Ozbrojenec drží rukojmí v amsterdamském Apple Store

Nizozemí.
Nizozemí., foto: Pixabay
ČTK 22. února 2022 20:58
Sdílej:

Ozbrojenec v centru Amsterodamu vzal rukojmí v obchodě Apple Store. Budovu opustilo několik lidí, oznámila policie nizozemské metropole na twitteru. Bližší informace vzhledem k situaci nezveřejnila. Bezpečnostní složky dříve uzavřely okolí a místní obyvatele i návštěvníky okolních podniků vyzvaly, aby zůstali uvnitř budov, píše agentura AP.

Zatím není jasné, kolik lidí bylo od počátku v obchodě ani kolik jich vyšlo ven. Stanice AT5 naznačila, že držení rukojmích předcházel pokus o ozbrojenou loupež. Svědci stanici informovali, že slyšeli výstřely.

"V obchodě je někdo se střelnou zbraní, na místě je policie s několika (specializovanými) jednotkami," napsala dnes večer na twitteru amsterodamská policie. Všechny v okolí vyzvala, aby na sociální sítě nenahrávali záběry nebo snímky z místa, kvůli "bezpečnosti zapojených osob a našich jednotek".

Zmíněný obchod se nachází u náměstí Leidseplein, které je lemováno bary a restauracemi. Nedaleko leží jedna z hlavních obchodních tříd v Amsterodamu.

Na sociálních sítích kolují snímky muže v černé mikině a maskáčových kalhotách, který drží dalšího muže jako rukojmí. Ohání se předmětem, který vypadá jako zbraň, napsala agentura Reuters.

Témata:
Stalo se
Kultura
Ilustrační fotografie.

Filmové ceny Oscar jsou tady. Kdo je favorit na vítězství?

Filmový svět se připravuje na největší událost roku. Již v neděli večer vypukne 98. ročník udílení cen Akademie, a přestože jsou někteří favorité jasní, v hlavních kategoriích nás čeká napínavý souboj, který experti označují za jeden z nejvyrovnanějších v poslední dekádě.

Světové celebrity
princezna Eugenie

Princezny Beatrice a Eugenie čelí kvůli Andrewovi dalšímu problému

Princezny Beatrice a Eugenie čelí dalšímu závažnému problému, který ohrožuje jejich postavení i zázemí v rámci královské rodiny. Poté, co byli jejich rodiče, princ Andrew a Sarah Fergusonová, v posledních týdnech vystěhováni z luxusního sídla Royal Lodge, začíná se otřásat i pozice obou sester. Hlavní příčinou neutuchajícího tlaku je stín skandálu spojeného s Jeffreym Epsteinem, do kterého byly obě princezny svými rodiči nedobrovolně zataženy.

Světové celebrity
Cameron Diaz

Cameron Diaz se naplno vrací před filmové kamery

Cameron Diaz se naplno vrací před filmové kamery a její návrat do Hollywoodu nabývá na obrátkách. Třiapadesátiletá herečka byla v pátek 13. března spatřena v newyorské čtvrti West Village, kde natáčela scény pro svůj nejnovější projekt. Po desetileté pauze, kterou si od hraní dopřála, se tak Diaz opět stává středem pozornosti filmových štábů i fanoušků.

Světové celebrity
Meghan Markleová

Královský expert odhalil, proč se Harry s Williamem dosud neusmířili

Nová královská biografie s názvem „Betrayal: Power, Deceit and the Fight for the Future of the Royal Family“ od autora Toma Bowera přináší detailní pohled na vyostřené vztahy uvnitř britské královské rodiny. Kniha popisuje incident, ke kterému mělo dojít během pokusu o usmíření mezi princem Williamem, Harrym a jejich manželkami v roce 2018. Podle autora tehdy Meghan Markle na budoucího krále nevybíravě vyjela.