Německá opoziční strana Alternativa pro Německo (AfD) dnes oznámila, že podnikne právní kroky proti nedávno schválenému povinnému očkování proti covidu-19 pro zdravotníky, ošetřovatele a záchranáře. Podle zástupců frakce AfD ve Spolkovém sněmu je zákon jako takový protiústavní, píše agentura DPA.
Spolupředsedkyně frakce Alice Weidelová řekla, že očkovací povinnost znamená zásah do tělesné nedotknutelnosti garantované základním zákonem a že ještě prohloubí nedostatek pracovních sil v pečujících profesích. "Myslíme si také, že jde o krok k plošné očkovací povinnosti a i proti té budeme postupovat jak pomocí politických, tak i právních nástrojů," dodala Weidelová, politička ze strany označované za populistickou až krajně pravicovou.
Ze zemí Evropské unie plošnou povinnost očkovat se proti covidu-19 zřejmě od února chystá Rakousko. Plánuje ji ale i nová německá vláda Olafa Scholze. Zavést by ji chtěla nejpozději od března.
Weidelová a Tino Chrupalla, se kterým frakci vede, dnes oznámili, že se v neděli v Norimberku zúčastní demonstrace proti protikoronavirovým opatřením. Chrupalla řekl, že všem občanům, kteří nejsou spokojení se současnou politikou, doporučuje, aby využili svého práva účastnit se demonstrací a vyšli do ulic.
Meghan Markle během své cesty po Austrálii překvapila fanoušky vzácným nahlédnutím do soukromí svých dětí, prince Archieho a princezny Lilibet. Vévodkyně ze Sussexu se objevila jako host v populárním australském YouTube pořadu Get Down with Sean and Marley, který moderují dva nejlepší přátelé s Downovým syndromem. Právě během tohoto neformálního setkání Meghan prozradila, co její děti doma nejraději sledují.
Úřad koronera v arizonském okrese Mohave v úterý oficiálně potvrdil příčinu úmrtí Darrella Sheetse, jedné z nejvýraznějších postav populární reality show Válka skladů (Storage Wars). Podle oficiální zprávy, o které jako první informoval server TMZ, byla smrt sedmašedesátiletého televizního veterána klasifikována jako sebevražda.
Britský princ William prožíval před odvysíláním výbušného rozhovoru svého bratra Harryho a Meghan Markle s Oprah Winfrey v březnu 2021 stavy extrémní úzkosti. Podle nové biografie o princezně z Walesu s názvem „Kate! Odvaha, půvab a moc ženy, která bude královnou“, byl následník trůnu strachy doslova paralyzován.
Legendární country zpěvačka Dolly Parton oznámila zrušení svého plánovaného koncertního angažmá v Las Vegas. Osmdesátiletá ikona, která se potýká s dlouhodobými zdravotními potížemi, se rozhodla definitivně zrušit sérii vystoupení v prestižním divadle The Colosseum v Caesars Palace, aby se mohla plně soustředit na léčbu a zotavení.
Začíná druhý květnový prodloužený víkend, v jehož průběhu se očekává postupné oteplování. Zatímco dnes místy maximální teploty jen sotva překročí 10 stupňů, v neděli se maxima dostanou přes dvacítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dara Rolins hodně obětovala kariéře, ale to není hlavní důvod, proč se dočkala jen jediného potomka. Oblíbená slovenská zpěvačka se totiž svěřila, že svého času chtěla další dítě. Proč to tedy nevyšlo?
Právě v době, kdy je tématem budoucnost ČT a řeší se i otázka, zda do veřejnoprávní televize patří takové pořady, se objevila informace o zakoupení licence na další ročníky StarDance. Nyní se objevily podrobnosti o nově uzavřené smlouvě.
Americký prezident Donald Trump nenechal bez reakce středeční smutnou zprávu o úmrtí mediálního magnáta Teda Turnera. Zakladatele CNN označil za přítele a velikána televizní historie. Příležitosti zároveň využil, aby si do zmíněné zpravodajské televize rýpl.
Výskyt bouřek v Česku není zcela vyloučen ani dnes, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nebezpečí se tentokrát týká vyšších poloh na severu Čech, večer hrozí bouřky na východě země.
Agáta Hanychová úspěšně pokračuje v podcastovém projektu i po rozkolu s někdejší spolupracovnicí a kamarádkou Ornellou Koktovou. Nyní přiznala, že v pořadu chtěla přivítat další slavnou ženu ze šoubyznysu. Proč k setkání před kamerami nedojde?
První reakce z obou stran přicházejí na rozsudek v dalším soudním sporu mezi bývalými partnery Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem. Na jedné se slaví vítězství, na druhé se nevylučuje odvolání. Kauza tak možná bude pokračovat.
Českem už od minulého týdne hýbe kauza kolem rodiny Koktových. Pořádně jim zavařilo video, které nedopatřením uniklo na internet. Vyjádřit se musela i Alice Bendová, která příznivcům prozradila svůj pohled na věc.