Ekonomka Danuše Nerudová se v aktuálním volebním modelu agentury Median poprvé dostala na první místo mezi prezidentskými kandidáty. Získala by 28 procent hlasů a proti říjnu si polepšila o 13 procentních bodů. Na druhém místě se umístil předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, kterému model přisoudil 26,5 procenta hlasů. Třetí by podle průzkumu z přelomu listopadu a prosince skončil někdejší vysoký představitel armády Petr Pavel se ziskem 23,5 procenta.
V hypotetickém druhém kole by Babiše porazili Nerudová i Pavel, velká část respondentů ale zůstává v těchto duelech nerozhodnutých. Výsledky průzkumu dnes zástupci agentury představili novinářům na on-line tiskové konferenci.
Další uchazeči, kteří podali přihlášku do přímé volby hlavy státu, by zůstali daleko za vedoucí trojicí. Senátor Pavel Fischer by dostal 5,5 procenta hlasů, odborový předák Josef Středula a senátor Marek Hilšer shodně 3,5 procenta hlasů. Kandidát SPD Jaroslav Bašta by získal 2,5 procenta hlasů. Podnikatel Karel Janeček, jehož ministerstvo vnitra odmítlo registrovat a který se odvolal k soudu, má podle Medianu podporu dvou procent dotázaných.
Proti říjnu si polepšila nejvýrazněji Nerudová, dva její největší protikandidáti také, ale mnohem méně - Babišova podpora vzrostla o 4,5 procentních bodů a předpokládaný volební zisk generála Pavla narostl o jeden procentní bod.
První kolo prezidentských voleb se uskuteční 13. a 14. ledna.
Šest let uplyne na podzim od smrti Karla Gotta, jenž dlouhá léta žil v domě na Bertramce. Jeho rodina jej v nedávné době opustila a plánovala zpřístupnění vily pro veřejnost. Až do minulé středy, kdy vdova Ivana Gottová oznámila, že k tomu alespoň pro tuto chvíli nedojde. Jaké scénáře se teď nabízejí?
Česko si ve čtvrtek připomíná události 21. srpna 1968, kdy do tehdejšího Československa vtrhla vojska zemí Varšavské smlouvy v čele se sovětskou armádou. Tradiční pietní akt se uskutečnil u budovy Českého rozhlasu. Zúčastnili se ho prezident Petr Pavel či premiér Petr Fiala (ODS).
Česko v minulém týdnu zaskočila zpráva o rozpadu manželství někdejšího fotbalového brankáře Petra Čecha. S manželkou Martinou byl přes čtvrtstoletí, ona mu stála po boku v nejtěžších chvílích jeho života, když utrpěl vážné zranění. V posledních letech už prý láska z jejich vztahu vyprchala.
Izrael naznačil, že poslední návrh příměří, s nímž souhlasí palestinské hnutí Hamás, nepřijme. Aby souhlasil s klidem zbraní, požaduje propuštění všech 50 zbývajících rukojmích, ať už jsou naživu nebo po smrti.
Agáta Hanychová asi nebude na tento víkend vzpomínat úplně v dobrém. Užívá si sice pobyt v zahraničí, ale byla tam svědkem tragédie. Prozradila to na instagramovém profilu. Italská média odhalila, co se přesně na pláži, kde se influencerka nacházela, stalo.
Jízdou vozidla, které nemá na dálnici co dělat, se od úterý zabývají středočeští policisté. Na sociálních sítích se totiž objevily záběry formule, která jela po dálnici D4.
Na pátek připadají nedožité 30. narozeniny Aničky Slováčkové, která si před dubnovou smrtí jistě přála, aby se z problémů dostala alespoň její maminka Dáda Patrasová. Podle nejnovějšího vyjádření Felixe Slováčka se to ale vůbec nedaří.
Čtvrteční počasí se oproti předchozím dnům projeví alespoň na některých místech změnou. Meteorologové očekávají srážky, výjimečně se mohou vyskytnout i bouřky. Poklesnou také nejvyšší teploty.
Koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) ve středu v kavárně Louvre na pražské Národní třídě odstartovala další fázi předvolební kampaně Teď jde o Česko. Lídři SPOLU představili plán celostátní roadshow s premiérem Petrem Fialou, která v následujících týdnech zavede kandidáty do všech českých krajů. Byly také představeny základní programové priority.
Slavné osobnosti se stále častěji stávají terčem internetových podvodníků, kteří cílí na důvěřivce, z nichž se snaží vylákat peníze. Nejnovější případ se týká herečky Mahuleny Bočanové, která varovala své fanoušky před falešným profilem.
Čas letí a letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Děti už přespříští týden usednou zpátky do lavic, přestože počasí je bude lákat k pobytu venku. Naznačuje to alespoň aktuální měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Policie se v úterý poprvé obsáhleji vyjádřila k případu pondělní vraždy seniorky na Kolínsku. Případ začal pro strážce zákona dopravní nehodou, kdy za volantem auta seděl cizinec, jemuž ale nepatřilo. Kriminalisté nyní zjišťují, zdali je dotyčný pachatelem násilného trestného činu.