Izraelský premiér Benjamin Netanjahu potvrdil své dřívější stanovisko ohledně vývoje konfliktu v Pásmu Gazy a vyjádřil se k jednáním s hnutím Hamás o ukončení bojů a propuštění rukojmích.
Netanjahu označil požadavky radikálů za odtržené od reality poté, co vůdce Hamásu prohlásil, že kromě stažení izraelských vojsk chce také zastavení blokády Gazy a propuštění Palestinců z izraelských věznic.
Premiér prohlásil, že "nepřestaneme, dokud všechny nezničíme," s odkazem na prohlášení Hamásu. Odmítl rovněž kritiku, která zazněla i od izraelských spojenců ohledně plánovaného útoku na město Rafáh na jihu Gazy. Netanjahu uvedl, že informoval amerického prezidenta Joea Bidena o tom, že izraelská armáda tuto operaci provede.
Podrobnosti ohledně plánu Netanjahu nezveřejnil. Nicméně podle agentury AFP uvedl, že operace se uskuteční i v případě dohody s Hamásem ohledně propuštění rukojmích, které palestinští ozbrojenci zadrželi při útoku na izraelské území 7. října.
Netanjahu je pod silným tlakem, aby dosáhl dohody o příměří po více než čtyřměsíčním konfliktu s Hamásem. Takový krok by umožnil přísun humanitární pomoci pro více než dva miliony Palestinců, kteří nemají kam uprchnout před boji.
Hamás však kromě stažení izraelských vojsk klade i další požadavky. Vůdce politického křídla Ismáíl Haníja dnes opětovně zdůraznil, že bude přijata pouze dohoda obsahující stažení izraelských vojsk, zastavení blokády Gazy a propuštění palestinských vězňů, kteří si odsedí dlouhé tresty v Izraeli.
Marek Eben oslavil před měsícem 68. narozeniny, takže už má spoustu životních zkušeností a vzpomínek. Vytáhl je z paměti ve chvíli, kdy se lidem snažil vysvětlit, proč se dnes mají mnohem lépe než před desítkami let.
Policie objasnila případ nebezpečného vyhrožování prezidentovi Petru Pavlovi před návštěvou Olomouckého kraje, kterou absolvoval během uplynulého pracovního týdne. Zadržela muže, jemuž teď hrozí roční trest odnětí svobody.
Leoš Mareš je okolnostmi donucen začít novou éru v rádiu, protože přišel o dlouholetého parťáka. S Patrikem Hezuckým ale netvořil moderátorskou dvojici od začátku. Jak jeden z našich nejslavnějších moderátorů vzpomíná na své začátky?
Žádné překvapení se nekoná. Předsedou vládního hnutí ANO bude i nadále premiér Andrej Babiš, zvolilo jej 196 z 209 hlasujících delegátů. Babiš se nyní hodlá soustředit na vládní angažmá, lidem chce podle svých slov zlepšovat životy.
Rozhodnutí soudu ve sporu bývalých manželů Ondřeje Brzobohatého a Taťány Kuchařové není tak jednostranné, jak se zprvu mohlo zdát. Modelka má sice hudebníkovi zaplatit, ale omlouvat se bude i on. Pokud se tedy proti verdiktu neodvolá.
Prezident Petr Pavel naznačil, že bude znovu kandidovat do funkce prezidenta. Navázal by tak na své předchůdce Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana, protože všichni působili na Pražském hradě po dobu dvou funkčních období. Příští prezidentské volby se uskuteční přesně za dva roky v lednu 2028.
Babyboom v českém šoubyznyse bude pokračovat i letos. Fanoušci už několik dní vědí, že v očekávání je herečka a zpěvačka Bára Poláková. Jak reagovala na vzkazy od příznivců?
Česko zasáhla jen krátce před začátkem letošních olympijských her smutná zpráva. Odešel totiž jeden z našich olympijských vítězů. Ve věku 68 let zemřel vzpěrač Ota Zaremba, držitel zlaté medaile z Moskvy 1980.
Meteorologové v sobotu ráno opět upozornili na nebezpečí ledovky v části Česka. Trvá také smogová situace. Vyplývá to z informací na sociálních sítích Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i v novém kalendářním roce a už kolují spekulace o dalším možném těhotenství. Čelí jim zpěvačka Monika Bagárová, která už má dceru z předchozího vztahu. Dočká se holčička mladšího sourozence?
Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako princ Andrew, by mohl brzy vyměnit britské sychravé počasí za slunný exil v Bahrajnu. Podle královského životopisce Andreje Lownieho, autora knihy Entitled: The Rise and Fall of the House of York, se o tomto kroku v diplomatických kruzích vážně uvažuje. Pro Andrewa by přesun na ostrov v Perském zálivu znamenal únik před neustálým drobnohledem britských médií i veřejnosti.
Victoria Beckham prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Kromě pokračujícího a velmi veřejného sporu se svým nejstarším synem Brooklynem nyní čelí zradě od člověka, kterého roky považovala za blízkého přítele. Známý DJ Fat Tony, ikona londýnské klubové scény, se totiž rozhodl přiživit na posměšcích, které se na adresu bývalé členky Spice Girls valí ze všech stran.