl. S velkou kyticí se dostavila herečka Dagmar Havlová nebo módní návrhářka Blanka Matragi. Ta novinářům řekla, že bude na Zagorovou vždy vzpomínat jako na člověka, který si navzdory osobním obtížím nikdy na nic nestěžoval a naopak dokázala být druhým oporou.

Textař Michal Horáček uvedl, že Zagorová byla součástí života mnoha generací. "Ráda žila ten den, který byl. Měla úctu k životu a lásku k němu," řekl. Kromě písně, kterou pro ni napsal spolu se skladatelem Petrem Hapkou, bude nejvíc vzpomínat na její píseň Mys dobrých nadějí. "To je o ní, to se s ní pojí," řekl.

V prostoru kolem kostela zněly před začátkem mše Zagorové písně, na rušné úzké ulici s tramvajovým provozem lidé přihlíželi a sledovali příchod hostů, někteří se dívali i z oken. Velký portrét zpěvačky byl také přímo u vstupu do kostela.

Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. Kvůli únavě a oslabení organismu od srpna minulého roku zrušila své pracovní závazky.

Za svoji kariéru nazpívala Hana Zagorová téměř 900 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Už od druhé poloviny 60. let 20. století patřila k nejvýraznějším postavám tuzemské popové scény. Uplatnila se nejen svým charakteristickým hlasem, ale také jako textařka, herečka a moderátorka. Poslední studiové sólové album Já nemám strach vydala v roce 2018. O dva roky později natočili Zagorová s Margitou desku Konečně společně.

Témata: Hana Zagorová

Zemřel francouzský filmař Jean-Luc Godard, bylo mu 91 let

13.09.2022 12:10 Aktualizováno Zemřel jeden z nejvýznamnějších představitelů francouzské nové vlny, filmový režisér a teoretik…

V Praze začalo veřejné rozloučení se zesnulou zpěvačkou Zagorovou

31.08.2022 11:15 Před Divadlem Kalich, kde se dnes koná oficiální rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou, se již…

Veřejné rozloučení s Hanou Zagorovou bude ve středu v pražském Divadle…

27.08.2022 15:57 Veřejné rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou připravuje na středu 31. srpna Divadlo Kalich.…

Hana Zagorová zemřela. Slavná zpěvačka měla 75 let

26.08.2022 13:48 Aktualizováno Ve věku 75 let zemřela zpěvačka Hana Zagorová. O úmrtí devítinásobné držitelky ocenění Zlatý slavík…

Související:

Nejnovější