Po zveřejnění oficiálních výsledků prezidentských voleb v Rusku poslal maďarský premiér Viktor Orbán dopis Vladimiru Putinovi, ve kterém mu pogratuloval ke znovuzvolení. Podle světových agentur to dnes sdělil mluvčí maďarské vlády Bertalan Halasi.
Orbán se tak stal jediným významným politikem z EU, který Putinovi poblahopřál k vítězství ve volbách, které podle Západu nebyly svobodné ani spravedlivé.
Podle Halasiho Orbán vyjádřil spokojenost s tím, že spolupráce mezi Maďarskem a Ruskem je "založena na vzájemném respektu, což umožňuje diskuzi o důležitých tématech i v současné těžké geopolitické situaci".
Orbán v dopise Putinovi ujistil, že Maďarsko stojí na straně míru a že je "přesvědčené, že udržování dialogu je základní podmínkou pro co nejrychlejší zajištění míru".
Maďarský premiér také zdůraznil, že Maďarsko je připraveno spolupracovat s Ruskem v oblastech, na které se nevztahují omezení podle mezinárodního práva.
Orbán udržuje spolupráci s Moskvou navzdory ruské válce proti Ukrajině, která trvá již více než dva roky. Maďarská vláda kritizuje protiruské sankce a odmítá poskytovat Ukrajině vojenskou podporu.
Až do parlamentních voleb na Slovensku byl Orbán v tomto přístupu v rámci EU osamocen, ale po návratu k moci loni na podzim se k Rusku vstřícněji staví i slovenský premiér Robert Fico a jeho vláda.
Herec Richard Gere si i ve svých 75 letech naplno užívá života – nejen po boku rodiny, ale i pracovně. Tentokrát se však nepostavil před kameru, nýbrž za ni. Přijal roli producenta filmu Moudrost štěstí, který zachycuje životní příběh a duchovní poselství dalajlámy, jehož je Gere už desítky let oddaným studentem. „Dalajláma je natolik autentický, že ho nemůže hrát nikdo,“ vysvětlil s úsměvem.
Sedm let uplynulo v pondělí od velkolepé svatby prince Harryho a jeho manželky Meghan, která si výročí připomněla na sociálních sítích. Roky krásných vzpomínek má ostře sledovaný pár zachované ve fotkách, jak vévodkyně odhalila.
Nový film Karavan s Aňou Geislerovou v hlavní roli budí pozornost, protože je po desítkách let prvním českým filmem v soutěži na mezinárodním filmovém festivalu ve francouzském Cannes.
Andreu Pomeje na zahradě kousl její pes. Tak moc, že musela vyhledat odbornou lékařskou pomoc v nemocnici. Celá věc přitom mohla skončit mnohem hůř.
Americký prezident Donald Trump znovu rozvířil politické napětí, když na své sociální síti Truth Social obvinil známé osobnosti ze spáchání „nelegálního volebního podvodu“. Podle jeho tvrzení měly být některé z největších celebrit světa, včetně zpěvačky Beyoncé, zaplaceny za veřejnou podporu viceprezidentky Kamaly Harrisové, což Trump označil za „nelegální kampaňový příspěvek“.
Herec Alan Alda, známý především ze seriálu M*A*S*H, prozradil v rozhovoru pro časopis People, jak v devětaosmdesáti letech zvládá život s Parkinsonovou nemocí, kterou mu lékaři diagnostikovali v roce 2015. Přestože ho nemoc výrazně omezuje, neztrácí smysl pro humor a optimismus.
Česko v posledních dnech spekulovalo o tom, od koho dostala Agáta Hanychová pomyslnou kudlu do zad, jak se sama svěřila na sociální síti. Lidé měli jednu favoritku, přičemž se ukázalo, že odhady to byly správné.
Více než pět let již uplynulo od smrti nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Slavík měl celkem čtyři dcery, které se teoreticky mohly ucházet o dědictví. Nejstarší z nich, Dominika, se nároku vzdala výměnou za jednorázovou výplatu. A trochu toho lituje.
V Česku se již vyskytlo první letošní tornádo, hurikány se mu naštěstí vyhýbají. Obavy z nich ale rostou v oblasti Atlantiku, zejména v USA. Letošní sezóna bude pravděpodobně nadprůměrně aktivní, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Na hlavním nádraží v Hamburku na severu Německa došlo k útoku nožem. Informovala o tom DW s odvoláním na policii a německá média. Nejméně šest lidí utrpělo vážná zranění. Vlaky nabírají zpoždění, některé spoje jsou zcela rušeny.
Hromadná nehoda s tragickými následky se stala v pátek před polednem na dálnici D10. Podle policie havarovalo celkem devět vozidel. Nejméně jeden člověk zemřel, další z účastníků havárie utrpěl zranění.
Ivana Gottová zákonitě musela po smrti Karla Gotta začít nový život, jehož hlavní náplní je péče o odkaz zesnulého manžela. Vdova učinila zásadní rozhodnutí, když se s rodinou přestěhovala z Bertramky. Jak na známé osobnosti reagují jejich noví sousedé?