Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 10.100 nových případů koronavirové nákazy. Před týdnem to bylo 29.348 případů. Sedmidenní incidence mezitím dál klesá. Podle dnešních údajů činí 220,7 nakažených na 100.000 obyvatel, zatímco předchozí den činila tato hodnota 242,9. Dnes brzy ráno o tom informoval Institut Roberta Kocha (RKI).
Nová koronavirová varianta omikron se podle něj prokázala již ve všech německých spolkových zemích.
RKI upozornil, že během vánočních svátků a na přelomu roku se méně testuje. Hlášené počty případů tak mohou poskytovat pouze neúplnou představu o epidemické situaci v zemi.
Za posledních 24 hodin bylo v Německu zaznamenáno 88 úmrtí pacientů s covidem-19. Jde opět o výrazný pokles oproti minulé neděli, kdy po nákaze koronavirem zemřelo 180 osob.
V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie prokazatelně nakazilo koronavirem více než 6,9 milionu lidí, z nichž 110.364 s pozitivním testem na covid-19 zemřelo.
Koronavirová varianta omikron, kterou poprvé popsali jihoafričtí vědci na konci listopadu, se dál šíří také v Německu. Podle RKI se aspoň jeden případ nákazy touto variantou prokázal už ve všech šestnácti spolkových zemích. Dominantní ovšem v Německu nadále zůstává varianta delta. Do úterý, ze kdy pochází poslední data, se v Německu potvrdilo sekvenováním 441 případů nákazy omikronem. Podezření na nákazu omikronem panuje také u dalších 1438 infikovaných, kteří byli testováni jen speciálními PCR testy.
Podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) dostalo v Německu aspoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 už 73,4 procenta obyvatel. Vláda původně plánovala, že hranici 80 procent naočkovaných jednou dávkou překoná do 7. ledna. Nyní chce tohoto cíle dosáhnout do konce ledna. Podle agentury DPA by ale k dosažení cíle muselo být během příštího měsíce nově naočkováno kolem pěti milionů lidí.
Právě dnes se měl Jaromír Soukup opět představit jako zápasník. Pro galavečer v Bratislavě se připravoval jeho duel s Michalem Vančurou. Ten se ale ani na druhý pokus neuskuteční. Potvrdila to pořádající organizace Fight Night Challenge.
Změny se chystají ve zpravodajství České televize. Nejprve unikly informace o konci jedné z moderátorek v hlavní zpravodajské relaci. Do Událostí má ale zamířit nová posila. Jde o novinářku, kterou diváci znají z jiných pořadů.
Dva roky letos uplynuly od smrti legendárního Vaša Patejdla, jenž byl nedílnou součástí úspěchu slavné slovenské skupiny Elán. Zůstala po něm vdova, ale i potomci, přičemž vztahy mezi některými členy rodiny nejsou vůbec ideální. Dokonce se zpochybňuje poslední vůle zesnulého muzikanta.
Česko bylo již na začátku probíhajícího týdne na prahu chřipkové epidemie. Je tak velice pravděpodobné, že epidemie vypukne ještě před Vánocemi. Odborníci v té souvislosti apelují na lidi, aby ještě zvážili podstoupení očkování.
Baby boom v českém šoubyznyse má pokračovat i v následujících dnech, respektive týdnech. Druhého společného potomka totiž čekají David Gránský a jeho manželka Nikola. Oblíbený herec prozradil, proč je tentokrát nervózní.
První dny jako čtyřicátník má za sebou Roman Červenka, který opět všem dokázal, že věk je jenom číslo. Hned v prvním zápase po středečních 40. narozeninách dal totiž gól. Sám se tak obdaroval tím nejlepším možným způsobem. Mysleli na něj ale i spoluhráči z reprezentace.
Evropa 2 se s Patrikem Hezuckým loučila v pátečním vysílání od brzkých ranních hodin. Její zaměstnanci ale demonstrovali jednotu v těžkých chvílích i během krátké cesty z pracoviště do strašnického krematoria, kde se od 14:30 konalo poslední rozloučení.
Třetím dnem pokračuje ve Zlínském kraji pátrání po pohřešovaném dvanáctiletém chlapci, který se ve čtvrtek ztratil cestou do školy. Policie žádá o pomoc veřejnost.
Už přes týden trvá situace, kdy se otřásá země na západě Čech. Podle odborníků došlo k více než deseti otřesům o síle přes dva stupně. Zatím nejsilnější zemětřesení proběhlo během minulého víkendu.
Zdá se, že vztahy mezi králem Karlem III. a jeho mladším synem, princem Harrym, se pomalu lepší. Po nedávném jednání ohledně Harryho ochrany pro případný návrat do Spojeného království je usmíření čím dál pravděpodobnější.
Clare Waight Keller, designérka, která stojí za svatebními šaty Meghan Markleové, vyjádřila svůj názor na vývoj šatníku vévodkyně ze Sussexu. V novém rozhovoru pro The Telegraph uvedla, že se Meghanin vzhled „velmi vyvinul“ k tomu, co je k vidění dnes.
Zima se pomalu hlásí o slovo a na scénu přichází vysoké boty, které vykouzlí příjemný tepelný komfort i pro naše kotníky. Dokud jsou venkovní teploty ještě v těch mírnějších mezích, stojí za to provětrat kotníkové botasky, které jsou takovým mezičlánkem mezi podzimní a zimní obuví. Letošní sezóna je navíc ve znamení neotřelých módních kombinací, a tak jsme si pro vás připravili přehled toho nejžhavějšího, co váš vkus zahřeje i v chladnějších teplotách.