Německá policie zasahovala proti ozbrojenci v Drážďanech, je mrtev

Německá policie osvobodila dva rukojmí, kterých se dnes v obchodním domě Altmarkt-Galerie v centru Drážďan na několik hodin zmocnil ozbrojený muž. Rukojmí jsou v pořádku, útočník ale podle policejního prohlášení při zásahu utrpěl zranění, kterým podlehl. Policisté rovněž uvedli, že muž byl podle všeho duševně nemocný. Policie případ považuje za vyhrocené domácí drama, neboť ozbrojenec je podezřelý z vraždy své matky.

Německá policie

"Případ s rukojmími v Drážďanech skončil! Dvě osoby bez viditelných zranění jsou v naší péči," uvedla saská policie na twitteru. Následně upřesnila, že muž zadržoval zaměstnankyni obchodu a jedno dítě. Nebezpečnou situaci ukončilo policejní komando.

Policejní mluvčí novinářům po zásahu na tiskové konferenci nejprve řekl, že muž utrpěl vážná zranění a že není jasné, zda se zranil sám, nebo se tak stalo při zásahu speciální jednotky. Později policie sdělila, že muž je mrtev. "Při zásahu podezřelý zemřel. Při jeho zadržování a při osvobozování rukojmích utrpěl čtyřicetiletý muž smrtelná zranění," uvedla policie v prohlášení.

"Ulevilo se mi, že se tuto hrozivou situaci podařilo ukončit. Rád bych poděkoval saské policii za rozhodný a obezřetný postup," napsal Kretschmer na twitteru. Poznamenal, že truchlí nad zmařeným životem ženy a že doufá v rychlé zotavení všech, které dnešní incident postihl.

Případ je podle dřívějšího policejního prohlášení rodinným dramatem, které začalo na sídlišti v drážďanské části Prohlis vzdálené asi pět kilometrů jihovýchodně od centra. Policie zde v 07:20 v jednom z panelových domů nalezla mrtvou 62letou ženu. Z její vraždy je podezřelý 40letý syn.

Ten se zhruba o hodinu později pokoušel proniknout do kancelářské budovy Ammonhof u hlavního železničního nádraží. V budově sídlí mimo jiné rozhlasová stanice Radio Dresden, kam se ale nedostal. Šéf stanice Tino Utassy řekl deníku Bild, že novináři se včas ukryli. V budově Ammonhof podle Bildu útočník prostřílel protipožární dveře u hlavního vchodu. Deník Sächsische Zeitung zveřejnil také fotografie zničených skleněných výplní v budově.

Muž, který měl podle svědků pistoli a kterého média označují za Němce, pak odjel autem k nedalekému obchodnímu centru Altmarkt-Galerie, kde se zabarikádoval v drogerii. Policie s ním navázala telefonické spojení a krátce poté oznámila, že ozbrojence dopadla.

Nákupní středisko Altmarkt-Galerie se nachází v centru Drážďan nedaleko hlavního železničního nádraží a vánočního trhu Striezelmarkt, který patří k nejoblíbenějším v Německu. Trh byl uzavřen. Po skončení akce město oznámilo, že žádné nebezpečí již nehrozí, proto je možné Striezelmarkt opět otevřít. Nákupní středisko ale zůstává kvůli vyšetřování nadále veřejnosti nepřístupné.

Do Drážďan v době adventu pravidelně míří tisíce Čechů a úřady proto dopoledne na twitteru vydaly varování i v českém jazyce, aby lidé do centra města a ani na trh nechodili. Na toto upozornění odkázalo na facebooku také české zastoupení v Drážďanech.

Kvůli policejnímu zásahu byla v centru Drážďan omezena doprava, a to včetně městské hromadné dopravy.

První krok k autonomii. Německo pustilo do provozu dálkově ovládané auto

07.02.2023 21:40 Německá společnost Vay se stala první firmou, která dostala možnost nasadit na veřejné silnice v…

Turecko a Sýrie evidují přes 7200 mrtvých, do pátrání se zapojují i Češi

07.02.2023 20:22 Aktualizováno Počet obětí ničivého pondělního zemětřesení v Turecku a Sýrii vzrostl na nejméně 7266. Agentura…

UNHCR: Zemětřesení zasáhlo oblast s největší populací uprchlíků na světě

07.02.2023 17:56 Pondělní zemětřesení v Turecku a Sýrii zasáhlo oblast s nejvyšší koncentrací uprchlíků na světě.…

Britský premiér Rishi Sunak dnes obměnil svůj kabinet

07.02.2023 16:06 Britský premiér Rishi Sunak dnes obměnil svůj kabinet. Rozdělením dvou vládních úřadů vznikly čtyři…

Erdogan vyhlásil v deseti provinciích, které postihlo zemětřesení, na tři…

07.02.2023 14:02 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyhlásil v deseti provinciích, které postihlo ničivé…

Zeman oficiálně zahájil návštěvu Slovenska, věří v pokračování dobrých…

07.02.2023 13:32 Aktualizováno Přehlídkou jednotky čestné stráže zahájil dnes dopoledne prezident Miloš Zeman ve Vysokých Tatrách…

Rakousko i další země chtějí lepší ochranu vnějších hranic unie

07.02.2023 10:55 Rakousko a dalších sedm zemí včetně Slovenska požaduje více unijních opatření na ochranu vnějších…

Rusové se přeskupují a soustředí na útoky u pěti obcí, uvedl Kyjev

07.02.2023 10:01 Ruské invazní síly se na různých místech přeskupují a hlavní úsilí soustředí na útočné operace u…

Turecko a Sýrii zasáhla dvě silná zemětřesení. Počet mrtvých překročil 3600

06.02.2023 22:04 Aktualizováno Počet mrtvých po ničivém zemětřesení, které dnes ráno zasáhlo Turecko a Sýrii, přesáhl 3600. V…

Rusové ovládli část Bachmutu, připustil ukrajinský důstojník

06.02.2023 20:10 Ruští vojáci ovládli část Bachmutu, kontrolují hlavní zásobovací trasy a situace je "objektivně…

Související:

Nejnovější