Petr Pavel se v květnu zranil, natrhl si vazy

Prezident Petr Pavel se plánuje částečně přestěhovat do Lumbeho vily na Pražském hradě. Chce tam bydlet spolu se svou manželkou Evou během letních měsíců v průběhu pracovního týdne, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News.

Petr Pavel

Stěhování do Lumbeho vily prezident označil jako záležitost posledních několika týdnů. Již od svého nástupu do funkce v březnu hovořil o využívání vily, kterou v minulosti obýval i bývalý prezident Miloš Zeman.

Pavel uvedl, že vila vyžadovala drobné úpravy, což zabralo nějaký čas. Nyní plánuje, že se v létě částečně s manželkou do vily přestěhují. Lumbeho vila bude sloužit jako jejich sídlo během pracovního týdne, aby nemuseli denně dojíždět do Černoučku na Litoměřicku, kde momentálně bydlí.

Pavel také uvedl, že si zakoupil běžecký pás, který bude využívat ke zlepšování své kondice poté, co nedávno utrpěl zranění při běhu v Jihlavě. Prezident sdělil, že si při štafetovém běhu při své návštěvě Kraje Vysočina v květnu natrhl stehenní svaly.

Původně Hrad uvedl, že jej nedokončil kvůli křeči, až dnes ale Pavel prozradil, že si při tomto běhu způsobil menší zranění. "Nebylo to jen kvůli křeči. Nechtěl jsem zatěžovat sociální sítě fialovými modřinami na stehnech," poznamenal. Na léčení tohoto zranění strávil tři týdny a následně začal využívat běžecký pás, který si pořídil.

Pavel dnes také vyjádřil své stanovisko k nedávnému konfliktu mezi Romy a Ukrajinci na shromáždění v Brně a nazval ho ne úplně šťastným. Naopak ocenil přístup organizace Romea a vládní zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fukové.

Pavel to uvedl v rozhovoru pro televizi CNN Prima News. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je důležité, aby policie vyšetřila napadení bez vnějšího tlaku a potrestala viníka. Na sobotním shromáždění se objevovaly i výroky namířené proti Ukrajincům.

Prezident zdůraznil, že je třeba přistupovat k této záležitosti s chladnou hlavou, jelikož emoce jsou zvýšené ze všech stran. Je nezbytné jednoznačně odsoudit jakýkoli akt násilí a důkladně vyšetřit, co se vlastně stalo. "Existují okolnosti, které naznačují, že to není černobílé a je třeba mít jasný obraz situace," uvedl prezident. "To však nezmění fakt, že došlo k úmrtí nebo vraždě, podle toho, jak to bude nakonec posouzeno, a to vyžaduje jednoznačné důsledky, včetně potrestání viníka. A to bez ohledu na to, kdo je zúčastněn," dodal.

Prezident zdůraznil, že není vhodné generalizovat a dělat z toho národnostní nebo rasový problém. Shromáždění, které svolala romská komunita v Brně, podle něj nebylo úplně šťastné. "Některá prohlášení nepomohla ani romské komunitě ani objektivnímu pohledu na situaci," uvedl prezident. Ocenil však přístup organizace Romea a vládní zmocněnkyně Fukové na shromáždění v Praze, který podle něj směřoval k realistickému posouzení události a snaze o nedestabilizaci situace.

Ministr vnitra Rakušan ve diskusi v Partii CNN Prima News zdůraznil, že je třeba dokázat české veřejnosti, že policie je schopna ji chránit před kriminálníky. Podle něj je nutné potrestat viníka, bez ohledu na jeho identitu. Rakušan podotkl, že policisté vykonávají svou práci profesionálně. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) doplnil, že politici by neměli zneužívat situace a podporovat nenávist ve společnosti. Místopředsedkyně Sněmovny Klára Dostálová (ANO) připustila, že vláda mohla reagovat na incident rychleji, aby lidé neměli dojem, že se některé skupině upřednostňuje.

Minulou sobotu před ohňostrojem na festivalu Ignis Brunensis u Brněnské přehrady byl pobodán sedmatřicetiletý cizinec, pravděpodobně Ukrajinec, a dva lidé utrpěli zranění. Romský mladík zemřel v nemocnici. Událost vyvolala mezi částí Romů rozhořčení a protiukrajinské reakce. Podezřelého byla policie zadržela na místě a v úterý byl muž poslán do vazby.

Témata: Petr Pavel

V Dukovanech postaví dva nové bloky jihokorejská firma

17.07.2024 15:41 Dva nové bloky jaderné elektrárny v Dukovanech postaví korejská společnost Korea Hydro & Nuclear…

Českem se prohnaly silné bouřky. Voda zatopila D1, na Slovensku se na…

12.07.2024 22:09 Česko dnes odpoledne a večer zasáhly silné bouřky s prudkými srážkami, silným větrem a kroupami.…

Opozice neuspěla. Sněmovna růst poplatků za televizi a rozhlas nezamítla

12.07.2024 16:37 Opoziční hnutí ANO a SPD dnes neuspěla ve Sněmovně se snahou zamítnout vládní návrh na zvýšení…

Babiš ve Sněmovně ostře kritizoval návrh zvýšení televizních poplatků

11.07.2024 10:57 Vládní návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků dnes ve Sněmovně znovu kritizoval…

Pavel potvrdil, že lídři se shodnou na znění deklarace summitu NATO

10.07.2024 21:43 Podle prezidenta Petra Pavla, který zastupuje Česko ve Washingtonu, panuje jednomyslná shoda na…

Lednové zvýšení důchodů bude o stovky korun, potvrdil Jurečka

10.07.2024 14:32 Důchody se od ledna 2025 zvýší v průměru o 356 korun. Průměrný starobní důchod bude po řádné…

Volby by v květnu vyhrálo ANO. Babišovo hnutí má podporu třetiny voličů

10.07.2024 11:20 Sněmovní volby by v květnu vyhrálo opoziční hnutí ANO, které by volila třetina voličů. Poslance by…

Lipavský nechal předvolat ruského velvyslance, aby v Moskvě vyřídil vzkaz

09.07.2024 18:06 Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nechal do Černínského paláce předvolat ruského velvyslance…

V pražském Braníku spadl strom na dva lidi, jednoho vážně zranil

06.07.2024 21:07 V pražském Braníku spadl dnes večer strom na dva lidi. Přibližně třicetiletý muž utrpěl vážné…

Černochová prozradila, co všechno poskytla česká armáda ukrajinské

03.07.2024 19:00 Česko poskytlo od konce února 2022 vojenskou pomoc za téměř 7 miliard korun. Vyplývá to z…

Související:

Nejnovější