Olympiáda ve Francii: Politici se útoků nebojí, experti tvrdí opak

Olympijské hry, ilustrační foto
Olympijské hry, ilustrační foto, foto: unsplash.com
Libor Novák 21. července 2024 16:50
Sdílej:

Úřadující francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin v neděli ujistil, že pro blížící se letní olympijské hry v Paříži nebyla zjištěna žádná teroristická hrozba. Uvedl to server The Independent.

Navzdory obavám bezpečnostních expertů z možné teroristické hrozby, které jsou podpořeny nedávnou historií Francie a plány na uspořádání pátečního zahajovacího ceremoniálu na řece Seina za účasti velkého množství lidí, Darmanin prohlásil, že "podle našich informací neexistuje žádná konkrétní hrozba pro bezpečnost olympijských her."

Tento komentář poskytl v rozhovoru pro nedělní vydání novin Le Journal du Dimanche, kde rovněž uvedl, že tajné služby nezaznamenaly žádné bezprostředně hrozící nebezpečí.

Zahajovací ceremoniál se podle plánů uskuteční na řece Seina, přestože je v záloze připraven i alternativní plán B pro případ jakéhokoli ohrožení, informuje DPA. Organizátoři her také vyjádřili důvěru v bezpečnostní opatření pro letní olympiádu, která se bude konat od 26. července do 11. srpna.

"Pro zahajovací ceremonii a každou sportovní soutěž existuje speciální bezpečnostní plán," uvedl na tiskové konferenci šéf organizačního výboru her Tony Estanguet a zdůraznil, že "prioritou číslo jedna" je bezpečnost všech účastníků.

Policie a armáda výrazně posílily svou přítomnost v Paříži před nadcházejícími letními olympijskými hrami. Francie letos v březnu vyhlásila nejvyšší stupeň hrozby terorismu, uvádí DPA.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Dara Rolins

Dara Rolins musí být pyšná. Dcera si před lidmi obhájila změnu příjmení

Dara Rolins musí být na svou dceru hrdá, protože Laura vystoupila sama za sebe a obhájila si rozhodnutí o změně příjmení. Kvůli odchodu do zahraničí a jednodušší výslovnosti z ní totiž bude taky Rolins. 

Sport
Zuzana Maděrová

Zlato pro Česko. Snowboardistka Maděrová překvapila, Ledecká neuspěla

Z Milána a Cortiny d'Ampezzo přišla v neděli první skvělá zpráva. Česká olympijská výprava získala první cenný kov na právě probíhajících zimních olympijských hrách v paralelním obřím slalomu na snowboardu. To se ostatně očekávalo před olympiádou, jenže od tradiční královny tohoto sportu Ester Ledecké, která však neprošla překvapivě přes čtvrtfinále. Češi v hledišti včetně prezidentského páru v tu chvíli rozhodně nemuseli smutnit. Ve hře zůstala druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová, která potvrdila dokonale svoji vzestupnou formu z této sezóny a korunovala ji ziskem zlaté olympijské medaile.

Krimi
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie vyšetřuje konflikt před hernou v Chebu. Jeden z mužů je vážně zraněný

Vážnými zraněními jednoho z aktérů skončila potyčka před hernou v Chebu, kterou od noci na sobotu vyšetřují policisté z Karlovarského kraje. 

České celebrity
Karlos Vémola

Karlos Vémola se ukázal na veřejnosti. Na stejném místě byly i další hvězdy

Karlos Vémola se v lednu dočkal propuštění z vazby na svobodu, kterou si opět užívá plnými doušky. Někteří lidé možná čekali, že se raději stáhne do ústraní. Opak je ale pravdou. Kde se zápasník ukázal s hvězdami českého šoubyznysu?