Nových případů nemoci covid-19 v Česku v mezitýdenním srovnání opět ubylo. Laboratoře za posledních sedm dní odhalily 2201 případů nákazy, téměř o 1700 méně než předešlý týden. Současně ubylo i testů, které pojišťovny nyní hradí jen se žádankou od lékaře. V nemocnicích je s koronavirem 176 pacientů, což je nejméně od poloviny loňského září.
Vyplynulo to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.
Incidenční číslo, tedy počet potvzených případů covidu na 100.000 obyvatel za uplynulých sedm dní, kleslo na 22 z 36 minulý pátek. Mezi regiony je k dnešku nejnižší incidence v Libereckém kraji, kde v přepočtu na 100.000 obyvatel připadá za poslední týden 11 nakažených. Naopak nejvíce jich je nadále v Praze, a to 44.
První potvrzené případy covidu se v ČR objevily v březnu roku 2020, od té doby se nákaza prokázala u 3,92 milionu lidí. Z toho 40.262 lidí zemřelo. V minulém týdnu jich bylo devět, o týden dříve zemřelo 32 lidí s koronavirem. Při dalších aktualizacích se ale údaje z posledních dní mohou ještě změnit.
V souvislosti s poklesem počtu potvrzených případů nákazy ubývá jak zemřelých, tak i hospitalizovaných s covidem. Před týdnem jich bylo téměř o stovku více než nyní.
Dál klesl v mezitýdenním srovnání i zájem o očkování. Za posledních sedm dní si pro vakcínu přišlo 13.583 lidí, o týden dříve jich bylo téměř 15.000. Většina lidí si nyní chodí pro třetí, posilující dávku. Dokončené očkování proti covidu má v ČR téměř 6,9 milionu lidí, posilující dávku dostalo 4,2 milionu z nich.
Koronavirus je podobně jako ostatní respirační viry sezonní, více se šíří v chladných podzimních a zimních měsících. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) před týdnem řekl, že lidé, kteří o přeočkování v současné době uvažují, protože jim uplynula šestiměsíční lhůta po druhé dávce, mohou počkat na podzim, aby měli před další vlnou vyšší protilátky.
Letošní ročník karlovarského filmového festivalu je u konce. Jednu z kontroverzí tentokrát vyvolal i moderátor Marek Eben. Po jeho slovech se ozval bývalý premiér, jiná známá osobnost zvažovala, zda se vůbec do lázeňského města vydá. Jak to dopadlo?
StarDance se sice na podzim vrátí na televizní obrazovky, ale stále zcela neustoupily obavy z jejího možného konce ve vysílání České televize kvůli plánované úpravě financování veřejnoprávních médií. Z Karlových Varů však nyní přišla dobrá zpráva.
Letošní jubilejní ročník karlovarského filmového festivalu sice skončil teprve v sobotu, ale čeští filmoví nadšenci by už rádi věděli, jak si mají naplánovat příští léto. Organizátoři to vědí, takže již prozradili, kdy se festival uskuteční v roce 2027.
Veronika Žilková si nenechala ujít letošní ročník karlovarského filmového festivalu a dokonce se osobně setkala s některými z hlavních zahraničních hvězd. Pro českou herečku to byl zajímavý zážitek, protože si uvědomila důležitou věc.
Tragédie se v sobotu stala při motocyklových závodech na brněnském automotodromu. Po nehodě zemřeli dva závodníci ze zahraničí, další program víkendové akce byl zrušen. Okolnostmi případu se zabývá policie.
Dara Rolins a Pavel Nedvěd za sebou mají náročné období a manažer českého fotbalového národního týmu ho má nepochybně i před sebou. Slavní snoubenci si tak nepochybně zaslouží pořádnou dovolenou, ze které se zpěvačka ozvala fanouškům.
Jubilejní šedesátý ročník karlovarského filmového festivalu v sobotu večer vyvrcholil slavnostním zakončením, kde byly předány ceny. Křišťálový glóbus získal film Padlé ovoce, udělena byla také tři čestná ocenění.
Červenec je každoročně měsícem, kdy si nejen v Česku připomínáme našeho nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Krátce před nedožitými narozeninami mnohonásobného Slavíka se slovenští kolegové vydali k jeho hrobu. Co na místě viděli?
Čeští herci s oblibou vyrážejí na filmový festival do Karlových Varů. Výjimkou není ani Bolek Polívka, který si ve Varech nenechává ujít různé společenské události. Tentokrát se mu ale přihodilo něco, s čím opravdu nepočítal.
Příští víkend bude na našem území opravdu tropický, naznačuje aktuální výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší odpolední teploty opět překročí třicítku, v neděli se ale má ochladit.
Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024).
Pražané se od začátku příštího týdne musí připravit na další zásadní omezení automobilové dopravy v samém centru hlavního města. Upozornila na to Správa železnic, protože důvodem bude oprava části hlavního nádraží.