Zdravotníci v Německu ve středu zaznamenali 262.752 případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie před dvěma lety. Bilance poprvé překonala hranici čtvrt milionu infikovaných za 24 hodin. S odvoláním na statistiky Institutu Roberta Kocha o tom dnes informovala agentura DPA.
Rekordní počty nakažených hlásí i Rakousko, za poslední den tam přibylo bezmála 50.000 nakažených.
Sedmidenní incidence, která udává počet nových infekcí na 100.000 obyvatel, v Německu rovněž výrazně vzrostla na 1388. Ve středu měla incidence hodnotu 1319, před týdnem 1174. V Česku je tento údaj aktuálně 499 nakažených na 100.000 obyvatel.
Koronavirus se v 83milionovém Německu od počátku epidemie prokázal u více než 16,5 milionu lidí, z nichž jich v souvislosti s covidem-19 zemřelo 125.023. Za posledních 24 hodin německé úřady zaznamenaly 259 úmrtí. Téměř 13 milionů nakažených se uzdravilo.
Navzdory vysokým přírůstkům nově nakažených německá vláda ve středu oznámila rozvolnění režimu. V zemi od 20. března zůstanou z karanténních omezení jen roušky v hromadné dopravě, v nemocnicích a v pečovatelských domovech. Zostřená hygienická opatření budou platit ve vyhlášených ohniscích nákazy.
Také statistiky nakažených v Rakousku rostou. Ve středu ministerstvo zdravotnictví ohlásilo téměř 48.000 infikovaných za 24 hodin, dnes to bylo ještě o 2000 více. Ve středu přitom země oznámila, že zruší stávající zákon o povinném očkování proti covidu-19 a odloží jeho vymáhání. Většina karanténních opatření přestala platit už začátkem měsíce.
V Rakousku, které má devět milionů obyvatel, už laboratoře za dva roky provedly přes tři miliony covidových testů s pozitivním výsledkem. Navzdory vysokým bilancím nakažených ale počty pacientů s covidem-19 v nemocnicích klesají, uvedla agentura APA. Aktuálně je v nemocnicích 2668 nakažených, 179 pacientů je na jednotkách intenzivní péče.
Monika Absolonová v květnu odložila jeden ze svých koncertů ze zdravotních důvodů. Lidem nakonec sama prozradila, že musela na operaci. Teď se objevují další a další informace o zákroku, který sympatická zpěvačka absolvovala.
V Česku dnes začíná meteorologické léto. Není tedy divu, že meteorologové už tuší, jak bude vypadat první letní víkend letošního roku. Tropických teplot se ve volných dnech nedočkáme, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se podle slov novinářky Světlany Witowské bude zabývat útokem neznámého vandala na dům, který sympatická moderátorka sdílí s někdejším diplomatem Petrem Kolářem. Witowská o incidentu informovala na sociální síti.
Nepopsatelná ztráta není ani po půlroce o nic menší. Dokazují to srdcervoucí slova vdovy Nikoly Hezucké, která prožívá první výročí svatby bez milovaného manžela. Ze svých pocitů se vypsala na instagramovém profilu.
Kuba Ryba je frontmanem populární kapely Rybičky 48, ale rád se také vyjadřuje k veřejnému dění. V těchto dnech si nebral servítky kvůli oslavě narozenin Leoše Mareše na Čapím hnízdě, kde nechyběla řada hvězdných hostů.
Manželství Milana Baroše s matkou jeho dětí skončilo už před časem, ale zjevně se nepodařilo jim vypořádat úplně všechno. Proto se jistou věcí zabýval soud. Kauza má nakonec nečekané rozuzlení. Jeden z dvojice bývalých partnerů se z boje stáhl.
Patricie Solaříková ví, že život přináší radosti i starosti. Obojí nabídlo manželství, které skončilo rozvodem. Sympatická herečka se nyní v myšlenkách vrátila do jednoho z nejtěžších období v životě, jak to sama pojmenovala.
Česku se ani v neděli nevyhnou bouřky. Potvrzuje to dnešní aktualizovaná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která zvyšuje stupeň nebezpečí bouřek během odpoledne a večera. Meteorologové nadále varují i před požáry.
Dara Rolins prodává svůj dům u Prahy, přičemž fanoušci vědí, že s partnerem si staví hnízdečko lásky v Itálii. Lidé se tak začali obávat, že nadobro opustí Česko, respektive Slovensko. Populární zpěvačka nyní vysvětlila, jak to bude.
Na americké Aljašce začal soud v případu tragické smrti miliardáře Petra Kellnera, který zemřel před více než pěti lety při havárii helikoptéry během takzvaného heliskiingu. Pozůstalí žalují společnost, která celý dobrodružný výlet zajišťovala.
I poslední den meteorologického jara přinese bouřky. Podle meteorologů mohou být ty nedělní silnější než sobotní. Problémy má opět dělat zejména vítr. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zajímavé věci se dějí na poli televizních talk show v Česku. Zatímco Prima ukončila oblíbených 7 pádů Honzy Dědka, veřejnoprávní Česká televize představila nový pořad tohoto divácky oblíbeného formátu. Co o novince v tuto chvíli víme?