Prezident Petr Pavel jmenoval na Pražském hradě u příležitosti státního svátku Dne vítězství vojáky z povolání a příslušníky bezpečnostních sborů do generálských hodností. Karla Řehku, náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, jmenoval do hodnosti generálporučíka, a Michala Koudelku, ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS), do hodnosti brigádního generála.
Petr Pavel jmenoval Koudelku generálem poté, co to jeho předchůdce Miloš Zeman sedmkrát odmítl. Pavel po ceremonii prohlásil, že ji spojuje s důstojností, ctí a odpovědností a profesionalitou.
Během jmenování uvedl, že Česko čelí reálným hrozbám, které jsou vnější i k vnitřní. Dodal, že od generálů připravenost i ve chvíli, kdy s ním nebudou názorově souhlasit.
Pavel dnes jmenoval Řehku do hodnosti generálporučíka, Ivo Střechu, prvního zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, do hodnosti generálporučíka, Petra Čepelku, velitele Vzdušných sil Armády České republiky, do hodnosti generálmajora, Romana Náhončíka, velitele Pozemních sil Armády České republiky, do hodnosti generálmajora.
Dále jmenoval Mgr. Róberta Dziaka, MSS, zástupce velitele Pozemních sil Armády České republiky, do hodnosti brigádního generála, Romana Hyťhu, ředitele Sekce zpravodajského zabezpečení Armády České republiky Ministerstva obrany, do hodnosti brigádního generála, Vladimíra Studeného, ředitele Agentury personalistiky Armády České republiky, do hodnosti brigádního generála, Radka Hasalu, náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky, do hodnosti generálmajora.
Kromě Koudelky jmenoval i Vladimíra Posoldu, ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace, do hodnosti brigádního generála, Martina Vondráška, policejního prezidenta, do hodnosti generálporučíka, Tomáše Landsfelda, ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, do hodnosti brigádního generála, Radima Kuchaře, ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, do hodnosti brigádního generála a Jiřího Macha, ředitele Věznice Valdice, do hodnosti brigádního generála.
Britská královská rodina si připomněla sté výročí narození královny Alžběty II., které by bývalá panovnice oslavila v dubnu 2026. U této příležitosti sdíleli členové rodiny vzpomínkové příspěvky na sociálních sítích a uspořádali slavnostní setkání v Buckinghamském paláci. Král Karel III. i princ a princezna z Walesu tak vzdali hold odkazu, který královna po sobě zanechala.
Buckinghamský palác hostil slavnostní recepci, která byla věnována památce královny Alžběty II. při příležitosti stého výročí jejího narození. Mezi pozvanými hosty se objevili i dva členové britské královské rodiny, kteří se na veřejnosti objevují jen zřídka. Princ Edward, vévoda z Kentu, a princezna Alexandra společně dorazili, aby si připomněli odkaz zesnulé panovnice.
Přes Česko o víkendu přejde studená fronta, za kterou se ochladí. Teploty ale neklesnou tak výrazně. Vyplývá to z předpovědi na první polovinu příštího týdne. Odpolední maxima budou téměř atakovat dvacítku.
Helena Vondráčková a její manžel řeší poměrně neobvyklou věc. V Praze dostali pokutu za parkování, o které tvrdí, že s ní nemají nic společného. Peníze proto vymáhají u lidí, kteří za ni mají být zodpovědní. Nejde to ale úplně podle představ.
Velké pátrání probíhalo od pátečního rána na Zlínsku. Pohřešovaný byl sedmnáctiletý chlapec, jehož policisté a další lidé hledali v okolí Lukovečku. Do akce se zapojili strážci zákona na koních či se služebními psy. Odpoledne se hledaného mladíka podařilo najít.
Karel Gott se toho nedožil, ale v rodné Plzni po slavném zpěvákovi více než šest let po jeho smrti pojmenovali náměstí. Zpráva se pochopitelně rozkřikla i za hranice města a dostala se i k některým jeho kolegům z hudební scény.
Monika Binias už nám mnohokrát dokázala, že neváhá naložit své dceři, protože vztahy mezi nimi opravdu nejsou ideální. Ornella Koktová dokonce otevřela toto téma v jednom pořadu. Co tomu říká její kontroverzní matka?
Největším tématem v českém šoubyznyse i hudebním průmyslu je momentálně začátek sólové pěvecké kariéry Charlotte Gottové. Názor na její první píseň si uděláme až příští týden, ale někteří lidé se k nástupu dcery Karla Gotta vyjadřují už nyní.
Dara Rolins nedávno vyhlásila uměleckou pauzu, protože se potřebuje soustředit na jiný projekt. Proto mohlo fanoušky překvapit oznámení, které se v uplynulých dnech objevilo na sociálních sítích. Slovenská zpěvačka se podle něj má představit na pódiu.
Charlotte Gottová stále ještě nevydala ani první sólovou písničku a už čelí kritice. Schytala to již za úpravu příjmení do světového formátu. Výhrady se objevily i ke žhavým fotkám, které nafotila pro jeden známý časopis. Zároveň však oceňují její odvahu i slavní lidé.
Mohlo vám to uniknout, ale Sandra Pogodová už se v poslední době nevěnuje herectví tak intenzivně, jak tomu bývalo v minulosti. Logicky se tak nabízí otázka, co vlastně teď dělá. Herečka neměla problém to prozradit.
Agáta Hanychová nedávno udělala kšeft některé z klinik, které se věnují estetické medicíně. Dcera herečky Veroniky Žilkové se za to nijak nestydí, proto o všem otevřeně promluvila a jednotlivé zákroky zhodnotila.