Po ruském ostřelování ukrajinského Slovjansku zůstalo několik zraněných a mrtvých

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto, foto: mil.ru
ČTK 3. července 2022 15:23 | akt. 3. července 2022 18:25
Sdílej:

Východoukrajinské město Slovjansk dnes zasáhlo silné ostřelování z několika raketometů, při kterém zahynulo šest lidí a dalších 15 bylo zraněno. Podle agentury Reuters to uvedla mluvčí doněcké oblastní správy Tetjana Ihnatčenková.

"Je zde 15 požárů. Mnoho mrtvých a zraněných," oznámil těsně po útoku starosta města Vadym Ljach ve videu, které sdílel na komunikační platformě Telegram. Dodal, že šlo o nejsilnější ostřelování tohoto města v poslední době. Na videu jsou za Ljachem vidět obrovská oblaka dýmu, uvedla BBC.

Ihnatčenková ukrajinskému serveru Suspilne řekla, že útok si vyžádal šest mrtvých a 15 zraněných. Zopakovala také výzvu úřadů, aby obyvatelé tuto oblast opustili, protože frontová linie je od Slovjansku vzdálena jen několik kilometrů.

Rusové dnes oznámili, že ovládli Lysyčansk a spolu s ním i celou Luhanskou oblast. Ukrajinské ministerstvo obrany dál trvá na tom, že Lysyčansk plně pod kontrolou ruských sil není. Podle agentury AP ale dobytí města otevírá cestu právě k postupu na Slovjansk v sousední Doněcké oblasti.

Stalo se
Světové celebrity
Princ William

„Skončil jsem s ním!“ William odstřihl Harryho navzdory prosbám o usmíření

Navzdory zoufalé a veřejné prosbě prince Harryho o usmíření se jeho starší bratr princ William rozhodl, že drama stačilo. Mlčení, které zní hlasitěji než slova – to je aktuální postoj následníka trůnu. A palác? Ten mlčí, zatímco rodinná propast se dál prohlubuje.

Sport
Češi v úvodním utkání nakonec porazily Švýcary 5:4

Češi vyhráli na úvod MS v hokeji. Reprízu finále rozhodl kapitán loňských mistrů světa

Opakováním loňského finále začalo letošní mistrovství světa v hokeji, na kterém Česko obhajuje zlato z domácího šampionátu. V úvodním zápase základní skupiny v dánském Herningu se skóre opakovaně obracelo z jedné strany na druhou. Vítězem se nakonec stal národní tým, rozhodující gól padl z hokejky Romana Červenky v prodloužení.

České celebrity
Russell Crowe

Jiří Bartoška (†78) měl jméno i ve světě. Důkazem je kondolence slavného herce

Smutná čtvrteční zpráva o úmrtí Jiřího Bartošky rezonuje i v zahraničí, protože slavný herec byl tváří karlovarského filmového hvězdu, kam pravidelně přijížděly světové hvězdy. Ozval se například Russell Crowe, informace neunikla ani zahraničním médiím. 

Domácí
Ilustrační fotografie

Podvodníci řádí na WhatsAppu. Policie prozradila, jaká je nejnovější taktika

Policie upozornila na nový podvod v kyberprostoru. Neznámí pachatelé tentokrát cílí na uživatele platformy WhatsApp, která slouží ke komunikaci. Případy jsou evidovány po celém Česku. Škody jdou do desítek tisíc korun.