Německo za poslední den zaznamenalo 297.845 nových případů nákazy

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto, foto: Pixabay
ČTK 18. března 2022 08:13
Sdílej:

Německo za poslední den zaznamenalo 297.845 nových případů nákazy koronavirem; to je o téměř 18 procent více než před týdnem a nejvíce od začátku pandemie. Už několikátý den po sobě stoupá sedmidenní incidence, která dnes opět dosáhla rekordní hodnoty 1706,3 případu na 100.000 obyvatel.

Vyplývá to z aktuálních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI), podle nějž přibylo 226 obětí a celkový počet úmrtí spojených s covidem-19 dosáhl 126.646.

Od začátku pandemie před dvěma roky dosáhl v 83milionovém Německu počet prokázaných případů nákazy koronavirem počtu 18,29 milionu. Skutečný počet by přitom mohl být mnohem vyšší, protože odborníci předpokládají vysoký počet případů, které nejsou v údajích RKI zaznamenány.

Ranní údaje RKI jsou předběžné a mohou být ještě během dne upraveny.

Počty nakažených mohou opět začít stoupat, ve světě už se to děje

Pandemii koronaviru svět stále nemá za sebou. Zvyšující se či dokonce rekordní počty nově nakažených hlásí řada států, mezi nimi například Nizozemsko, Rakousko, Čína, Německo nebo Jižní Korea, kde se počty pozitivních testů pohybují ve stovkách tisíc za den.

I v Česku se ale situace může zhoršit, upozornil například biolog Jaroslav Flegr. "Teď “šijeme roušky” – pomáháme uprchlíkům. Už brzy však začnou Klaus a Okamura vykřikovat, že nám sem uprchlíci zanesli covid. Tak ne – i tuhle vlnu jsme si udělali sami předčasným rozvolněním," napsal na twitteru.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek ale kolísavé počty nakažených přikládá počasí. "Jak se mění počasí a objevuje se jaro, tak jako u všech respiračních chorob, i u covidu bude počet pacientů stoupat. Nemoc se šíří, je to virové onemocnění," řekl na tiskové konferenci novinářům.

Dodal, že důvodem rostoucích čísel může být subvarianta koronaviru omikron BA.2. "Za tři týdny bude další mutace, která se už nyní objevuje na jihu Evropy," doplnil Válek a apeloval na občany, aby se nechali proti koronaviru očkovat.

Stalo se
České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová má konečně jasno. Vydala se správným směrem

Agáta Hanychová je po úspěchu na podcastových cenách na koni, což dokazují její vyjádření k umístění, které podle svých slov nečekala. Překvapivého triumfu zároveň využila k dalším neadresným výpadům vůči někdejší kamarádce Ornelle Koktové. Znovu totiž dala najevo, že nelituje konce jejich společného projektu. 

České celebrity
Jiřina Bohdalová na KVIFF 2024

Jiřina Bohdalová a Miloš Zeman. Herečka popsala jejich první setkání

Česko sužuje vlna veder, ale Jiřina Bohdalová neměla problém vyrazit ve středu na křest nové knihy exprezidenta Miloše Zemana. Na akci prozradila, jak vlastně začínají taková přátelství mezi slavnými herci či umělci a vrcholnými politiky. 

Světové celebrity
Král Charles III.

Karel III. se zapsal do dějin. Jako první britský panovník zveřejnil daňové přiznání

Britský král Karel III. splnil, co slíbil. Ve čtvrtek jako první panovník Spojeného království v historii zveřejnil daňové přiznání. Poddaní se tak dozvěděli, že monarcha odvádí do rozpočtu miliony liber. Informovala o tom BBC. 

Světové celebrity
princ George z Walesu

Královská rodina má o budoucnosti prince George jasno!

Britská královská rodina oficiálně potvrdila, že princ George na podzim letošního roku nastoupí na prestižní chlapeckou internátní školu Eton College. Budoucí král, který 22. července oslaví své třinácté narozeniny, tímto krokem ukončil dlouholeté spekulace o tom, kam ho jeho rodiče, princ William a princezna Kate, pošlou studovat.