Nový britský král Charles III. se dnes vrací do Londýna ze Skotska, kde byl spolu s dalšími členy rodiny u lůžka umírající královny Alžběty II. Po její smrti se Alžbětin nejstarší syn a dlouholetý korunní princ stal novým panovníkem a dnes večer má poprvé promluvit k veřejnosti v této roli. Očekává se, že složí hold své matce a slíbí, že bude sloužit lidu. Přesný čas projevu, který budou vysílat televizní stanice, zatím nebyl upřesněn.
Charlese dnes také čeká jednání o detailech pohřbu. Státní smutek v Británii bude trval zhruba deset dní a pohřeb by se měl konat do 18. září, uvedla televize Sky News.
Po příjezdu do Londýna se Charles setká s premiérkou Liz Trussovou, kterou Alžběta II. do funkce jmenovala teprve v úterý.
Vlajky na sídlech královské rodiny a všech vládních budovách visí na půl žerdi, s výjimkou královské standarty, která se nikdy nesvěšuje. V poledne londýnského času (13:00 SELČ) se na hodinu rozezní zvony po celé zemi. O hodinu později v Hyde parku a na dalších místech vypálí salvy na počest královny, bude jich 96, jedna za každý rok života zesnulé panovnice, píše Sky News.
V nadcházejících dnech Charles III. podle tradice podnikne cestu do všech čtyř částí Británie, tedy Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska.
Během státnických povinností bude Charlesovi stát po boku jeho manželka Camilla. V souladu s přáním zesnulé královny bude spolu s ním korunována jako královna manželka. Charles coby následník trůnu se automaticky stal panovníkem po úmrtí Alžběty II., tedy ve čtvrtek. Oficiálně má být králem prohlášen tuto sobotu, termín slavnostní korunovace zatím nebyl oznámen. Během sobotního potvrzovacího ceremoniálu budou vlajky na jednu hodinu vytaženy a poté se opět vrátí do smuteční polohy.
Královská rodina v noci nechala aktualizovat své internetové stránky a Charles na nich již figuruje jako panovník. Na stránkách je zřízena online kondolenční kniha, do které může veřejnost psát vzkazy. Část z nich bude předána královské rodině, uvedla stanice BBC.
Televizní moderátor Jeremy Clarkson oznámil na sociálních sítích, že jeho rakovina prostaty je v remisi, a zároveň poděkoval fanouškům za obrovskou podporu. Bývalý průvodce pořadem Top Gear odhalil svou diagnózu v páté sérii své reality show Clarksonova farma.
Držitel Oscara, devětaosmdesátiletý herec Morgan Freeman, oznámil svůj oficiální vstup na hudební scénu. Vydavatelská společnost Decca Records vydá sedmého srpna jeho debutové album s názvem Morgan Freeman’s Symphonic Blues Experience.
Zpěvák Lewis Capaldi se po dlouhé pauze vrátil na koncertní pódia a jako hlavní hvězda vystoupil na letošním festivalu Isle of Wight. Před vyprodaným padesátitisícovým davem otevřeně přiznal, že měl po svém veřejném psychickém kolapsu na festivalu v Glastonbury v roce 2023 vážné obavy, zda ještě někdy bude schopen živě vystupovat. Skotský hudebník tehdy kvůli silným úzkostem a projevům Touretteova syndromu nedokázal dokončit svůj koncert, následně zrušil veškerá turné a na dva roky se stáhl z veřejného života.
Holly Ramsay, dcera slavného šéfkuchaře Gordona Ramsaye, oznámila na sociálních sítích, že se svým novým manželem, olympijským plavcem Adamem Peatym, čeká své první dítě. Šestadvacetiletá influencerka zveřejnila na Instagramu snímek s rostoucím bříškem a rovnou prozradila i pohlaví miminka, když uvedla, že se jim v prosinci narodí holčička. Pro Holly to bude první potomek, zatímco dvaatřicetiletý Peaty už má pětiletého syna George-Andersona z předchozího vztahu.
Zpěvačka Dua Lipa se na sociálních sítích podělila o snímky ze své velkolepé třídenní svatby s hercem Callumem Turnerem, která se uskutečnila začátkem tohoto měsíce na Sicílii. Třicetiletá popová hvězda a její o šest let starší novomanžel si luxusní veselku naplánovali v přepočtu za 1,5 milionu liber. V současné době si dvojice užívá líbánky na prosluněném amalfinském pobřeží.
Sophie, mladší sestra britské modelky a celebrity Katie Price, se ostře opřela do nového vzhledu svého švagra Leeho Andrewse. Ten byl před několika dny propuštěn z nechvalně proslulé dubajské věznice Al-Awir, kde se všem trestancům standardně holí hlavy kvůli prevenci proti šíření vší.
Russell Crowe se ohlédl za svou životní rolí a otevřeně popsal, proč podle něj pokus o zopakování úspěchu v podobě pokračování nevyšel. Během panelové diskuse na filmovém festivalu v Taormině dvaašedesátiletý herec uvedl, že snímek Gladiátor II neuspěl, protože postrádal morální jádro původního filmu z roku 2000.
Herečky a herci ze slavného seriálu Přátelé vzdávají hlubokou poctu svému dlouholetému spolupracovníkovi, legendárnímu televiznímu režisérovi Jamesi Burrowsovi. Rodina tohoto plodného tvůrce potvrdila, že Burrows zemřel v pátek 19. června ve věku 85 let. Během své bohaté kariéry stál za vznikem mnoha ikonických děl televizní zábavy, mezi které patří například The Mary Tyler Moore Show, Will a Grace, Taxi, Frasier nebo Takoví normální mimozemšťané.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová se podle tvrzení americké novinářky chce vrátit do Velké Británie především proto, aby podpořila své skomírající podnikání.
Americká zpěvačka Madonna uvažuje o tom, že své třináctileté adoptované dcery, dvojčata Stellu a Estere, pošle studovat do Velké Británie. Královna popu má v plánu zajistit jim tradiční britské vzdělání a údajně již osobně navštívila prestižní dívčí školu Cheltenham Ladies’ College, kde roční školné vychází na 67 tisíc liber. Její dcery, které adoptovala v roce 2017 v Malawi, by v případě přijetí na této internátní škole od letošního září pravděpodobně bydlely.
Sharon Osbourneová musela vynechat odhalení sochy svého zesnulého manžela, rockera Ozzyho Osbourna, poté, co byla nečekaně převezena do nemocnice.
Britský král Karel III. je podle královských expertů připraven setkat se během plánované červencové návštěvy se svým synem princem Harrym, jeho manželkou Meghan Markleovou i jejich dětmi. Harry se chystá příští měsíc poprvé po čtyřech letech přivést celou svou rodinu ze Spojených států zpět do vlasti.