Nemocnice v Praze zatím k omezení plánované péče nepřistoupily

Nemocnice v Praze zatím k omezení plánované péče nepřistoupily. V budoucnu to ale podle mluvčích zdravotnických zařízení v metropoli vyloučit nelze. Počty hospitalizovaných osob s covidem-19 s těžším průběhem nemoci se v poslední době totiž zvyšují. Na dotaz ČTK to dnes uvedli mluvčí oslovených nemocnic v hlavním městě.

Nemocnice, ilustrační fotografie.

"V současné době jsme zatím k omezení neakutní péče nepřikročili. Nicméně covidová situace se v poslední době bohužel zhoršuje, přibývají nám počty hospitalizovaných pozitivních pacientů s těžším průběhem nemoci. Nelze tak vyloučit, že v dohledné době budeme muset postupně pozastavovat dlouhodobě plánované operativní výkony," sdělil dnes mluvčí Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) Petr Sulek.

Ve FTN je nyní podle mluvčího hospitalizováno 39 pacientů nakažených covidem-19, z toho pět osob je v těžkém stavu. Většina osob hospitalizovaných s koronavirem nebylo proti nemoci očkována. Nemocnice pro pacienty s koronavirem zatím vyhradila lůžka na plicním oddělení a na oddělení geriatrie a následné péče. Několik lůžek je pro osoby s covidem-19 k dispozici také na ARO a JIP. "V případě potřeby jsme připraveni uvolnit i další lůžkové kapacity pro tyto pacienty, a to například na naší Klinice revmatologie a rehabilitace," dodal Sulek.

Bez omezení se zatím operuje i ve Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) a ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV), uvedly jejich mluvčí Eva Libigerová a Tereza Romanová. Ve FNB je nyní hospitalizováno 44 covid pozitivních pacientů, z toho pět jich leží na jednotce intenzivní péče (JIP). Ve FNKV pečují na dvou tzv. covidových jednotkách o 34 pacientů.

K omezení plánovaných operací a elektivní neakutní péče zatím nepřistoupili ani ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN), ve Fakultní nemocnici v Motole a v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), informovaly mluvčí nemocnic Marie Heřmánková, Pavlína Danková a Jitka Zinke. Počet hospitalizovaných pacientů pozitivních na koronavirus ve VFN podle mluvčí Marie Heřmánkové mírně stoupá, přičemž nyní je v nemocnici 30 těchto pacientů různého věku. S covidem-19 jsou hospitalizovaní i dva očkovaní lidé, ti ale podle Heřmánkové mají většinou ještě další závažné zdravotní komplikace. S těžkým průběhem nemoci se potýká šest pacientů VFN. V Motole, která je největší nemocnicí v zemi, se nyní léčí 54 pacientů s covidem, z toho sedm je ve vážném stavu na JIP. Všichni nemocní ve vážném stavu, kteří jsou napojení na přístroje UPV a ECMO, jsou podle Dankové neočkovaní. Na klinice infekčních nemocí v ÚVN leží nyní devět pacientů s koronavirem. V intenzivní péči je jeden pacient s onemocněním covid-19, dodala Zinke.

V úterý bylo podle dat na webu ministerstva zdravotnictví v českých nemocnicích 2058 lidí s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru. V těžkém stavu bylo 288 pacientů. Počet hospitalizovaných je nejvyšší od 7. května. V mezitýdenním srovnání přibylo v nemocnicích 790 lidí s covidem, v těžkém stavu je o 110 pacientů více.

Témata: nemocnice | Praha

V Česku je zřejmě druhý případ výskytu varianty omikron

07.12.2021 19:56 V Česku je zřejmě druhý případ výskytu koronavirové varianty omikron, a to v rodině ženy z Liberce,…

ÚZIS: Počet hospitalizací s covidem bude ještě nejméně týden růst

07.12.2021 17:53 Počty lidí s covidem-19 v nemocnicích budou podle predikcí Ústavu zdravotnických informací a…

Vláda chce vyslat až 150 vojáků na polsko-běloruskou hranici

07.12.2021 16:59 Aktualizováno Končící vláda hnutí ANO a ČSSD chce na pomoc s ochranou polsko-běloruské hranice mandát pro…

Zeman doporučil Lipavskému odstoupit z kandidatury. Fiala na nominacích…

07.12.2021 16:56 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na dnešním dopoledním jednání v Lánech doporučil Janu Lipavskému (Piráti),…

Státní zastupitelství opět žádá Sněmovnu o vydání Babiše ke stíhání

07.12.2021 16:21 Aktualizováno Pražské městské státní zastupitelství předalo dnes odpoledne v souvislosti s žádostí o vydání…

Zemanovi v pátek skončí izolace, schůzky dál povede z "akvária"

07.12.2021 16:06 Izolace prezidenta Miloše Zemana bude ukončena pravděpodobně v pátek, všechny schůzky s kandidáty…

Zeman se dnes s Nekulou nesejde, kandidát na ministra má pozitivní test

07.12.2021 15:39 Schůzka kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) s prezidentem Milošem Zemanem se…

Do babyboxu v Opavě dnes dopoledne někdo odložil miminko

07.12.2021 14:37 Do babyboxu umístěného v areálu Slezské nemocnice v Opavě dnes dopoledne někdo odložil miminko. Je…

Některé školy i hejtmani chtějí delší vánoční prázdniny, další jsou ale…

07.12.2021 13:48 Ředitelé některých škol prodlouží kvůli epidemii koronaviru vánoční prázdniny, i když to…

DPP neplánuje přejít na prázdninový provoz MHD dříve

07.12.2021 13:34 Pražský dopravní podnik (DPP) neeviduje větší množství řidičů v pracovní neschopnosti kvůli…

Související:

Nejnovější

reklama