Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve středu prohlásil, že přípravy na ofenzívu ve městě Rafah v palestinském Pásmu Gazy budou "chvíli trvat".
Předseda izraelské vlády ve středu řekl, že prezidenta USA Joea Bidena v posledním telefonátu upozornil, že "úplné vítězství bez vstupu izraelských ozbrojených sil do Rafahu, kde zlikvidují zbytky oddílů Hamásu," není možné.
Netanjahu zopakoval, že již schválil operační plán izraelských ozbrojených sil pro Rafah, "a brzy schválíme i plán na evakuaci civilního obyvatelstva z bojových zón".
"Na začátku jsme se shodli, že Hamás je třeba eliminovat. Ale v průběhu války, to není tajemství, vznikly mezi námi neshody, jak nejlépe tohoto cíle lze dosáhnout," řekl k telefonátu s Bidenem.
Informoval také, že odsouhlasil Bidenovu žádost , aby Izrael poslal v nejbližších dnech delegaci do Washingtonu. Podle zpráv v médiích chtějí USA představit alternativy k pozemní ofenzivě.
I americký ministr obrany Lloyd Austin vyzval Izrael, aby zvážil alternativy k plánované pozemní ofenzivě ve městě Rafah.
Podle agentury DPA se tak stalo v Austinově telefonickém rozhovoru s izraelským ministrem obrany Joavem Galantou, který se uskutečnil v noci na čtvrtek.
V prohlášení amerického resortu obrany se uvádí, že Austin kromě toho naléhal na Galanta, aby Izrael učinil více pro ochranu palestinského civilního obyvatelstva, zajistil bezpečnost amerického armádního personálu zřizujícího dočasný přístav na pobřeží Gazy a rozšířil pozemní přepravu humanitární pomoci do Pásma Gazy.
Vzhledem k zoufalé humanitární situaci v této palestinské enklávě i na civilní oběti, Washington v posledních týdnech používá vůči izraelskému vedení stále tvrdší rétoriku.
Spojené státy každý rok podporují Izrael miliardami dolarů, přičemž značná část této částky směřuje na protiraketovou obranu a jinou vojenskou techniku, doplnila DPA.
Meteorologové ve středu vyhlásili před silnými bouřkami, které nejprve od půlnoci hrozí na severozápadě Čech a následně ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhnou jihovýchodní polovinu území republiky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Světovou hudební scénou otřáslo úmrtí dalšího legendárního bubeníka. Ve věku 77 let zemřel Frank Beard, americký bubeník a zakládající člen skupiny ZZ Top. Beard se v závěru života potýkal se zdravotními problémy.
Pořádání Ceny Václava Havla za lidská práva spoluorganizují Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a Nadace Charty 77. Obě organizace se v úzké součinnosti s Parlamentním shromážděním Rady Evropy ujímají kompletního organizačního i produkčního zajištění letošního 14. ročníku, a to právě v roce, kdy si veřejnost připomíná nedožité 90. narozeniny Václava Havla.
Léto sice hudebníci nejčastěji tráví na pódiích, ale letos to rozhodně není případ jedné slovenské hvězdy. Dara Rolins oznámila, že si od mikrofonu dá na nějaký čas pauzu. Ukazuje se však, že lidé mají problém to přijmout.
Návrat tropického počasí už se během letošních letních prázdnin nepředpokládá. Teploty mohou být dokonce v některých obdobích podprůměrné. Vyplývá to z aktuálního měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Televizní diváci se brzy mohou těšit na Štefana Margitu. Nepůjde ale tentokrát o koncert či operní představení, operní pěvec má být hlavní postavou nového dokumentu. Margita nyní odhalil své pocity z nedávného natáčení.
Jaromíru Soukupovi šlo při nedávném útoku o život, tvrdí lidé z jeho okolí, když komentují zranění, která podnikatel při incidentu utrpěl. Podle nejnovějších informací byla zlomenina ruky ještě komplikovanější, než se doposud myslelo.
Britská královská rodina se nedávno rozrostla o dalšího člena, kterého v Portugalsku přivedla na svět princezna Eugenie. S manželem si ale ještě nějaký čas nechávala jedno tajemství. S pravdou se rozhodla jít ven až v úvodu tohoto srpnového týdne.
Leoš Mareš se nepřipravuje jen na SuperStar, ale i na další vysílání Evropy 2, kam se tradičně vrátí po prázdninové pauze. Ve studiu by se s ním měla objevit nová tvář, kterou budou mnozí logicky považovat za náhradu zesnulého Patrika Hezuckého.
Jihočeští kriminalisté pokročili s případem nedělního násilného úmrtí ženy v centru Českých Budějovic. Podle závěrů vyšetřování se jedná o vraždu, ze které byl obviněn muž, jemuž hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.
Bývalý britský princ Andrew už přišel o řadu poct a privilegií, ale královská rodina vedená jeho bratrem ho ještě nehodila zcela přes palubu. Nejnovější informace ostrovních médií jsou toho důkazem. Andrewovo jméno totiž nechybí na důležitém seznamu.
Legendární pražské divadlo Sklep zasáhla o víkendu smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel člen souboru Jan Boháč. Podle dostupných informací přišel o život při tragické nehodě na kole, kterou vyšetřuje jihočeská policie.