Švýcarský potravinářský gigant Nestlé dnes varoval, že bude muset kvůli rostoucím nákladům pokračovat ve zvyšování cen svých produktů. Firma, která vyrábí například čokoládové tyčinky KitKat a cereálie Nesquik a působí také v České republice, už v prvním čtvrtletí zvýšila ceny o více než pět procent, napsal server BBC.
Zdražování podpořilo tržby společnosti, které se v prvním čtvrtletí zvýšily o 7,6 procenta. Šéf podniku Mark Schneider uvedl, že pokračující růst nákladů si během roku vyžádá další opatření v oblasti tvorby cen. Upozornil, že firma zvyšuje ceny "zodpovědným způsobem" a registruje pokračující poptávku ze strany spotřebitelů.
Kromě tyčinek KitKat a cereálií Nesquik Nestlé vyrábí také například kávy Nescafé a Nespresso, kořenicí směsi Maggi nebo potravu pro domácí mazlíčky Purina Pro Plan a Friskies. V České republice patří do skupiny Nestlé továrny Zora Olomouc a Sfinx Holešov se značkami Orion, Margot, Kofila, Bon Pari či Jojo.
Ceny potravin se nyní výrazně zvyšují po celém světě. Podle Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) se globální index cen potravin v březnu zvýšil téměř o 13 procent na rekordních 159,3 bodu.
Prezident Světové banky (SB) David Malpas v rozhovoru s BBC varoval, že válka na Ukrajině zdraží potraviny až 37 procent a že nastupující potravinová krize způsobí v mnoha chudších zemích lidskou katastrofu. Pokud se krizi nepodaří zastavit, hrozí podle něj chudoba a podvýživa stovkám milionů lidí.
Českou hudební scénou otřásla v uplynulém týdnu smutná zpráva. Ve věku 66 let zemřel klávesista Jiří Valenta, někdejší člen legendární kapely Olympic. Podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Rodina se nyní zabývá tím, jak bude vypadat smuteční obřad.
Martin Dejdar oslaví za necelých 14 dní další narozeniny. Významným oslavencem byl v loňském roce, kdy měl kulaté šedesátiny. Dárek si k nim nadělil sám. A odvaha slavnému herci opravdu nechyběla.
Načasování se úplně nepovedlo. Simona Krainová se o víkendu, kdy ve Spojených arabských emirátech došlo k výbuchům, rozhodla poreferovat o realitním trhu v Dubaji, kde se lidé také báli o život. Modelka se stala terčem posměchu i kritiky. Jak reagovala?
V Česku o víkendu začalo meteorologické jaro, ale jarní počasí panovalo už v posledních únorových dnech. Zásadní změna se neočekává ani během prvního ryze březnového týdne. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude slunečno a nadprůměrně teplo.
Tragicky skončilo pátrání po pohřešované seniorce z Kroměřížska, které probíhalo v závěru února. Policisté totiž po nálezu těla zjistili, že se stala obětí vraždy. Podezřelému hrozí až 18 let vězení.
Zdá se to neuvěřitelné, ale dramatik, scenárista, textař, herec, spisovatel a cimrmanolog Zdeněk Svěrák oslaví 28. března 90. narozeniny. Obraz české kulturní scény spoluvytváří od šedesátých let minulého století. Je držitelem řady ocenění, od Litery přes Českého lva až po nejvyšší státní ocenění Řád bílého lva. K jeho jubileu Česká televize uvede dvacet pořadů, které budou na ČT1, ČT art, ČT: D i v iVysílání.
Syn slavného herce Toma Hankse, Chet Hanks, uvázl v Kolumbii a prostřednictvím sociálních sítí popsal bizarní situaci, která ho tam uvěznila. Ve videu na Instagramu vysvětlil, že po oslavě narozenin svého přítele na Portoriku zamířil do Medellínu za dalším kamarádem. Problémy nastaly ve chvíli, kdy se pokusil zemi opustit a odletět zpět do Spojených států.
Paul McCartney, legendární člen skupiny The Beatles, je hrdým otcem pěti dětí, mezi nimiž zaujímá zvláštní místo jeho jediný syn James. Ten se narodil v září 1977 v Londýně do manželství s Lindou McCartney a vyrůstal obklopen převahou ženského elementu. James má totiž čtyři sestry – Heather, Mary, Stellu a nejmladší Beatrice, která se narodila až z Paulova druhého manželství. Dětství prožil na rodinné farmě v East Sussexu, kde se rodiče snažili dopřát dětem co nejnormálnější výchovu, a proto navštěvovaly státní školy místo soukromých ústavů.
Britská celebrita Katie Price opět šokovala veřejnost, když se na pódiu v irském Dublinu objevila v extrémně odvážném outfitu. Sedmačtyřicetiletá bývalá glamour modelka vystoupila na akci The Gossies 2026 v průhledném krátkém topu, který doplnila pouze prsními ozdobami v podobě střapců a miniskuní ve stejném stylu. Svůj vzhled podtrhla čepicí posázenou drahokamy a nechala tak vyniknout nejen své četné tetování, ale i nedávno zvětšené poprsí.
David a Victoria Beckhamovi čelí prohlubující se propasti ve vztazích se svým nejstarším synem Brooklynem osvědčeným způsobem – vystupováním jako jednotný a nerozbitný celek. Podle zdrojů z jejich okolí je pro slavný pár tato strategie jedinou cestou, jak se vyrovnat s devastujícími následky rodinného sporu a zároveň vyslat Brooklynovi jasný vzkaz o neutuchající lásce a podpoře. Beckhamovi chtějí světu i svému synovi dokázat, že je žádné neshody nerozdělí a že blaho jejich dětí je pro ně vždy na prvním místě.
Princeznám Beatrice a Eugenii bylo údajně sděleno, že se letos nesmí zúčastnit prestižních dostihů Royal Ascot po boku ostatních členů královské rodiny.
V době, kdy britská královská rodina čelí dopadům skandálu kolem zatčení Andrewa Mountbatten-Windsora, se princ Harry a Meghan Markle vydali na dvoudenní cestu do Jordánska. Navštívili zde jeden z největších uprchlických táborů pro Syřany a potravinové centrum zajišťující pomoc pro milion Palestinců v Gaze. Celá cesta nesla řadu znaků oficiální královské návštěvy, ačkoliv se jí účastnila pouze vybraná nezávislá tisková agentura Press Association.