Němci s posilující dávkou se nejspíš vyhnou karanténě

Karanténě po kontaktu s nakaženým koronavirem se v Německu brzy zřejmě vyhnou jen lidé s posilující dávkou proti covidu-19 a ti, od jejichž základního očkování neuplynuly více než tři měsíce. Podle informací deníku Bild to vyplývá z návrhů závěrů pro páteční jednání kancléře Olafa Scholze s premiéry německých spolkových zemí.

Německo, ilustrační fotografie.

Do karantény nyní nemusí plně očkovaní a také ti, kteří nemoc prodělali. V případě varianty omikron ale německé regiony postupují přísněji a karanténu vyžadují.

Úpravu karanténních podmínek podporuje ministr zdravotnictví Karl Lauterbach, protože nastupující varianta omikron se šíří rychleji a také nákaza se projeví rychleji než u původních variant.

Podle navrhovaných změn, do kterých měl Bild možnost nahlédnout, by do karantény nemuseli lidé s posilující dávkou a také lidé se základním očkováním, od něhož neuplynuly déle než tři měsíce. Kontaktní osoby se základním očkováním po třech měsících od vakcinace by naopak do karantény musely nastoupit, mohly by ji ale ukončit po sedmi dnech, pokud nebudou vykazovat příznaky choroby. Neočkovaní k ukončení karantény po sedmi dnech budou potřebovat negativní PCR test.

Lidé, kteří zastávají takzvané systémově relevantní zaměstnaní, což jsou profese důležité pro fungování země, by mohli karanténu opustit již po pěti dnech s PCR testem. To by se týkalo například zdravotníků a policistů.

Nově se také u karantény nebude rozlišovat mezi variantami koronaviru. V Německu se v řádu dní očekává, že převládne omikron nad dosud dominantní deltou.

Nyní v Německu obecně platí, že po kontaktu s nakaženým je karanténa pro neočkované desetidenní, k jejímu ukončení test není potřeba. Karanténu je ale možné zkrátit na sedm dní antigenním testem, případně na pět dní PCR testem. Pokud ale lidé přijdou do styku s variantou omikron, která je považována za rizikovou, musí zpravidla do karantény i očkovaní. Určující jsou v takovém případě regionální nařízení, která nejsou jednotná.

Témata: Německo

Norský soud se začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění Breivika

18.01.2022 22:05 Aktualizováno Norský soud se dnes dopoledne začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Anderse…

Kanada vyslala na Ukrajinu malý vojenský kontingent

18.01.2022 21:30 Kanada vyslala na Ukrajinu malý kontingent speciálních jednotek. Učinila tak poté, co minulý týden…

Francie eviduje za poslední den 464.769 nových případů koronavirové nákazy

18.01.2022 20:56 Francie eviduje za poslední den 464.769 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvíce za celé…

Británie dnes eviduje 438 nově zemřelých v souvislosti s covidem

18.01.2022 20:05 Británie dnes eviduje 438 nově zemřelých v souvislosti s covidem-19, což je podle agentury Reuters…

Vakcíny proti covidu-19 založené na technologii mRNA nezpůsobují…

18.01.2022 18:54 Vakcíny proti covidu-19 založené na technologii mRNA nezpůsobují komplikace v těhotenství u…

Stoltenberg: NATO chce Rusku předložit písemné návrhy k bezpečnosti

18.01.2022 17:55 Severoatlantická aliance chce v brzké době předložit Rusku písemné návrhy ke sporům v otázkách…

WHO vyzvala výrobce vakcín k urychlenému poskytnutí dat

18.01.2022 17:15 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes vyzvala výrobce vakcín proti covidu-19 k urychlenému…

Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická

18.01.2022 15:35 Aktualizováno Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do…

Německo pomůže firmám, na které doléhají vysoké ceny energií

18.01.2022 15:31 Aktualizováno Německo pomůže firmám, na které doléhají vysoké ceny energií a kde hrozí problémy energeticky…

Hlůšková je stále v Pákistánu, dosud nedostala výjezdní víza

18.01.2022 15:15 Aktualizováno Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s…

Související:

Nejnovější

reklama