Nově zvolený prezident Petr Pavel doufá, že se společná cesta do Kyjeva se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou uskuteční na jaře před summitem Severoatlantické aliance (NATO). Ten se uskuteční v červenci ve Vilniusu. Dnes si Pavel zhruba v 14:30 bude telefonovat s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News.
Hovořit by měl Pavel také s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen, zatím se ozvala písemně. "Je to spíš podle toho, kdo z nich se jak ozval, na kdy se podařil domluvit rozhovor, není tam žádné plánované pořadí," uvedl generál ve výslužbě.
Ohledně společné cesty s Čaputovou na Ukrajinu podle něj týmy obou hlav států přemýšlely nezávisle na sobě ještě před Pavlovým zvolením. "Říkala, že to bylo trochu jako telepatie, že jsme si tak trochu přesouvali myšlenku," uvedl.
Čaputová také pogratulovala Pavlovi v sobotu přímo v jeho volebním štábu v Praze. "Přijela jenom kvůli tomu s tím, že počítala i s variantou, že to dopadnout nemusí. V tom případě by z toho měla krátký inkognito výlet do Prahy," přiblížil Pavel. Nedomnívá se, že by v případě vítězství protikandidáta, bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), přijela do štábu za ním.
Generála Pavla si při nynější volbě za prezidenta vybral rekordní počet voličů. Bylo jich téměř 3,36 milionu. Dosavadní prezident Miloš Zeman dostal nejvíc hlasů před pěti lety, a to 2,85 milionu. Pavel zároveň zvítězil největším rozdílem, Babiše porazil zhruba o 959.000 hlasů, tedy o 16,6 procentního bodu.
Dara Rolins se momentálně naprosto soustředí na osobní a rodinný život, protože přestala koncertovat. Její pozornost tak má z velké části i jediná dcera Laura, která se chystá na odchod do zahraničí, kde bude studovat. Nakonec má být ale její budoucnost jiná, než se dosud myslelo.
Před padesáti lety dal Sylvester Stallone světu Rockyho. Než se ale stal hollywoodskou legendou, musel vybojovat ten nejtěžší zápas. Byl neznámý, bez peněz a jistoty, že mu vůbec někdo dá šanci. Měl ale příběh Rockyho Balboy a odmítal se ho vzdát. Skutečný a téměř neuvěřitelný příběh zrodu filmové legendy přináší nový americký snímek Já, Rocky.
Legendární rocker Petr Janda letos oslavil 84. narozeniny. Navzdory pokročilému věku ho s kapelou Olympic stále potkáte v pódiích. V uplynulých týdnech jste však na hudebníka mohli narazit i v nemocnici. Jandu totiž potrápilo zdraví.
Slovákům se příští rok naskytne podobný zážitek jako Čechům před několika lety. K našim sousedům totiž dorazí slavný australský herec Russell Crowe, ale nepředstaví se ve své nejznámější poloze. Lidé ho uvidí za mikrofonem na pódiu.
Útok na Jaromíra Soukupa, jímž se již přes dva týdny zabývají středočeští policisté, okomentovala po Agátě Hanychové, která má s podnikatelem dceru, i její maminka Veronika Žilková. Jak vnímá nastalou situaci?
Nikdo už to ani nečekal, ale blízcí a přátelé se v srpnu s dvouměsíčním odstupem rozloučili s Kateřinou Niklovou, dlouholetou asistentkou Leoše Mareše. Jeden z nejslavnějších českých moderátorů nemohl chybět.
Tropické počasí se v následujících dnech vrátí do Česka, ale až do posledního prázdninového víkendu nevydrží. Teploty ve volných dnech spadnou pod 30 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Česko si dnes opět připomíná inspirativní osobnost Aničky Slováčkové, která loni prohrála boj se zákeřným onemocněním. Nadaná dcera hudebníka Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové by právě dnes měla 31. narozeniny.
Policie se od sobotního odpoledne zabývá násilným činem v rámci rodiny na Karlovarsku. Napadená žena byla s vážnými zraněními letecky přepravena do nemocnice, strážci zákona pátrali po podezřelém muži. Vpodvečer se ho podařilo zatknout.
Štěpán Kozub nehodlá ustupovat tlaku, kterému čelí kvůli parodování legendárního zpěváka Václava Neckáře. Jeho fanoušci vyzvali herce a komika, aby se omluvil. Všechno ale nasvědčuje tomu, že omluvou tato kauza jednou provždy neskončí.
Hned dvěma výrazným představitelům britské monarchie byla v posledních letech diagnostikována rakovina. Jedním z nich byla hlava rodiny. Král Karel III. má největší oporu v manželce Camille, která nyní zavzpomínala na moment, kdy málem prozradila diagnózu dřív, než to udělal sám její manžel.
Jaromír Soukup je momentálně opět pod drobnohledem, i když okolnosti nejsou zrovna příjemné, protože se nedávno stal obětí brutálního útoku. Znovu se navíc řeší jeho vztahy se ženami. Jedna dobře známá ho totiž navštěvovala v nemocnici.