Petr Pavel se v kampani zaměří na přibližování úspěchů z minulosti

Kampaň prezidentského kandidáta Petra Pavla se v nejbližší době zaměří na přibližování jeho úspěchů z minulosti. Představit se chce jako zkušený diplomat a válečný hrdina. Voličům chce bývalý vysoký představitel armády ukázat, že je vhodným člověkem pro post prezidenta a pro řešení současné krize, řekl dnes na tiskové konferenci. V kampani chce například použít heslo "Vést zkušeně a klidně v těžkých časech".

Petr Pavel

Podle Pavla volby rozhodnou o tom, jestli se hlavou státu a vrchním velitelem ozbrojených sil stane člověk, který ví, jak se vypořádat s vážnými krizemi, nebude zmatkovat a ztrácet čas učením nebo dokáže odolat nátlaku a unést tíhu autority. Nový prezident se také podle něj musí orientovat v mezinárodní diplomacii a vést složitá jednání. "Jen tak lze od prvního dne pomáhat řešit krizi v naší zemi," řekl.

Jeho strategií pro zbytek kampaně bude ukázat, že je člověkem vhodným pro takovou práci. Voliče chce proto oslovit svým příběhem z působení na pozici vojenského diplomata, šéfa české armády i předsedy aliančního vojenského výboru. "Chci vést naši zemi v těžkých časech rozhodně a s rozvahou, aby se do životů lidí vrátil pocit klidu, že věci fungují, jak mají, že se na svůj stát mohou spolehnout a být na něj hrdí," dodal.

V kampani chce podle manažerky jeho kampaně Pavly Nýdrle kombinovat setkávání s občany, debaty s protikandidáty a naplánováno má také několik desítek mediálních výstupů. "Zatímco během podpisové roadshow v září a říjnu jsme najeli přes 6000 kilometrů a navštívili přes 51 krajských měst a obcí, nyní dostanou velkou pozornost média, aby se názory pana generály dostaly k co nejširšímu publiku," uvedla. Nejbližší cestou Pavla bude návštěva Plzně, kde ve středu mimo jiné navštíví tamní zoologickou zahradu, ve které se stane patronem tamních lvů berberských.

Nýdrle poznamenala, že na transparentní účet dosud Pavel dostal 33,2 milionu korun. Částkou vyšší než 50.000 korun mu přispělo přes 100 podporovatelů, přes 250.000 korun mu pak poslalo 37 sponzorů.

Ministerstvo vnitra v pátek do voleb zaregistrovalo devět uchazečů z 21 kandidátů. Odmítlo 12 kandidátních listin pro nedostatky a jednu přihlášku pro její pozdní předložení. Podnikatelé Karel Diviš a Karel Janeček se chtějí proti vyřazení odvolat, naopak podnikatel Tomáš Březina se neodvolá, i když je podle svých slov přesvědčený o tom, že by s odvoláním uspěl. O Hrad se tak utkají bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, poslanec SPD Jaroslav Bašta, senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer, bývalá rektorka Danuše Nerudová, bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel, prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová, odborový předák Josef Středula a bývalý rektor Tomáš Zima.

První kolo prezidentských voleb se uskuteční 13. a 14. ledna příštího roku.

Jurečka: Lidé pracující na DPP budou muset odvádět více na důchod

26.03.2023 13:20 Lidé pracující na dohodu o provedení práce asi budou muset podle ministra práce a sociálních věcí…

Fiala uvítal dohodu Německa s EK ohledně budoucnosti aut

25.03.2023 17:33 Za naplnění jednoho z výsledků českého předsednictví EU označil premiér Petr Fiala (ODS) páteční…

Zemřel Emil Boček, válečný veterán a bývalý pilot RAF

25.03.2023 15:24 Aktualizováno Zemřel válečný veterán a bývalý český stíhací pilot britského Královského letectva (RAF) Emil Boček…

Pekarová tvrdí, že nedostatek léků by mohly vyřešit dodávky z Jižní Koreje

25.03.2023 08:48 Nedostatek některých léků na českém trhu by mohly pomoci vyřešit dodávky z Jižní Koreje. ČTK to…

Policie nalezla pohřešovanou třináctiletou dívku z Kladenska

24.03.2023 15:55 Aktualizováno Policisté nalezli třináctiletou dívku z Kladenska, po které pátrali od čtvrtka. Je v pořádku. Doma…

Ojeté vozy nabízené na internetu loni zdražily v průměru o 11,2 procenta

24.03.2023 13:58 Ojeté vozy nabízené na internetu loni zdražily v průměru o 11,2 procenta na 288.000 korun. Jejich…

Válek tvrdí, že nedostatek některých léčiv potrvá do letních prázdnin

24.03.2023 12:18 Nedostatek některých léčiv bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) trvat do…

Nejvyšší stavební úřad nevznikne, rozhodla Sněmovna

24.03.2023 12:13 Aktualizováno Plánovaný Nejvyšší stavební úřad ani jemu podřízená soustava krajských úřadů nevzniknou. Jejich…

Fiala: Ruské únosy ukrajinských dětí jsou odporné, jsme připraveni jim…

24.03.2023 11:50 Země Evropské unie jsou připraveny podílet se na krocích, které by bránily únosům ukrajinských dětí…

Jurečka se hájí. Tvrdí, že při odvolání šéfa úřadu práce postupoval podle…

23.03.2023 18:42 Aktualizováno Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) je přesvědčen o tom, že při odvolání generálního ředitele…

Související:

Nejnovější