Zdraví emeritního papeže Benedikta se v posledních hodinách v souvislosti s jeho vysokým věkem náhle zhoršilo. Informoval o tom dnes mluvčí Vatikánu. Současný papež František ho navštívil a vyzval věřící, aby se za Benedikta modlili. Stav pětadevadesátiletého bývalého papeže neustále monitorují lékaři, podle agentury ANSA se jeho zdravotní stav zhoršil už před Vánoci.
Papež František navštívil svého churavějícího předchůdce dnes dopoledne ihned poté, co na závěr generální audience vyzval k modlitbám za duchovního, který byl jako Benedikt XVI. hlavou katolické církve v letech 2005 až 2013. Benedikt žije v klášteře Mater Ecclesiae ve vatikánských zahradách. K modlitbám za Benedikta vyzvalo i vedení církve v jeho rodném Německu. "Myšlenkami jsem s emeritním papežem," řekl agentuře DPA předseda německé biskupské konference Georg Bätzing.
"Rád bych vás všechny požádal o speciální modlitbu za emeritního papeže Benedikta, který v tichosti podporuje církev. Pamatujme na něj. Je velmi nemocný a prosíme Pána, aby ho utěšoval a podporoval v tomto svědectví lásky k církvi až do konce," řekl František v italštině.
"Ohledně zdravotního stavu emeritního papeže... mohu potvrdit, že v posledních hodinách došlo kvůli jeho vysokému věku ke zhoršení. Situace nyní zůstává pod kontrolou, neustále ji monitorují lékaři," uvedl v prohlášení mluvčí Vatikánu Matteo Bruni.
Agentura ANSA s odkazem na nejmenované dobře informované zdroje napsala, že Benediktovo zdraví se rapidně zhoršilo už před Vánoci a že za to mohly potíže s dýcháním.
Emeritní papež Benedikt, občanským jménem Joseph Ratzinger, se v roce 2013 stal prvním papežem za zhruba 600 let, který na svou funkci rezignoval. Od té doby žije ve Vatikánu, kde po odchodu z papežského stolce zasvětil život modlitbám a meditaci.
Ještě před několika týdny ti, kdo měli příležitost Benedikta vidět, říkali, že je po tělesné stránce velmi křehký, ale jeho mysl zůstává bystrá, uvedla agentura Reuters. Jedna z posledních zveřejněných fotografií bývalého papeže byla pořízena 1. prosince, když se sešel s vítězi teologické ceny, která je podle něj pojmenována. Po celou dobu seděl a vypadal nesmírně slabý, dodal Reuters.
Manželství Milana Baroše s matkou jeho dětí skončilo už před časem, ale zjevně se nepodařilo jim vypořádat úplně všechno. Proto se jistou věcí zabýval soud. Kauza má nakonec nečekané rozuzlení. Jeden z dvojice bývalých partnerů se z boje stáhl.
Patricie Solaříková ví, že život přináší radosti i starosti. Obojí nabídlo manželství, které skončilo rozvodem. Sympatická herečka se nyní v myšlenkách vrátila do jednoho z nejtěžších období v životě, jak to sama pojmenovala.
Česku se ani v neděli nevyhnou bouřky. Potvrzuje to dnešní aktualizovaná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která zvyšuje stupeň nebezpečí bouřek během odpoledne a večera. Meteorologové nadále varují i před požáry.
Dara Rolins prodává svůj dům u Prahy, přičemž fanoušci vědí, že s partnerem si staví hnízdečko lásky v Itálii. Lidé se tak začali obávat, že nadobro opustí Česko, respektive Slovensko. Populární zpěvačka nyní vysvětlila, jak to bude.
Na americké Aljašce začal soud v případu tragické smrti miliardáře Petra Kellnera, který zemřel před více než pěti lety při havárii helikoptéry během takzvaného heliskiingu. Pozůstalí žalují společnost, která celý dobrodružný výlet zajišťovala.
I poslední den meteorologického jara přinese bouřky. Podle meteorologů mohou být ty nedělní silnější než sobotní. Problémy má opět dělat zejména vítr. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zajímavé věci se dějí na poli televizních talk show v Česku. Zatímco Prima ukončila oblíbených 7 pádů Honzy Dědka, veřejnoprávní Česká televize představila nový pořad tohoto divácky oblíbeného formátu. Co o novince v tuto chvíli víme?
Dlouho se sice Karel Gott nechtěl ženit, přesto měl nakonec početnou rodinu. A od čtvrtka platí, že všechny čtyři dcery našeho historicky nejslavnějšího zpěváka jsou dospělé. Už i nejmladší Nelly Sofie totiž měla osmnáctiny.
Britská policie se i po opakované výzvě potýká s nedůvěrou případných svědků v případu vyšetřování bývalého prince Andrewa. Ženy, které údajně mají informace o činech králova bratra, podle právního zástupce nechtějí s policisty spolupracovat. Americký advokát Brad Edwards to řekl BBC.
České televizní diváky v uplynulých dnech zaskočila zpráva o tom, že na Primě skončí talk show 7 pádů Honzy Dědka. Pouze na Primě, projekt má jinde pokračovat. Moderátor nicméně přiznal, že konec v jedné ze dvou velkých komerčních televizí nečekal.
Očekávání meteorologů se mají naplnit. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu varoval před silnými bouřkami, které hrozí dnes a také zítra. Pro víkendové dny zůstává v platnosti i výstraha před požáry.
Bez české účasti vstupuje letošní mistrovství světa v ledním hokeji ve Švýcarsku do závěrečného víkendu. Dnes se nejprve rozhodne o finalistech a účastnících zápasu o bronz. Postup do utkání o zlato se očekává od domácí reprezentace.