Po sečtení hlasů ze dvou třetin okrsků vedla v obecních volbách ze stran kandidujících samostatně dál KDU-ČSL před hnutím STAN. Na dalších místech následovaly ODS, ČSSD a KSČM. Vyplývá to z údajů na volebním serveru. Nejvíce zastupitelských křesel získala jako obvykle nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Do výsledků se zatím nepromítaly údaje z velkých měst.
Zatím bylo zvoleno přes 45.000 zastupitelů. Obsadili více než 5300 zastupitelstev z celkového počtu 6243. Průběžná účast klesla v porovnáním s údajem ze sečtení poloviny okrsků asi o 1,5 procentního bodu na zhruba 47 procent.
Lidovci tam, kde kandidovali samostatně, měli po sečtení dvou třetin okrsků 1900 zastupitelů, Starostové a nezávislí 633. Občanští demokraté zatím získali 596 křesel a sociální demokraté 278. Komunisté drželi průběžně 212 zastupitelských mandátů a hnutí ANO 155.
Hnutí SPD mělo po sečtení dvou třetin okrsků jako samostatně kandidující strana 65 zastupitelů, TOP 09 držela 39 zastupitelských křesel. Piráti získali prostřednictvím samostatných kandidátek sedm zastupitelů. I kandidáti zavedených parlamentních stran se však v obecních volbách ucházejí o voličské hlasy v různých koalicích nebo na listinách místních sdružení. Počty zastupitelů zvolených podle navrhujících stran budou mít vyšší.
Podzimní počasí bude úřadovat i během dalšího říjnového víkendu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle meteorologů není vyloučeno, že noční minima opět poklesnou pod nulu.
I válku na Ukrajině je možné zastavit, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po hovoru s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Zelenskyj mu pogratuloval k dosažení mírové dohody mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás.
Nepříjemný zážitek si z divadla odnesli lidé, kteří se v pátek vyrazili podívat na jednoho z nejpopulárnějších českých herců. Bolek Polívka nedohrál představení v Brně, protože se mu náhle přitížilo. Na místě zasahovali záchranáři.
Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) chce na začátku příštího týdne mluvit s kandidátem na ministra zahraničí Filipem Turkem (Motoristé) o kauze jeho již smazaných výroků, které měl v minulosti uveřejnit na sociálních sítích. Podle Babiše je nutné zvážit další kroky. Je tak zřejmě ohroženo Turkovo vládní angažmá.
Do posledního detailu už je hotové místo posledního odpočinku Jiřího Krampola na Olšanských hřbitovech v Praze. Když se ukládala urna, jedna maličkost ještě nebyla dokončená. Teď je ale již všechno tak, jak to má být.
Úspěšně skončilo pátrání po nebezpečném vrahovi, který se v pátek nevrátil do psychiatrické léčebny v Praze. Policisté ho v sobotu odpoledne nalezli u Hlavního nádraží v hlavním městě. Muž byl následně opět umístěn do léčebny.
Bývalý řeporyjský starosta Pavel Novotný možná stále věří, že bude pokračovat v komunální politice. Pražský magistrát se chystá ho definitivně připravit o mandát zastupitele městské části. Zdá se však, že to s Novotným nebude mít tak jednoduché.
Pravděpodobný budoucí premiér Andrej Babiš (ANO) sice v pátek oznámil dohodu trojice stran na obsazení úřadů v rámci nové vlády, ale jeden z ministerských kandidátů už čelí nepříjemné kauze. Možný šéf české diplomacie Filip Turek (Motoristé) se měl totiž v minulosti dopustit řady výroků, které se neslučují s působením v tak vysoké funkci.
Česko ve středu rozesmutnila zpráva, která přišla od jedné známé herečky. Veronika Arichteva oznámila fanouškům, že její těhotenství tentokrát nebude mít šťastný konec. Následně ji ve velkém podpořili nejen obyčejní lidé, ale i kolegové ze šoubyznysu.
Pražská policie pátrá po nebezpečném muži, který má na svědomí vraždu a další pokus o vraždu. Dotyčný je na základě rozhodnutí soudu v péči psychiatrů, v pátek se však nevrátil z plánované vycházky do léčebny.
Hlavní houbařská sezóna se pomalu chýlí ke svému konci, nicméně na mnoha místech v Česku je stále velmi dobrá šance na úspěšný sběr. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před blížícím se víkendem.
Dnes osmasedmdesátiletá Helena Vondráčková udivuje svou vitalitou, která jí i v důchodovém věku umožňuje vystupovat, ale ani ona není fit vždy a za všech okolností. Podle nejnovějších informací si ji zřejmě našla aktuální vlna respiračních onemocnění. Slavná zpěvačka proto odkládá koncert na Slovensku.