Generál ve výslužbě Petr Pavel zřetelně vyhrál první kolo prezidentských voleb jak u Čechů hlasujících na Ukrajině, tak u českých vojáků nasazených v rámci NATO na Slovensku a v Litvě. Podle výsledků na volebním webu zvítězil v těchto zahraničních okrscích se ziskem dvou třetin až tří čtvrtin hlasů.
Na Ukrajině přišlo k volebním urnám 50 ze 69 Čechů zapsaných ve voličských seznamech. Pavel získal třípětinovou podporu, na druhém místě skončil s 14 procenty hlasů předseda senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost Pavel Fischer (nezávislý), který se dlouhodobě zasazuje o podporu Ukrajině, která už téměř rok čelí ruské agresi. O třetí příčku se podělili předseda ANO Andrej Babiš a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, kteří obdrželi shodně po osmi procentech hlasů. Ani jeden hlas nedostal na Ukrajině jako jediný z osmi uchazečů o funkci hlavy státu kandidát SPD Jaroslav Bašta.
Na českém zastupitelském úřadu v Kyjevě museli dnes ráno hlasování asi na hodinu přerušit kvůli raketovému útoku na ukrajinskou metropoli. Volilo tam 36 z 51 Čechů a Pavel vyhrál s 75 procenty hlasů před Fischerem a Babišem, kteří měli shodný zisk 8,33 procenta. Ve Lvově uspěl Fischer s 28,57 procenta hlasů. Za ním skončili Pavel a Nerudová se shodným ziskem 21,42 procenta. Ve Lvově odevzdalo hlas 14 z 18 zapsaných voličů.
V litevské Rukle byla účast stoprocentní, přičemž z 92 voličů pro Pavla hlasovalo 69 (75 procent), zatímco Babiš dostal 12 hlasů (13 procent) a Nerudová devět hlasů (9,8 procenta). Zbývající dva hlasy si rozdělili Bašta a senátor Marek Hilšer z klubu Starostů.
Ve slovenské Lešti dostal Pavel při sedmdesátiprocentní účasti 243 hlasů z 315 odevzdaných, tedy 77,6 procenta. Babiše volilo 15 procent hlasujících, Nerudovou 3,8 procenta a senátora Pavla Fischera 2,55 procenta. I v Lešti získal Bašta jeden hlas, zatímco Hilšer hlasy dva.
Americký rapper Kanye West se veřejně omluvil za sérii antisemitských výroků, které v uplynulých měsících šířil na sociálních sítích. Své prohlášení zveřejnil formou celostránkového placeného inzerátu v deníku Wall Street Journal. Umělec v textu vysvětluje, že jeho chování bylo důsledkem čtyřměsíční manické epizody doprovázené psychotickými stavy, paranoiou a impulzivním jednáním, které mu podle jeho slov zničilo život.
První dáma Melania Trumpová se chystá dobýt stříbrné plátno ve velkém stylu. Její ambiciózní filmový projekt, vznikající pod hlavičkou Amazon MGM Studios, zažije svou velkolepou premiéru 29. ledna, a to hned na dvaceti místech po celých Spojených státech současně. Hlavní galavečer se odehraje ve Washingtonu za účasti prezidentského páru v Kennedyho centru, které bylo čerstvě přejmenováno na počest Donalda J. Trumpa.
Zdravotní stav sedminásobného šampiona Formule 1 Michaela Schumachera se podle nejnovějších zpráv dočkal nejvýznamnějšího posunu za posledních dvanáct let. Legendární německý pilot, který v roce 2013 utrpěl tragické zranění mozku při lyžování ve francouzských Alpách, již není trvale upoután na lůžko. Zdroje blízké rodině potvrdily, že díky intenzivní rehabilitaci a špičkové péči je nyní schopen sedět v invalidním vozíku.
Britský princ Harry se otevřeně postavil proti tvrzení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který v rozhovoru pro Fox News znevážil roli spojeneckých vojsk v Afghánistánu. Trumpovo prohlášení, že se vojáci NATO drželi v ústraní a vyhýbali se nebezpečným střetům v první linii, vyvolalo vlnu rozhořčení nejen u veteránů, ale i u politických špiček napříč Evropou a Kanadou. Harry, který má s afghánským konfliktem osobní zkušenost ze dvou vojenských misí, kontroval připomínkou historicky jediného využití článku 5 o kolektivní obraně po útocích z 11. září.
Lucie Vondráčková je lidem známá jako herečka a zpěvačka, ale ona se nepochybně považuje především za maminku. Synové jí rostou jako z vody, a blíží se okamžik, kdy se budou muset rozhodnout, co budou v životě dělat.
Veronika Žilková si v lednu vyrazila do společnosti s dceřiným manželem, aby utužila rodinné vztahy. Mirka Dopitu pak veřejně pochválila. To se ale v minulosti stalo i s jiným Agátiným partnerem, s nímž influencerka následně vedla dlouhý soudní spor.
Americký prezident Donald Trump pod tíhou kritiky ocenil hrdinství britských vojáků během války v Afghánistánu. Dříve přitom roli spojeneckých vojsk při konfliktu umenšil. Vysloužil si za to kritiku, opřel se do něj i princ Harry.
Česko přišlo v loňském roce o několik výrazných osobností ze šoubyznysu. Například Anna Slováčková po dlouhém a statečném boji podlehla zákeřné rakovině. Zanechala tu nicméně krásné písničky či herecké výkony.
Přes 95 milionů korun již čeští občané vybrali na generátory pro Ukrajinu, která se po ruských útocích potýká s masivními výpadky dodávek energií během probíhající zimy. Občany ocenil prezident Petr Pavel či slavný britský komik.
Až deset centimetrů mokrého sněhu napadlo přes noc na západě Čech, podle předpovědi má sněžit s proměnlivou intenzitou až do večera. Jinde si je třeba během dopoledne dávat pozor na nebezpečné náledí.
Karlosi Vémolovi nebylo a stále není co závidět. Zápasník již sice byl po několika týdnech ve vazbě propuštěn po zaplacení kauce na svobodu, ale k běžnému režimu se stále vrátit nemohl. Na vině jsou přetrvávající zdravotní problémy.
Karel Šíp výjimečně promluvil o vztahu se svou manželkou, která je výrazně mladší než on. Na jejich společném životě se to podepisuje. Paní Iva chce, aby se známý moderátor udržoval v kondici. Nemá to s ním ale jednoduché.