Německo hlásí přes 30 000 nově nakažených a další pokles incidence

Německo, ilustrační fotografie.
Německo, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 14. prosince 2021 08:17
Sdílej:

V Německu zaznamenali za poslední den přes 30.800 nově nakažených koronavirem, oznámil dnes Institut Roberta Kocha (RKI), který monitoruje šíření nákazy v zemi. Nadále tam mírně klesá sedmidenní incidence. Počet nakažených v posledním týdnu na 100.000 obyvatel nyní činí 375, před týdnem to bylo 432,2.

Po nákaze koronavirem v Německu zemřelo za posledních 24 hodin 473 lidí, před týdnem RKI hlásil 399 zemřelých. Institut poznamenává, že kvůli technickým komplikacím neobdržel víkendová data z Dolního Saska.

V zemi klesá počet lidí přijímaných do nemocnic kvůli těžkému průběhu covidu-19. Zatímco v neděli činil sedmidenní průměr hospitalizací 5,47 lidí na 100.000 obyvatel, v pondělí byl na hodnotě 5,17.

Německo od začátku pandemie zaznamenalo celkem 6,562.429 nakažených osob, kvůli komplikacím covidu-19 zemřelo od začátku loňského roku 106.227 tamních obyvatel.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Pavel Nečas

Mohl Pavel Nečas ještě žít? Známý herec byl krátce před smrtí u doktora

Českem otřásla na přelomu loňského a letošního roku jedna velmi smutná zpráva. Ve věku 59 let náhle zemřel oblíbený herec Pavel Nečas. Až po několika měsících vychází najevo, co smutné události předcházelo. 

Společnost
V Praze proběhla tisková konference s českým astronautem Alešem Svobodou. (18.12.2024)

Astronaut Aleš Svoboda nejspíš poletí na Mezinárodní vesmírnou stanici

Premiér Andrej Babiš se společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a ministrem obrany Jaromírem Zůnou v pondělí v pražském Planetáriu zúčastnil tiskové konference k národnímu projektu Česká cesta do vesmíru. Konference představila aktuální kroky směřující k realizaci historicky první samostatné mise České republiky na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).

Počasí
Déšť, mraky.

Deštivé červnové počasí trápí Česko. Nejvíce má pršet na východě

V Česku sice druhým týdnem pokračuje meteorologické léto, ale již v úterý se počasí pokazilo. Znovu totiž začalo pršet. Meteorologové očekávají, že místy spadnou za 48 hodin i desítky milimetrů srážek. 

České celebrity
Pavel Vítek a Janis Sidovský

Pavel Vítek nemůže oslavit výročí. Zpěvák se dává dohromady v nemocnici

Letošní červen zatím není pro Pavla Vítka šťastným měsícem. Podle nejnovějších informací totiž skončil v nemocnici, údajně kvůli problémům se srdcem. Životní partner zpěváka ale uklidnil fanoušky vyjádřením, v němž zmínil i to, kdy se Vítek vrátí na pódia.