Světová média si všímají úmrtí české folkové zpěvačky Hany Horké. Informuje o něm například britská stanice BBC, francouzská agentura AFP, některá německá, italská, španělská, ale i brazilská či mexická média. Upozorňují zejména na slova jejího syna Jana Reka, podle něhož zemřela poté, co se záměrně nakazila koronavirem. Zpěvačka kapely Asonance zemřela v neděli ve věku 57 let.
Hana Horká nebyla proti covidu-19 očkovaná a na sociálních sítích uvedla, že se zotavuje poté, co měla pozitivní test na koronavirus. O dva dny později zemřela, připomíná na svém webu BBC, která hovořila se zpěvaččiným synem. Ten britské veřejnoprávní stanici řekl, že jeho matka se nakazila úmyslně, když se přes Vánoce infikovali on i jeho otec, kteří jsou oba plně vakcinováni. Horká se podle něj rozhodla zůstat s nimi a vystavit se viru.
Zpěvačka se chtěla nakazit, aby byla méně omezena v pohybu, sdělil Rek BBC. Tato stanice rovněž připomíná slova jeho matky, která na facebooku dva dny před smrtí oznámila, že chorobu prodělala a že se zotavuje. "Takže bude divadlo, sauna, divadlo, koncert, sauna," napsala. V neděli umělkyně podle svého syna řekla, že se cítí lépe a oblékla se na procházku. Pak ji ale začala bolet záda, a tak si šla lehnout, popisuje BBC. "Asi za deset minut bylo po všem. Udusila se," řekl stanici Rek.
Zpěvaččin syn podle BBC zdůraznil, že jeho matka nevěřila bizarním konspiračním teoriím o vakcínách. "Její filozofie byla taková, že byla více v pohodě s myšlenkou dostat covid, než se nechat očkovat. Ne, že bychom se nechali očipovat, nebo něco podobného," uvedl její syn. Řekl také, že se nyní snaží o okolnostech smrti své matky veřejně hovořit proto, aby přesvědčil ostatní k očkování.
Některá další média, jako je francouzská agentura AFP či britský bulvární deník Daily Mail, rovněž připomínají, že Rek ze smrti matky de facto obvinil některé české odpůrce očkování. Ti ji podle něj přesvědčili, aby se nenechala vakcinovat. "Vím přesně, kdo za jejími názory stojí. Rok jsem to měl na talíři. Je smutné, že věřila víc cizím lidem než vlastní rodině," cituje Reka AFP.
V podobném duchu o smrti Horké informují i další média, jako například španělský El País, francouzské Le Figaro, německé servery Stern, Der Tagesspiegel, rakouský web Heute, italská stanice Sky TG24, maďarský web 24.hu, ale i mexický zpravodajský portál El Universal a brazilský Globo, které se odkazují na Rekův rozhovor s webem iRozhlas.cz.
Zejména diváci televize Prima baží po informacích o zdravotním stavu Jany Bouškové, protože si přejí její co možná nejrychlejší návrat do Prostřena. Václav Vydra prozradil novinky z jejich společné domácnosti, který se rozrostla o nového člena.
Do vrcholící předvolební vřavy se chystá vstoupit i Ústavní soud. Podle předsedy Josefa Baxy se bude zabývat dvěma stížnostmi na skryté koalice, které se týkají kandidátek hnutí SPD a Stačilo. Obě uskupení mají podle průzkumů šanci se dostat do Poslanecké sněmovny.
Modelka Krystyna Pyszková, která se po Taťáně Kuchařové stala další českou Miss World, se pochlubila radostnou novinkou. Na svět přivedla krásnou a zdravou dceru. Jednu informaci přitom musela zdůraznit. Šlo o to, kde se miminko narodilo.
Přání Laury Dahlmeierové, která na konci července přišla o život v Himálajích, se nakonec vyplní. Záchranný tým se sice v uplynulých dnech vydal do hor, ale dospěl k závěru, že tělo někdejší skvělé německé biatlonistky není možné vyzvednout.
I do Česka v úterý doputovala velmi smutná zpráva z Hollywoodu. Ve věku 89 let zemřel slavný americký herec Robert Redford. Letos to bylo rovných dvacet let od jeho návštěvy filmového festivalu v Karlových Varech. Tehdy se na herce těšil i moderátor Marek Eben.
Královéhradečtí krajští kriminalisté uzavřeli vyšetřování případu dvojnásobné vraždy z letošního února v prodejně v Hradci Králové. Mladistvému obviněnému hrozí maximální možný trest, tedy deset let odnětí svobody.
Žalobci z Litvy ve středu oznámili, že narušili ruský plán na zneužití poštovních balíků k bombovým útokům napříč Evropou. Zadrženo bylo několik podezřelých s vazbami na ruské tajné služby, uvedla litevská policie podle webu DW.
Špatné zprávy o stavu Leška Semelky přišly již v srpnu. Nyní se objevily nové informace, které rovněž nejsou dobré. Hudebníkova manželka a maminka tragicky zesnulé zpěvačky Heleny Zeťové odhalila, že Semelka musel být hospitalizován.
Zatímco o víkendu by podle ČHMÚ.cz mohly teploty dosahovat až těsně pod hranici 30 stupňů, příští týden se začne ochlazovat. Dorazí navíc deště a místy i bouřky.
Po oznámení, že ve věku 89 let zemřel herec Robert Redford, mu v Londýně vzdal hold jeho kolega Leonardo DiCaprio. Stalo se tak na premiéře snímku Jedna bitva za druhou, kde DiCaprio popsal Redforda jako legendu a svou velkou inspiraci.
Zástupce Céline Dion rázně popřel zprávy o zpěvaččině zdraví a potvrdil, že se v žádném případě neměla letošního ročníku písňové soutěže Eurovize zúčastnit. Tým zpěvačky uvedl na pravou míru nedávná tvrzení, která se objevila v médiích. Tvrdilo se, že jednapadesátiletá kanadská interpretka, která soutěž vyhrála v roce 1988 se skladbou „Ne Partez Pas Sans Moi“, měla vystoupit na letošním ročníku Eurovize ve švýcarské Basileji.
Podle aktuálního oznámení se princ Harry a Meghan Markle objeví v novém speciálním pořadu americké stanice ABC News, který je věnován 70. výročí Disneylandu. Speciál nazvaný „Nejšťastnější příběh na Zemi: 70 let Disneylandu“ nabídne pohled do historie slavného parku a zároveň i exkluzivní zprávu od vévody a vévodkyně ze Sussexu, která se v upoutávce objevila po boku hollywoodských hvězd.