Pavel počítá v příštích týdnech s útoky proti své osobě

Prezidentský kandidát Petr Pavel očekává, že během ostré části volební kampaně bude čelit útokům týkající se jeho údajné spolupráce s StB, domácího násilí nebo odcizení služebního notebooku. Vyplývá to z informací jeho týmu, řekl dnes na tiskové konferenci.

Petr Pavel

Pavel zároveň poukázal na aktuální výsledky volebních průzkumů, podle kterých do druhého kola postoupí Andrej Babiš, Danuše Nerudová nebo on. Podle Pavla se do druhého kola může dostat kdokoli z nich. Poznamenal, že pokud by byl ve druhém kole Babiš, měl by se proti němu postavit někdo, kdo bude mít dost odolnosti a vůle mu vzdorovat, protože by podle něj "šly rukavice dolů" a způsob vedení boje by byl velice nevybíravý.

Očekává, že lidé z okolí Babiše, prezidenta Miloše Zemana nebo prorusky smýšlející komunity udělají vše pro to, aby se do druhého kola nedostal. Předpokládá proto v dalších týdnech před volbami proti sobě další útoky. "Mám informace o útocích, které proti mně chtějí podniknout. Preventivně je chci vyvrátit, abych nemusel ztrácet čas jejich vysvětlováním v horké fázi kampaně, kdy se chci věnovat tématům důležitým pro budoucnost naší země," uvedl Pavel.

Na základě informací jeho týmu by se měly útoky týkat třech témat z jeho minulosti. Za první Pavel označil jeho údajnou spolupráci s komunistickou Státní bezpečností (StB) nebo sovětskými tajnými službami. Označil to za naprosto nesmyslnou konstrukci, protože prošel opakovaně mnoha prověrkami nebo lustračním zákonem. Poukázal na to, že si ho prostřednictvím Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) prověřovali při nástupu do funkce předsedy Vojenského výboru NATO hlavní spojenci.

Další informace o chystaných útocích se podle něj týkají údajného domácího násilí, kterého se měl dopouštět na své první ženě. "Mám různé špatné vlastnosti, svojí ženě bych ale nikdy neublížil a svým dětem bych takto nikdy nezničil dětství," poznamenal. Odkázal na svědectví svých již dospělých dětí z prvního manželství i své první ženy. Dodal, že takové chování by bylo také předmětem zájmu úřadů při udělování tzv. prověrky.

Třetí útok se má týkat odcizení služebního notebooku, o který přišel po návratu ze zahraniční vojenské mise v roce 2003. Případ podle něj doprovodily podivné okolnosti, kdy mu byl počítač odcizen z automobilu před vojenskou budovou, která byla střežena kamerami. Záznam se ale podle Pavla údajně ztratil. Notebook policie nalezla v zastavárně, podle úřadů nebyla z počítače stažena žádná data. "Kvůli příliš mnoha 'náhodám' si dodnes myslím, že šlo o nějakou zpravodajskou hru, která mě měla zdiskreditovat. Vyšetřování však mé jméno očistilo," uvedl Pavel.

Bývalý vysoký představitel české armády i NATO dnes představil video o nedávném setkání s velitelem francouzské jednotky, kterou česká jednotka pod velením Pavla před 30 lety zachránila během bojů mezi Srby a Chorvaty.

Pavla dnes na tiskovou konferenci přišly podpořit známé osobnosti včetně například herečky Evy Holubové či režiséra Jana Hřebejka.

Na Staroměstském náměstí zazářil vánoční smrk. V Praze začaly vánoční trhy

02.12.2023 17:48 Dnes odpoledne se na Staroměstském náměstí v Praze zazářil vánoční smrk, který pochází z…

Na pohřbu Schwarzenberga vystoupí Pavel či Kalousek

01.12.2023 20:15 Rodina knížete Karla Schwarzenberga odhalila, jak bude vypadat poslední rozloučení s exministrem…

Pavel si bere zpět agendu prezidentských milostí

01.12.2023 15:23 Prezident Petr Pavel si bere zpátky pod sebe agendu, které se vzdal jeho předchůdce Miloš Zeman. Od…

ANO by v říjnu vyhrálo volby. ODS si polepšila, Piráti se propadli

01.12.2023 09:48 V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje…

Sněmovna ruší ustanovení o dobrovolné přesčasové práci, které vyvolalo…

30.11.2023 20:01 Nemocniční zdravotníci pravděpodobně budou moci pracovat ve 24hodinových službách. Novela zákoníku…

Fiala zastoupil Válka a dohodl se s lékaři. Na odměny půjdou další miliardy

30.11.2023 16:34 Na jednání s nespokojenými lékaři došlo podle premiéra Petra Fialy (ODS) k dosažení shody, kdy jim…

Regulovaná složka cen energií stoupne o desítky procent, rozhodl ERÚ

30.11.2023 15:09 V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický…

Pohonné hmoty mohou v Česku i nadále zlevňovat

30.11.2023 11:08 V Česku během uplynulého týdne dále klesaly ceny pohonných hmot, tempo zlevňování v mezitýdenním…

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok

30.11.2023 09:33 Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok s deficitem 252 miliard korun, a to navzdory…

Fiala chce jednat s lékaři. Nemocnice v prosinci některá oddělení zavřou

29.11.2023 21:35 Na setkání se zástupci lékařů, které je naplánováno na čtvrtek, má premiér Petr Fiala (ODS) za cíl…

Související:

Nejnovější