Nepokoje v Číně mohou způsobit výpadek ve výrobě šesti milionů iPhonů Pro

Koronavirové restrikce a nepokoje v továrně tchajwanské společnosti Foxconn ve střední Číně zřejmě budou pro americkou technologickou firmu Apple znamenat v letošním roce výpadek produkce v rozsahu kolem šesti milionu chytrých telefonů iPhone Pro. S odvoláním na zdroj obeznámený se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Akcie Applu v první polovině dnešního obchodování ztrácely přes dvě procenta.

Apple představil iPhone 14.

Podle zdroje se rozsah výpadku ještě může změnit. Záviset bude do značné míry na tom, jak rychle se Foxconnu podaří problémy v továrně vyřešit. Závod v čínském městě Čeng-čou se dostal do problémů kvůli koronavirovým restrikcím a protestům zaměstnanců proti těmito restrikcím a opožděným výplatám.

Továrna v Čeng-čou vyrábí velkou většinu přístrojů iPhone 14 Pro a Pro Max, což jsou letos nejžádanější telefony společnosti Apple. "Ukazuje to, že každého, dokonce i Apple, mohou kvůli covidu postihnout omezení v dodavatelském řetězci v Číně," řekl k problémům v závodě Foxconnu analytik Anshel Sag ze společnosti Moor Insights & Strategy.

Firmy Apple a Foxconn už dříve uvedly, že dodávky nejnovějších prémiových telefonů iPhone budou v důsledku koronavirových opatření v Číně nižší, než se dříve předpokládalo. Neposkytly ale žádné konkrétní údaje.

Analytik Amir Anvarzadeh ze společnosti Asymmetric Advisors předpověděl, že nynější problémy v Číně povzbudí firmy Apple a Foxconn k hledání alternativních výrobních lokací. "Přiměje to Apple k urychlení diverzifikace výrobní základny," uvedl.

Témata: Apple | Čína | iphone

Filozof: Je nemorální radit blízkým ohledně životních rozhodnutí

28.01.2023 11:07 Radit přátelům a příbuzným v zásadních životních rozhodnutích, jako je například přijetí nového…

Telefonáty a SMSky už netáhnou. Silvestr potvrdil trend blahopřání přes…

01.01.2023 14:29 Silvestr potvrdil trend posílání blahopřání prostřednictvím internetu a mobilních aplikací. Objem…

Facebook začal v Česku odstraňovat náhledy u odkazů na zpravodajství

21.12.2022 11:49 Společnost Meta, která mimo jiné provozuje největší sociální síť facebook, začala ve své české…

Související:

Nejnovější