Nově zvolený prezident Petr Pavel se dnes sešel s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti). Na schůzku upozornil Deník N. Ministerstvo zahraničí se zatím na dotaz ČTK k jednání blíže nevyjádřilo. Pavel s Lipavským mohli řešit například obsazení místa šéfa zahraničního odboru Hradu, což také nový prezident dříve avizoval.
Pavlova mluvčí Markéta Řeháková serveru řekla, že Pavel s Lipavským diskutovali o zahraniční politice a formě budoucí spolupráce. Podle informací Deníku N probírali i to, kdo bude novým šéfem zahraničního odboru na Pražském hradě.
Odbor dosud řídil Rudolf Jindrák, který se nedávno stal českým velvyslancem v Bratislavě. Radiožurnálu v neděli Pavel řekl, že by měl mít nový šéf odboru za sebou diplomatickou dráhu a konkrétní měřitelné výsledky.
Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Pavel v nejbližší době absolvuje jednání s ústavními činiteli a předsedy politických stran. Ve středu se Pavel zřejmě sejde s premiérem Petrem Fialou (ODS), šéfkou Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS).
Co nejdříve se chce Pavel setkat také s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem, který je dnes na návštěvě Srbska. Požádat ho chce o to, aby už nečinil žádná zásadní rozhodnutí do konce svého mandátu, například aby nejmenoval s předstihem nového předsedu Ústavního soudu, což Zeman nevyloučil.
Smutnou zprávu, kterou není lehké přijmout, dostala v uplynulých dnech nejslavnější česká herečka. Jiřina Bohdalová přišla o milovanou mladší sestru. Nyní na ztrátu blízkého poprvé reagovala.
Česká televize se poprvé vyjádřila k představenému návrhu na změnu financování tuzemských veřejnoprávních médií. Od příštího roku by měly prostředky dostávat ze státního rozpočtu. ČT dala najevo, že preferuje pokračování poplatků.
Ornella Koktová si na klid rozhodně nepotrpí. Po rozkolu s někdejší kamarádkou Agátou Hanychovou se totiž postarala i o napjatou atmosféru mezi členy vlastní rodiny. A jak to tak vypadá, situaci uklidňovat nehodlá.
Až na pátý pokus představila Česká televize prvního nováčka mezi profesionálními tanečníky, kteří se zúčastní letošní řady StarDance. Jmenuje se Daniel Makovec. Diváci ale stále nevědí, s kým budou tanečníci na podzim tančit.
Mezi slavné dubnové oslavence z českého šoubyznysového rybníčku patří i Leoš Mareš. Možná tomu nebudete chtít věřit, ale jeden z našich nejznámějších moderátorů má zhruba za dva týdny kulaté 50. narozeniny. Má tak nejvyšší čas se rozhodnout, jak je oslaví.
Britský král Karel III. se připravuje na blížící se návštěvu Spojených států amerických, kde se specifická skupina lidí chystá na jeho přítomnost. Jde o přeživší obětí finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina.
Českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva o úmrtí legendárního kapelníka Václava Hybše. Mnoho zpěváků a zpěvaček má potřebu se s ním veřejně rozloučit. První příležitost měla řada z nich na sociálních sítích.
Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu.
Poměrně teplý, ale místy také celkem deštivý. Takový má být nadcházející dubnový víkend podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty překročí dvacítku, někde ale může spadnout až 15 milimetrů srážek za jediný den.
Řidiči by si zítra měli na českých silnicích dát pozor na zvýšenou přítomnost policistů. Letos se totiž opět uskuteční pravidelná dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon. Strážci zákona se zaměří zejména na dodržování rychlosti.
Nevídaným způsobem se americký prezident Donald Trump rozhodl vyjadřovat k záležitostem Vatikánu. Konkrétně se rozhodl opřít do papeže Lva XIV., jemuž vyčetl kritiku některých amerických kroků v poslední době.
Rodinou známého režiséra Jiřího Adamce otřásla zhruba před měsícem smutná zpráva. Jeho manželka Jana přišla o milovanou maminku. Není proto divu, že někdejší televizní moderátorka nyní potřebuje přijít na jiné myšlenky.