Po odletu Bidena dopadly na území Izraele rakety

Joe Biden
Joe Biden, foto: The White House
ČTK 16. července 2022 13:17
Sdílej:

Izraelské letectvo dnes udeřilo v palestinském Pásmu Gazy poté, co odtamtud směřovaly raketové útoky proti izraelskému území. Stalo se to jen několik hodin poté, co americký prezident Joe Biden odletěl z Izraele do Saúdské Arábie.

Cílem jeho cesty po Blízkém východě je prohloubit integraci Izraele v této oblasti, připomíná agentura Reuters.

Izraelská armáda uvedla, že její letectvo v centrální oblasti Pásma Gazy zasáhlo výrobnu raket provozovanou radikály z Hamásu, kteří toto území ovládají. Podle svědků z místa ozbrojenci místo využívají jako cvičiště.

Na jihu Izraele se dnes časně ráno rozezněly sirény varující před blížícím se raketovým útokem. Jednu raket zachytil systém protivzdušné obrany, tři střely dopadly v otevřeném prostoru, uvedla armáda. Oběti nebo škody hlášeny nejsou.

K raketovým útokům se nikdo nepřihlásil.

Témata:
Stalo se
Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Počasí se změní už dnes. Podle předpovědi má zapršet

Čtvrteční počasí se oproti předchozím dnům projeví alespoň na některých místech změnou. Meteorologové očekávají srážky, výjimečně se mohou vyskytnout i bouřky. Poklesnou také nejvyšší teploty. 

Domácí
Petr Fiala

Spolu představilo program pro sněmovní volby. Fiala vyrazí do regionů

Koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) ve středu v kavárně Louvre na pražské Národní třídě odstartovala další fázi předvolební kampaně Teď jde o Česko. Lídři SPOLU představili plán celostátní roadshow s premiérem Petrem Fialou, která v následujících týdnech zavede kandidáty do všech českých krajů. Byly také představeny základní programové priority.

České celebrity
Mahulena Bočanová

Mahulena Bočanová ve válce s podvodníky. Někdo se za ni vydává

Slavné osobnosti se stále častěji stávají terčem internetových podvodníků, kteří cílí na důvěřivce, z nichž se snaží vylákat peníze. Nejnovější případ se týká herečky Mahuleny Bočanové, která varovala své fanoušky před falešným profilem. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Počasí v září. Meteorologové naznačili, jaký bude začátek školního roku

Čas letí a letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Děti už přespříští týden usednou zpátky do lavic, přestože počasí je bude lákat k pobytu venku. Naznačuje to alespoň aktuální měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).