Paříž zasáhla silná bouře s krupobitím, voda natekla i do stanice metra

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto, foto: Pixabay
ČTK 16. srpna 2022 19:45
Sdílej:

Paříž dnes v podvečer zasáhla silná bouře s deštěm a krupobitím. Voda natekla i do stanice metra Balard v 15. obvodu. Zavřené jsou kvůli bouřce a silnému dešti i další stanice. Meteorologická stanice na vrcholu Eiffelovy věže naměřila poryv větru o rychlosti 104 kilometrů za hodinu. S odkazem na prohlášení a fotografie na twitteru o tom informovala stanice BFM TV.

V Paříží začalo prudce pršet zhruba v 17:30. Voda způsobila obtíže zejména v dopravě. Voda tekla po schodišti do stanice Balard, zavřená je rovněž stanice Alma-Marceau. Voda zaplavila také nedaleký bulvár New-York. Lidé se mají vyhnout podzemním podchodům.

Počasí narušilo také železniční dopravu, vlaky na několika tratích musely snížit rychlost a nabírají zpoždění.

Meteorologická stanice Montsouris ve 14. obvodu zaznamenala za jednu hodinu 26,5 milimetru srážek. Místy padají také kroupy. Škody likvidují hasiči.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Ben Cristovao

Koncert Bena Cristovaa i hromada selfíček. Jak vypadala první noc na MFF KV?

Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech letos poprvé proběhlo bez Jiřího Bartošky, jehož přítomnost neodmyslitelně patřila k předchozím ročníkům. První večer se tak nesl nejen ve znamení filmového lesku a noblesy, ale především v duchu vzpomínky na charismatického prezidenta festivalu. Přesto – nebo možná právě proto – večer nabídl silné emoce, módní kreace i nečekané momenty.

Světové celebrity
Karel Gott

Karel Gott si užil oplétačky s policisty: Proč k němu opakovaně jezdila zásahovka?

Po více než čtyřiceti letech služby u policie se Jaroslav Černý (65), bývalý velitel pražské zásahové jednotky, rozhodl ohlédnout za svou kariérou v knize spisovatele Mirka Vaňury Ve znamení štíra. Vzpomínky zkušeného policisty nabízí nejen pohled do zákulisí zásahových operací, ale především řadu nečekaně lidských a často humorných historek s českými celebritami, mezi nimiž nechybějí Karel Gott či Hana Zagorová.

Světové celebrity
Katy Perry

Katy Perry a Orlando Bloom oficiálně oznámili, že se rozešli

Americká zpěvačka Katy Perry a britský herec Orlando Bloom potvrdili, že se rozešli. Po téměř deseti letech vztahu a šesti letech od zasnoubení nyní pár vydal společné prohlášení, v němž oznámil, že se nadále budou soustředit na společnou výchovu své čtyřleté dcery Daisy Dove.

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Příjemné léto přijde o víkendu. Meteorologové očekávají ochlazení

Česko sužovala v tomto týdnu tropická epizoda, chladno nebude ani o víkendu. Po dnech volna má však následovat výrazné ochlazení. Teploty spadnou i o více než deset stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).