Papež František v červnu navštíví Libanon, uvedla prezidentská kancelář

papež František
papež František, foto: unsplash.com
ČTK 5. dubna 2022 18:03
Sdílej:

Papež František v červnu navštíví Libanon. Podle libanonské prezidentské kanceláře o tom prezidenta Michela Aúna informoval velvyslanec Vatikánu v této blízkovýchodní zemi, informovala dnes agentura Reuters.

"Apoštolský nuncius Joseph Spiteri informoval prezidenta republiky Michela Aúna, že papež František v červnu navštíví Libanon," uvedla kancelář libanonského prezidenta.

Libanon zažívá bezprecedentní hospodářskou krizi, již Světová banka označuje za jednu z nejhorších na světě od roku 1850.

Země se potýká s hyperinflací, rostoucí chudobou a nezaměstnaností i častými výpadky proudu.

Stalo se
České celebrity
Roman Červenka

Roman Červenka je zadaný, potvrdila to jeho nová partnerka

Slavný hokejový útočník Roman Červenka momentálně dělá všechno pro úspěch svého týmu ve finále české nejvyšší soutěže. Sport ale není vším, hokejista má také osobní život. V posledních dnech se objevily spekulace o novém vztahu. Je to už hotová věc?

České celebrity
Leo Beránek

Může dostat až 12 let. Leo Beránek čelí policejnímu obvinění

Leo Beránek na sebe v posledních dnech zase upozornil až příliš, protože se o něj opět začali zajímat policisté. Strážci zákona zasahovali u incidentu v bohnické léčebně a nyní prozradili, jaký trest hrozí kontroverznímu muži. 

České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová se narodila správně. Jinak by byla nešťastná

Agáta Hanychová se zdá být tou pravou osobou, pokud chceme někoho v Česku označit za profesionální celebritu. Zatímco mnohým by jistě takové označení vadilo, influencerka a dcera jedné ze známých hereček neváhá přiznat, že by bez slávy snad ani nedokázala žít. 

Sport
Tenis, ilustrační fotografie

Malér známé české tenistky. Hrozí jí několikaletý zákaz

Nedávno se představila v rámci kvalifikace Poháru Billie Jean Kingové proti Švýcarkám a jednalo se o jeden z mála jejích startů v tomto roce, protože se v předešlé době trápila se zraněním ramene. Už to tak tovypadalo, že vítězka Wimbledonu z roku 2023 Markéta Vondroušová se pomalu začne vracet do pravidelného zápasového kolotoče, jenže nyní přišla nečekaná rána. České reprezentantce hrozí až čtyři roky zákazu činnosti poté, co vyšlo najevo, že loni v prosinci neodevzdala dopingový vzorek komisařce tak, jak podle pravidel měla.