Nouzové přistání letadla v Rusku nepřežili nejméně čtyři lidé

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 12. září 2021 21:45
Sdílej:

Nejméně čtyři lidé přišli dnes na jihu asijské části Ruska o život při tvrdém nouzovém přistání letounu L-410 se 16 lidmi na palubě. Zbylých 12 osob utrpělo různě závažná poranění. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na údaje poskytnuté různými zdroji.

Informace o události, přicházející postupně, se liší. Zatím poslední zprávy hovoří o tom, že při neštěstí zahynuli buď oba piloti a dva cestující, anebo jeden pilot a tři pasažéři - dva muži a žena. Podle prvních údajů přežili všichni lidé na palubě.

Letoun L-410 společnosti Aeroservis letící z Irkutsku do asi 500 kilometrů vzdálené obce Kazačinskoje ve večerních hodinách tvrdě přistál asi čtyři kilometry od místního letiště. Stalo se to při druhém pokusu o přistání. Pokud jde o příčiny nehody, zatím existuje více verzí, nejčastěji je zmiňována chyba pilota za mlhy nebo selhání motorů.

Podle sdělení lékařů záchranné služby, kteří se na místo dostali jako první, se pět cestujících dostalo ze zdemolovaného trupu stroje samo, ostatní lidé potřebují pomoc s vyproštěním. Některé zdroje tvrdily, že letoun po dopadu začal hořet, další to ale následně popřely. Gubernátor Irkutské oblasti Igor Kobzev nakonec TASSu řekl, že vrak leží ve vodě.

Stalo se
Sport
Ilustrační fotografie.

Český reprezentační fotbal přichází o hvězdu. Schick končí v národním týmu

České zápasy na mistrovství světa byly těmi posledními, které náš nejlepší útočník Patrik Schick odehrál v dresu národního týmu. Schick ve čtvrtek oznámil, že jeho reprezentační kariéra již nebude pokračovat. 

České celebrity
Charlotte Gottová

Tajemný osobní život Charlotte Gottové. Němci propálili jednu citlivou věc

Charlotte Gottová je sice jednou z nejsledovanějších osobností šoubyznysu v současnosti, ale i ona má svá tajemství. Soukromí si totiž poměrně pečlivě střeží. Přesto unikla ven jedna informace, kterou její vrstevníci opačného pohlaví neuslyší rádi. 

České celebrity
Karel Gott.

Karel Gott jednou svolil k prezidentské kampani. Štáby z ciziny se chytily

Karel Gott patřil k nejpopulárnějším osobnostem, které se kdy narodily v Česku. Neuvěřitelný počet vítězství v anketě popularity Zlatý slavík je toho důkazem. Mohl se ale stát prezidentem? Všichni víme, že hlavou státu nikdy nebyl, přestože jedna neuvěřitelná kampaň proběhla. 

Světové celebrity
Madonna

Madonna otevřeně prozradila, čím si v posledním roce prošla!

Zpěvačka Madonna otevřeně promluvila o utajované roztržce se svou dcerou Lourdes „Lolou“ Leon, kterou má s hercem a osobním trenérem Carlosem Leonem. Popová ikona prozradila, že k urovnání vztahů s její nejstarší dcerou výrazně přispěla práce na jejím chystaném albu Confessions II.