Po požáru chaty pro handicapované ve Francii se pohřešuje 11 lidí

Hasiči, ilustrační fotografie.
Hasiči, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
Marek Novotný 9. srpna 2023 10:50
Sdílej:

Jedenáct lidí se pohřešuje po požáru ubytovacího zařízení ve východní Francii, kam jezdili handicapovaní lidé na dovolenou. Sedmnáct osob se dostalo do bezpečí, přičemž stav jedné z nich vyžadoval hospitalizaci, uvedly místní úřady.

Ministr vnitra Gerald Darmanin připustil, že událost si zřejmě vyžádala obětí. Požár chaty ve městě Wintzenheim v severovýchodní Francii vypukl ve středu kolem půl sedmé ráno, uvedla televize Sky News. V zařízení byla ubytována skupina z Nancy.

Na místě zasahovali záchranáři se čtyřmi sanitními vozy a více než sedm desítek hasičů, sdělili zástupci prefektury Haut-Rhin. Požár se rychle podařilo dostat pod kontrolu.

Darmanin řekl, že plameny zpustošily většinu budovy, konkrétně asi 300 z celkových 500 metrů čtverečních. Dodal, že záchranné práce stále pokračují.

Stalo se
Světové celebrity
Miley Cyrus

Miley Cyrus otevřeně promluvila o dospívání pod drobnohledem veřejnosti

Miley Cyrus, která se v showbyznysu pohybuje již dvě desetiletí, se otevřeně rozpovídala o dospívání pod drobnohledem veřejnosti. Třiatřicetiletá zpěvačka přiznala, že v období po ukončení seriálu Hannah Montana čelila velmi přísným soudům okolí. V té době by ocenila radu své kmotry Dolly Parton, která razí heslo, aby si každý hleděl svého a byl věrný sám sobě.

Světové celebrity
Ed Sheeran

Kolik platí na daních autorka Harryho Pottera nebo Ed Sheeran?

Výroční žebříček největších plátců daní ve Velké Británii, který sestavuje deník Sunday Times, přinesl pro rok 2026 několik překvapení. Na úplný vrchol se poprvé vyhoupli miliardáři Fred a Peter Doneovi, majitelé sázkové kanceláře Betfred. Bratři, kteří své podnikání založili ve Warringtonu již v roce 1967, odvedli do státní pokladny odhadem 400,1 milionu liber, což představuje téměř padesátiprocentní nárůst oproti jejich předchozí daňové povinnosti.

Světové celebrity
Catherine O'Hara

Na zesnulou herečku Catherine O’Hara zavzpomínal i slavný režisér Tim Burton

Režisér Tim Burton vzdal dojemnou poctu herečce Catherine O’Hara, která v pátek šokovala svět zprávou o svém náhlém úmrtí ve věku 71 let. Burton, jenž s herečkou spolupracoval na mnoha svých ikonických projektech, ve svém vyznání uvedl, že Catherine byla výjimečnou součástí jeho života i „života po životě“ a poděkoval jí za světlo, které všem dávala.

Světové celebrity
Kim Kardashian

Kim Kardashian prozradila, jak to bylo s fotkami Harryho a Meghan

Kim Kardashian vnesla jasno do spekulací ohledně smazaných fotografií prince Harryho a Meghan Markle z oslavy 70. narozenin Kris Jenner. Během podcastu „Khloe in Wonderland“ Kim přiznala, že královský pár rodinu osobně požádal o odstranění snímků ze sociálních sítí. Listopadová oslava, kterou doprovázela hvězdná účast, vyústila v situaci, kterou sestry nyní označují jako „photogate“.